22. fejezet

Ki nem dohányzó? Minden alkalommal, cigarettázást, minden dohányos lesz dohányzó, amíg új lámpát nem világít. De senki sem fogja ezt a személyt másképp hívni, mint egy dohányos. "Nem dohányzó vagyok" különböző dolgokat jelent a különböző emberek számára. Nézzétek meg Ron Stokes, a közeli barátom példáját, akit sok éven át nem tudtam befolyásolni. Miután fontos esküvőnk voltunk. Azt kell mondanom, ez nem olyan ritka jelenség a Stokes családban, Ramsgate lakosságának fele [74] ilyen név. Óvatosan vezette a beszélgetést a dohányzás témájához. Ron nem számított egy piszkos trükkre. Épp most kezdtem el elmagyarázni, milyen szép, hogy nem dohányzó. Már "rágta", meg tudnám "lenyelni"? Hirtelen a valódi pánik kifejezés mutatkozott az arcán. Azt mondta: "Kérem, ne most. Beszéljünk az esküvő után. A függöny elesett, és el kell mondani, hogy amikor a ceremónia elhaladt, Ron elvesztette a dohányzás abbahagyásának vágyát.

Aztán Ron megvette a könyvet „The Easy Way leszokni a dohányzásról”, és dobta a szivargyújtó a szemétbe, bejelentette hangosan: „Én nem dohányzó” - és tartja a mai napig. Azóta már sokszor hallottam tőle, hogy ő a dohányzás barátok és a család: „Csak eldobni a cigarettát, és azt mondják:” Én egy nem dohányzó! „” De ez nem működött. Nem számít, hányszor ismételje meg ezt, de nem leszel nem dohányzó, csak azért, mert magának hívja magát. Legyen egy nem dohányzó, mondván: „Úgy érzem, nem dohányzó,” akkor nem több, mint hogy legyen a püspök, amelyben maga a püspök, vagy tudja, mit érzel, mint egy elefánt. Ön nem dohányzó lesz, ha nem csak beszélsz, hanem úgy érzed magadat. Mire Ron befejezte az olvasást: "Az egyszerű módja, hogy abbahagyja a dohányzást", úgy érezte magát, mint nem dohányzó, és tudta, hogy így lett. Itt az ideje, hogy egyetértsünk a terminológiával.

Nem dohányzó: olyan személy, aki soha nem dohányzott. Ezek közé tartoznak azok, akik megpróbálták a kísérleti cigarettát, de már nem füstöltek. A dohányzók időről időre nem tartoznak ebbe a csoportba, nem számít, mennyire ritkán dohányzik. Sok dohányos nem tartja magát időről időre függőnek. Nemrég találkoztam egy emberrel, aki naponta tíz kis szivart szív meg, de úgy véli, hogy nem dohányzik. Naponta annyi dohányt dohányzik, mint harminc rendes cigaretta.

A korábbi dohányos: az a személy, aki végül kilép a dohányzásból. Ha még mindig füstölsz egy cigarettát vacsora után, még mindig dohányos vagy, és valószínűleg hamarosan lelkesedik.

Dohányzó: mindenki más.

Gyakran használom a "nem dohányzó" szót, bár a fenti meghatározások szerint "egy korábbi dohányzó" gyakran beszél. Ezt azért teszem, mert sok dohányos úgy gondolja, hogy egyszer egyszer egy kapcsolatba lehetetlen visszaszerezni a nem dohányzó boldog állapotát. Az "ex-smoker" kifejezés csak ezt a meggyőződést támogatja. Például Ron nyilatkozata "Nem dohányzó vagyok" nem lett volna ilyen hatása, ha azt mondta volna: "Én egy ex-dohányzó vagyok." Remélem, meg fogod érteni, hogy miért használom ezeket a fogalmakat ilyen módon, és ez nem okoz zavart.

A dohányzók és a korábbi dohányzók irigykednek a nemdohányzók számára. Ők azt gondolják: "Nem hagyhatja ki, amit nem." Tévednek. Tudom, hogy jobban érzem magam, és kevésbé kockáztatom, hogy addiktív lesz, mint egy nem dohányzó. Nehéz elhinni ezt? Biztosíthatom önöket, ez igaz. Igazából tudom, hogy soha nem fogtam volna újra a csapdába. Hadd magyarázzam meg: Nem akarom azt mondani, hogy boldog vagyok, hogy dohányzóként lennék. Épp ellenkezőleg, mint a többi dohányzó, irigyeltem azokat az embereket, akik soha nem esettek a csapdába. Azt akarom mondani, hogy nem éreztem a legkisebb vágyat vagy kísértést a dohányzásról, ellentétben a sok nem dohányzóval.

Talán nehéz elfogadni ezt. De próbálj átgondolni. Miért sokan füstöltek az első cigarettán? Végül nem volt nikotinnal kapcsolatos szokásunk addig, amíg nem világítottunk fel, így a szükség vagy vágy megjelenik az első cigaretta előtt. A nem dohányzók azonban születésük után hajlamosak a másodlagos füst és tömeges agymosásra is. Azt is hiszik, hogy a cigaretta ellazul. De mivel semmilyen oknál fogva nem esett le a csapdába, a gyenge veszteség érzése, amelyet megtapasztalnak, nagyban ellensúlyozza a dohányzók életének mínuszai. Sokan még mindig úgy gondolják, hogy valami olyasmit veszítettek el az életben. Mindazonáltal, legtöbbjük elismerte, hogy ez nem korábban, mint a dohányzók elismerik, hogy szeretne nem dohányzó.

Az öröm, amit kapsz, egy fájdalmas vágy kielégítése. De ez egy illúzió. Minden cigaretta nem szünteti meg a vágyat, hanem okozza.

Nézzük meg ezeket a szerencsés, nem dohányzó. Egy klasszikus példa Dr. Miller és felesége. Két fontos okból visszatért az emlékezetembe. Először is, azt hiszem, ő volt azon kevés ember, akit nem tudtam segíteni, mert túl okos volt. Egyszerűen nem tudta elhinni, hogy egy közönséges könyvelõ egyszerûen megoldja a problémát, mely orvosok évek óta küzdenek. Nyilvánvalóan hozzám jött, mert egyik betegének ajánlott nekem. Azt mondta neki, hogy a hipnózist használom. Tetszik, amikor a dohányzók nem azonnal vállalják maguknak mindent, de nem tudtam rávenni, hogy hallgasson rám, mert állandóan megkérdezte, hogy melyik mágikus erejű vagyok. Még akkor is, amikor elmagyaráztam, hogy nem úgy tettem, mintha mágikus erő lennék, hanem csak a tudásra és a tapasztalatra támaszkodva, továbbra is kérdezte a hipnoterápiát.

Dr. Miller sokat gondolkodott a dohányzásról. Mint minden magasan képzett dohányzók, akik nem tudják abbahagyni a dohányzást, még akkor is, ha tudják, hogy egyébként hamarosan meghalnak, nem értette, miért nem tudja. Arra a következtetésre jutott, hogy az elegáns csomagolás miatt. Ő volt a nagyon művelt ember egy tudományos elme, olyan győződve arról, hogy csinálok szélhámosság, ami teljesen nem vette a szavaimat, és úgy vélte, hogy ez könnyű becsapni, és arra kényszeríti, hogy az anyag, amelynek ő tudta, hogy méreg, csak elegáns csomagolás. Egyébként, ha úgy gondolja, hogy egy gyönyörű csomag vonz, egy cigarettát keres, nincs vonzó csomagja. Mindazonáltal a dohányzók olyan mértékben függenek, mint a többi dohányzó. Amikor cigarettára váltottam, naponta 50 gramm dohányt füstöltöttem.

Másodszor, és ez a fő oka annak, hogy annyira emlékszem dr. Millerre - az a tény, hogy a feleségével jött. Dr. Miller szívrohamot szenvedett, de naponta hatvan cigarettát dohányzott. Mrs. Miller attól félt, hogy ha nem hagyja abba a dohányzást, hamarosan meghal. Erősen gyanítom, hogy csak ő ragaszkodott hozzá. Mint minden nem dohányzó, egyébként is nem értett sokat a dohányzásról, mint a dohányzók.

De annyira aggódott a férje miatt, hogy minden alkalommal, amikor mondtam valamit, bólintott, és néha támogatta a szavaimat. Az interjú végén megkérdeztem, vajon dohányos lesz-e. Azt mondta: "Valójában dohányzom, de nem tudom megtanulni, hogyan élvezni a cigarettákat!"

Alig tudtam ellenállni a nevetésnek, aztán a helyzet szörnyű iróniája rettegett. Fél, hogy a cigaretta meg fogja ölni a férjét, ugyanakkor panaszkodik, hogy nem élvezi őket. Mindenesetre, hogyan nevethetnék vele, nem számít, hangosan vagy magamnak? Láttam, hogy a dohányzás mit tett az apámmal, de ez nem állt meg. Hálás vagyok Miller asszonynak, megértette, hogy nemcsak a korábbi dohányosok, hanem sok nem dohányzó is úgy érzi, hogy elveszít valamit.

A legtöbb szülő úgy véli, hogy ha segítenek a gyerekeknek, hogy ne érjenek bele ebbe a lyukba, mielőtt elérik az érettséget, akkor a gyermekek életét védik. Mrs. Millerhez hasonlóan, minden korosztálytól független nem dohányzók meg vannak győződve arról, hogy soha nem válnak szenvedélyessé.

SAME, ÉS BÁRMILYEN KURILCHER, HOGY NEM JELEN A TRAP!

De van fedél nélküli nyílás, ahol bárki eshet. A legszórakoztatóbb vagy tragikus történetek közül néhány azokhoz tartozik, akik viszonylag későn esnek át a gödörbe. Például egy 30 éves, nem dohányzó nő, aki az első külföldi utazása során kiderült, hogy a spanyol cigaretták a brit költségek egynegyedét költik, nem tudta segíteni a költségek megtakarításában. A megtakarítás 10 ezer fontba kerül!

Szörnyen szerencsétlen egy nem dohányzó katonai ember számára, aki sikeresen elkerülte, hogy ugyanabba a gödörbe esjen, és egy héttel a leszerelés előtt kapta magát. Nem volt könnyű. Ha elkerülheti a vámmentes vámmentes boltok és olcsó cigaretták vonzását, akkor mindig a csapdába eshet "És most füstöl". A hadseregben nincs szünet csak egy szünet érdekében, mindig füst. Nem meglepő, hogy a nem dohányzó katonák úgy érezték, mintha hiányoznának valamit, és végül feladták.

De ez a katona sem volt bűntelen. Kedvenc időtöltése póker volt. Sajnos rosszul játszott, és maga mondta: "Én vagyok a leginkább szerencsétlen szerencsejátékos a világon." De azon a halálos héten, az éjszaka, amikor mindenki álmodik. Sajnos, abban az időben a hadsereg cigarettái szolgált fizetési eszközként. A nagy pénznyeremény mellett egy csomó cigarettát is nyert. Nem volt mit tenni, csak füstölni őket. Amit tett. Leírta, hogy ez az éjszaka az élet legboldogabb. Nem volt bátorságom elmondani neki, hogy a legboldogabb éjszaka kb. 30 ezer fontot költ neki.

Mint tinédzser, próbált valaha kijutni valamit a nyerőgépből egy vasalóval? Lehetőség volt arra, hogy a zsebpótlást mindenféle dolgok elkapják, például egy aranyórával. Végül sikerült elérni gazdálkodási kiválóság és te, lélegzet-visszafojtva figyelte, ahogy a daru húz a pakliból figyelőelemeket, rángatózás, pont a tálcát, és esik az óra milliméterben belőle. Elkezdtem gyanakodni, hogy valaki ül az ilyen gépeken, amelynek egyetlen célja a "megtévesztés" gomb megnyomása. Többet nyertél, mint a rágógumit vagy a játékot? Ismered valakit, aki tette? Néhány nappal ezelőtt találkoztam ezzel az emberrel. Húsz éves korában sikerült elkapnia egy öt darab "Veyte" cigarettacsomagot. Így kezdett dohányozni. Ötvenöt éves korában füstöltött negyven cigarettát naponta. Szerencséje körülbelül 40 ezer fontot fizetett neki.

A legszomorúbb incidens az apa gondja, aki fájdalmasan és fájdalmasan halt meg a tüdőrákban. Utolsó kérése az volt, hogy megígérje, hogy soha nem dohányzik. Amikor meghalt, meggyújtotta az első cigarettát. Harmincöt éves volt, ugyanazon a napon eltartott, és tizenöt év után segítségért fordult hozzám. Úgy gondoltam, jobban ismerem a nikotincsapdák finomságát és ravaszságát, mint bárki, de még a hölgy akcióit sem tudtam megérteni. Azt mondta: „Nem dohányzik, mielőtt az apja halála, mert nem teszi lehetővé, vagy égő halála után tiltakozásul mit csinált akkor esküszöm?” Ő így válaszolt: „Sem az egyik, sem a másik. Mindig megvetettem a dohányzást, és nem volt a legcsekélyebb vágya erre. Egyszerűen, annak ellenére, hogy mennyi szerencsétlenséget okozott az apja dohányzása, még a legvégéig is füstölgetett, még akkor is, ha nehéz volt lélegezni. Azt hittem, nagyon elégedett ezzel. Amikor meghalt, részben furcsa megkönnyebbülést éreztem, részben azért, mert szenvedése leállt, részben azért, mert a fájdalmas munkám, mint ápolónő véget ért. Ez egyfajta megkönnyebbülés váltotta fel, a kétségbeesés, amikor rájöttem, hogy én már nem látni az apámat, hogy teljesen egyedül voltam, és nem számít, milyen nehéz volt az élet adott nekem a célra. Kétségbeesetten szükségem volt támogatásra, legalábbis néhányan! Az asztalon feküdt apja cigaretta. Már nem volt szüksége rájuk, de nekem szükségük volt. Nem fogok többet füstölni, mint egyet, és gyűlöltem a dohányzást az évek során. "

A hölgy könnyeket mondott a szemében, és a története végén szinte az egész csoport kiáltott. A kurzus vége előtt elmondta egy másik dolog, ami rám derített: "Két évvel ezelőtt olvastam a könyvet, és bátorságot vittem el veled. Tudom, hogy nem dohányzik többé, de aggódom. A könyvben azt írja le, hogy a nikotin egy emberben élõ szörnyeteg. Tudtam, hogy senki sem él bennem, hogy ez csak egy kép, amely segíti a gyűlöletem meghatározását. De amikor láttam apámat köhögni és köpni, de dohányozni, nem értettem. Úgy tűnt nekem, hogy valami démon birtokában van. Amikor meghalt, olyan nyugodtnak és elégedettnek tűnt. Úgy tűnt, hogy a démon-parazitának szüksége volt egy új mesterre, és megtalált. Gyermekeim vannak, és attól tartok, hogy ha a démont a testemből vezetem ki, megtámadom a gyermekeimet. "

Szimpatizálok ezzel a nővel. Félelme irracionálisnak tűnhet számunkra, de csak akkor, ha mi magunk nem mentünk keresztül ugyanazon kísérletek során. Időről időre egy igazi szörny jelenik meg nekem. Az a tény, hogy nem létezik, nem csökkenti a gonoszt. Az igazság az, hogy a dohányzás sokkal inkább fertőző, mert az agybetegség.

Néhány évvel ezelőtt, a híres színésznő, azt hiszem, Judy Dench játszotta erős dohányosok, és mint egy profi a maga területén, észrevette, hogy a nem dohányzók még soha nem játszotta ezt a szerepet megfelelően, ezért különösen megtanulta a dohányzást. Emlékszem a horror kifejezésére az újságíró arcán. Megkérdezte: "Nem félek attól, hogy rabja legyen?" Azt felelte: "Nem, a cigaretta undorító. Soha nem leszek függő rájuk. " Elképzeltem, hogy a dohányzók minden kinézett filmében azt gondolták: "Nem hiszem el. Szerinted hogyan jutottak el a többiek?

Az ügyet egy fiatalemberrel fogom leírni, aki a klinikán átmenő kezelésen ment keresztül. Megszabadultak a munkájától, és újra felgyújtott. Eljött hozzám. Megkérdeztem:

- A dohányzás segített neked egy másik munkát találni? Javult a pénzügy?

- Nem ez az. Nem is dohányoztam. De olyan nyomorult voltam. Anya azt mondta: "Nincs vigasz az életedben." Szóval ő vett nekem egy csomagot.

- Nem tudtam, hogy az anyád füstöl.

- Tehát nem dohányzik!

Még a nemdohányzók is úgy vélik, hogy a dohányosok dohányozni fognak. Miért ne? Végtére is, a dohányosok folyamatosan beszélnek erről. Ezért jobb helyzetben vagyok, mint a nemdohányzók. Tudják, hogy jobb helyzetben vannak, mint a dohányzók, de ők is agymosásnak vannak kitéve. Mint a legtöbb dohányos, azt hiszik, hogy hiányzik valami az életben. Még rosszabb, még mindig veszélyben vannak. Akkor honnan tudhatom ezt.

Nem veszítek semmit! Soha többé nem fogok újból lenni!

Most fontold meg egy másik embercsoportot, amely befolyásolja sikeres szabaddá válását. Ez -

Kapcsolódó cikkek