14. fejezet Hogyan lehet legyőzni a boldogság és a siker ellenfeleit?

A büszkeség előzi meg a büszkeséget, és felettébb kelt fel.

Az állam, amely csökkenést eredményez

Van egy olyan feltétel, amely pusztító következményekkel járhat személyes életében és üzletében. Ez a büszkeség, amely ugyanúgy manifesztálódik, mint az arrogáns és elgondolkodtató. A büszkeség magjai mindannyiunkban jelen vannak. Elpusztította az emberek életét, az elpusztult családokat, a vállalat összeomlásához vezetett, és még az egész nemzeteket is megsemmisítette. A büszkeség szinte észrevétlenül behatol az emberi lélekbe, és néha hirtelen lefedi, mint egy szökőár, egy csendes part menti falu. Ez egy olyan állapot, amelyben mindannyian meg van ítélve, hogy egész életünkben maradhassunk. Az egyik vagy másik módon minden nap találkozunk vele. De az arrogancia, elismert és megszelídített, ellenőrizhetővé válik, aminek következtében elveszíti romboló erejét. Ha nem figyelj rá és táplálod, akkor úgy fog terjedni, mint a rák.

Abban a pillanatban fordultam a feleségemhez és azt mondtam:

- Miért gondolja? Kérdezte Shannon.

- Mert döntése a büszkeség közepette. El fogja veszíteni.

Michel szerette volna megmutatni a világnak, hogy tanács nélkül és tanácsadóként nyerhetne. Sajnos, ahogy előre jeleztem, Michelle ugyanabban az estében esett a program végrehajtása során. És nem tudta megnyerni az aranyérmet.

Ugyanabban az estén láttam a tizenhat éves amerikai figura korcsolyázót, Sarah Hughes-t, aki felkészült a jégre. Észrevettem, hogy az utolsó pillanatban az edző adott neki néhány irányt, hogyan nézett szembe a szemében, hallgatta minden szavát. Sarah bólintott, mosolyogva vidáman, és a jégre lépett.

- Nézd - mondta a feleségem -, most az életében a legjobb teljesítményt fogja bemutatni.

- Ugyanúgy gondolod? Nézd, mennyire szerény. Felszívta az edző tanácsát, mint egy szivacs. Nem gondolkodik a nyerési esélyeiről, ezért nem érzi magát hangsúlyozva. Csak kiment a jégre, és megmutatja, mi? ő szeret többet csinálni, mint bármi más. És higgy nekem, úgy fog kinézni, mintha soha nem tett volna.

Valóban, Sarah Hughes megtette. Négyforduló ugrást mutatott be, olyan összetett, hogy egyetlen női figura korcsolyázó sem próbált versenyeken. A fiatal alakú korcsolyázó mindent kifogástalanul csinált, és híres ugrása nem csak egy, hanem kétszer is demonstrált. Sarah Hughes megnyerte az olimpiai aranyérmet.

Nem emlékszem erre a történetre, hogy kritizáljam Michelle Kvan-t. Sokszor a világbajnok volt, és az egyik gyönyörű figura korcsolyázó. Meglepődtem a viselkedését, mert véleményem szerint ez egy eleven illusztrációja a kapcsolatot a büszkeség annak következményeivel, míg a viselkedése Sarah Hughes mutatja a gyümölcsét alázat. Mindannyian büszkén küzdünk. Több millió dollárt vesztettem el, és tapasztalt fájdalmas vereségek a személyes életemben és az üzleti életben, csak mert a büszkeség és az arrogancia elhomályosította a józan eszemet.

A büszkeség mindig titokban cselekszik, még azt sem tudjuk, hogy ez befolyásolja a cselekedeteinket. Ez büszke volt arra, hogy Salamon esett. Nagy ereje, jóléte és bölcsessége ellenére szinte mindent elvesztett büszkesége miatt. Salamon tudta, hogy a büszkeség eséshez vezethet. "A büszkeség előzi meg a büszkeséget, és a felségség felmerül" - ez a gondolat hozzá tartozik. Mégis büszkeség - a ravasz és könyörtelen ellenség, akkor is, ha tudjuk, romboló erő, ez tud ellenállni a kísértésnek - Csábító fellebbezést.

Ossza meg ezt az oldalt

Kapcsolódó cikkek