9. hetes pünkösd

Értékelés: 5/5

9. hét pünkösdkor. Hite szerint te leszel.
Metropolitan Filaret (Ascension)

Többször is mondták az ember spirituális életében betöltött hit fontosságáról. Az evangéliumban folyamatosan találkozik a jelzés, hogyan az Úr, hogy a csodák irgalmát és kegyelmét, azt mondta: „A hit megmenti téged.” - Hite szerint te leszel. De milyen csodálatos leckét jelent a hit, amit ma az Egyház kínál nekünk a mai evangéliumi olvasásban.

Az Evangéliumban arról olvashatunk, hogy az Üdvözítõ több ezer embert töltött több kenyérrel. Ismert, hogy ha ez a csoda végezték, ez tette olyan benyomást az emberek, hogy mivel az evangélista János azt mondja, az emberek akartak jönni, megragad a Szabadító, és őt a király felettük. Az emberek annyira csodálkoztak a kenyér szaporodásának csodáján. Az Úr határozottan megkerülte ezt. Valószínűleg látta, hogy ez a vágy bizonyos apostolokban rejlik. Valószínűleg nincs semmi ellenük, hogy a tanítójuk király. Ezért "kényszerítette" - arra kényszerítette tanítványait, hogy belépjenek a hajóba, és vitorlázzanak a Galileai-tó másik partjára. Úsztak. Maradt. Nem az első alkalom az apostolok vitorlás a tavon, de ütközött vihar, és a vihar vannak erős, és amellett, hogy egy éjszakára. És most, az apostolok küzdenek a vihar és a szél. A szél csúnya volt, ahogy az evangélium mondja. És valószínűleg többször emlékeztetett arra, hogy nem sokkal azelőtt, hogy is volt vihar, ereszkedett a csónakot, de aztán a mester. És a legkritikusabb pillanatban csak két szót mondott: "Csönd, állj meg!" A szél csendes volt, a tenger már nem aggódott, és azonnal csendben maradt. Nyilvánvalóan az apostolok gyakran emlékeztek arra, milyen jól mentek a Megváltóval. És most, mintha elhagyta volna őket, és egyedül harcolnak egy viharral. És hirtelen meglátják: valaki közeledik hozzájuk, a vizek mentén. Rémülten apostolok, mert a zsidó nép hitt, hogy ha valaki szembenéz a halállal, mielőtt hogy jöjjön valami látást. Az apostolok annyira megijedt, hogy sírt rémület, horror, de hirtelen hallottam egy ismerős, natív és kedves hangon: „Én vagyok a jó hangulat, ne félj!” - Légy vidám - én vagyok, ne félj! Már tudták, hogyan tud nyugtatni a viharokat, így azonnal megnyugodtak. A tüzes és heves Péter apostol, szeretnének valahogy, hogy kifejezzék szeretetüket és odaadással, hogy a tanár azt mondta, az átmenetet a kétségbeesés szinte teljes nyugalmat: „Uram, ha te vagy, hogy elvezetett hozzád a vízen.” Elmondva előre, hogy mi lesz ez az apostoli kísérlet, az Úr azt mondja: "Menj!" És Péter apostol kiszállt a csónak a víz szilárd talajon, és elindult a víz szilárd talajon, hogy a tanára.

Ennek meg kell mutatnia, hogy mi a hit. A hit szellemében elment és ment, felülkerekedve a természet rendes törvényéhez. De a Szentlélek még nem teljesen regenerálta. Tapasztalt halászként jól tudta, mi a mélység a lábai alatt, mert a tó mély. A hullámok talán elrejtették tőle tanítója isteni arcának pillanatait. Az apostol megrémült, félelem miatt kétség merült fel, és kétségbe vonta a hitet. Az elemek szokásos törvényeinek hatására hatott, és elkezdett elsüllyedni. Kétségbeesett sírásához: "Uram, mentse meg!" Lord, aki messze nem volt bizonyított mellé, kezet nyújtott neki, és azt mondja: „kicsinyhitűek, miért hagytál kétlem?” "Kicsi, miért kétséges?" Az Úr nem bünteti meg őt, mert ez a cselekedet a szeretet és a hit cselekedete volt. De a hit megingott, és ez a tapasztalat az apostol tudta, mit, mikor a hit és mi az, amikor nem. Nagy hitben lángolt és járkált, ugyanaz, mint az Ő Tanítója. És a hit eltűnt, és elkezdett elsüllyedni.

Ez mondja el nekünk, mi a hit. Az apostolok egyszer úgy érezte, a gyengeség, a hit és beszélni a tanár: „Növeld hitünket!” Ha azt mondják, igen, ezek mind ment el, mert a tanára volt a legdrágább a világon, mennyivel inkább mi a ti kicsinyhitűek, mindig imádkozzon az Úrhoz szorozni, és erősödött a hit bennünk.

Szóval egy orosz író írta: "Áldott az, aki hisz - meleg neki a világon!" Ha valaki úgy véli, nagyon különbözik az élet minden jelenségeitől. Ami másokat megrémít, nem retteg rá! Gyászolja azt a gonoszt, ami azt látja, hogy világosabb és fényesebb, mint amilyennek megnyilvánul. Ugyanakkor hitének szárnyai adnak neki, amelyeken magasabbra rohan, mint mi. Ezért szükséges a hit mindenki számára. Ezért ti és én, az apostolokhoz hasonlóan mindig szükségünk van arra, hogy imádkozzunk, hogy az Úr növelje bennünk a hitünket. Ámen.

Kapcsolódó cikkek