6 bölcs tanács az érzelmi egészségért - Ország Mamák

Első tanács. Légy szabadulhat a gondjaitól, sőt a gondoktól is egy ideig!

Ehhez ne feledje:
• Nem számít, mennyire nagy a bajod, melyet rád esett, próbáld megszabadulni a nehéz gondolatok elnyomásától, más aggodalmakra (munkahelyre vagy otthon);
• semmilyen módon nem szabad megfertőzni másokat a rossz hangulatoddal;
• Légy ésszerű és tapintatos, ne fordítsa a bajodat "világméretű katasztrófává";
• Ha mások barátságosak Önnel, akkor lehetőséget kapnak arra, hogy kifejezzék együttérzésüket és segítségüket;
• Bármi történik az életben - emlékezz rá: az élet folytatódik!

A második tanács. A harag rossz tanácsadó és nem megfelelő módszer a munkában és az emberek közötti kapcsolatokban.

A harag elkerülése érdekében:
• soha ne haragudjon magára és ne lépjen be. Dühbe esik, állj meg, állj meg, emlékszem a bölcsekre: "A harag a gyengék eszköze";
• Értsd meg az egész helyzetet, ami haragot okozott, és látni fogja, hogy a bűntudatod nem kevesebb, mint mások;
• a harag villanása soha nem hoz megkönnyebbülést, és mindig tele van újakkal
baj;
• a legkedvezőbb dühkitörés - fizikai munka: a mentesítés nem szó szerint, hanem munka.

A harmadik tanács. Bízz a bátorságban, ha tévedsz.

Nem szabad elfelejteni:
• a makacsság a személy szeszélyességét és éretlenségét jelzi;
• Óvatosan figyeljen az ellenfeledre, tisztelje az álláspontját;
• Légy önkritikus az Ön szemszögéből: ne tekintsd mindig a helyes, abszolút igazságodat;
• minden nézet relatív, és minden szempontból van valami igazság;
• Ne felejtsd el a francia közmondást: "Ha egy nőnek nincs igaza, bocsánatot kérjen tőle";
• Az ésszerű engedmények nemcsak az oknál fogva hasznosak, hanem mások iránti tiszteletet is.

A negyedik tanács. Próbálj először magadnak!

Az ötödik tanács. Mi emberek vagyunk, nem istenek, és nem emberfelettiek!

A hatodik tanács. Ne hordozz magadban a bánatodat, és ne zavarj meg bajt!

Az emberiség tapasztalata szerint:
• Ne maradj egyedül a bajoddal és a bánatoddal;
• A bánat, mint a boldogság, meg kell osztani az emberekkel: a vallomás megkönnyíti a bánatot és fokozza az ember örömét;
• Keress egy olyan személyt, aki megértheti és megoszthatja bánatát;
• Sok jóindulatú és megfontolt ember létezik: képesek mind a bánat, mind a boldogság megosztására;
• Próbáljon szimpatikusnak, kedvesnek és kedvesnek lenni, kegyes és bölcs.

Az egész terhességet kínozta a gondolat: hogyan lehet Ksyushka észrevenni testvérének megjelenését? Hogyan kell egyenesen szintetizálni a féltékenységét, ami biztos? Hogyan oszthatom meg a figyelmemet, a szabad időt, a szeretetet két gyermek és a férjem között? Olvastam mindenféle cikket, tudomásul vette két vagy több gyermek anyáinak tapasztalatát. Megmondom, mi történt ebből.

Úgy döntött, hogy ír, mert velem ez a legtöbb családi költségvetés folyik. Tudod, én magam nem tanultam meg a homlokomban lévő hét lépést, és próbára és tévedésre megtanultam, hogyan kell a háztartás számvitelét elvégezni. Én magamnak találtam az "aranyat", és kiszámítottam az "aranyszabályt".

Kedves anyák, szeretnék hallani az Ön tapasztalatait -, hogy tapasztalja meg a gyermek hálátlanságát. Bár az óvoda nem mondható el - 16 éves gyermek. Nem mondhatom, hogy elkényeztetett a túlzásért, a drága dolgok elsősorban a nagy ünnepekre adódnak, vagy meg kell érdemelni. Szeretnék megosztani néhány helyzetet - ez az él, forró, ezért nagyon fájdalmasan reagálok.

Kapcsolódó cikkek