5 A haldokló emberek leggyakoribb sajnálatai

A haldoklás öt leggyakoribb bánata
1. sajnálom, hogy nem volt bátorságom ahhoz, hogy olyan életet éljek, ami helyes volt számomra, és nem az élet, amelyet mások vártak tőlem.


Ez a leggyakoribb megbánás az emberek között. Amikor az emberek rájönnek, hogy életük majdnem vége, visszatekinthetnek, és könnyű megérteni, hogy az álmaik nem valósultak meg. A legtöbb ember aligha igyekezett teljesíteni álmaik felét, és meg kellett halnia, tudva, hogy ez csak a választásnak köszönhető, amit tettek vagy nem.


Nagyon fontos, hogy megpróbálj legalább néhány alapvető vágyadat megvalósítani az életútján. Attól a pillanattól kezdve, hogy elveszíti egészségét, túl késő ahhoz, hogy bármit megtegyen. Az egészség meghozza azt a szabadságot, amelyet nagyon kevesen értenek, amíg el nem veszik.
2. Sajnálom, hogy olyan keményen dolgoztam.


Ez az érzés minden olyan beteg páciens számára volt, amire törődtem. Hiányozták ifjúságukat és kapcsolataikat. Egyes nők is sajnálatát fejezik ki. De mivel a legtöbbjük az idősebb generáció volt, alapvetően nem pénzt kerestek a családnak. Azok a férfiak, akikkel dolgoztam, mélyen sajnálatát fejezték ki, hogy életük nagy részét a megélhetés monoton munkájával töltötték.


Az életmód egyszerűsítése csökkentheti a jövedelemigényét, amelyet Ön szerint szükségesnek tart. Azáltal, hogy több helyet teremtesz az életedben, boldogabbá és nyitottabbá válsz az új lehetőségekhez.
A haldoklás öt leggyakoribb bánata
3. Sajnálom, hogy nem volt bátorságom kifejezni az érzéseimet.


Sokan elnyomták az érzéseiket, hogy fenntartsák a kapcsolatot másokkal. Ennek eredményeként beleegyeztek egy középszerű létbe, és soha nem lettek az, amit akartak. Sok betegség kialakulása összefügg a keserűség és a harag érzésével.


Nem tudjuk irányítani mások reakcióit. Bár kezdetben az emberek reagálni tudnak a változásokra, amelyeket egy olyan kapcsolatban állítasz ki, amely nem kívánatos az Ön számára, végső soron új, egészségesebb szintre emeli a kapcsolatot. A legjobb, ha valamilyen módon kiküszöbölnéd az egészségtelen kapcsolatokat az életedből.
4. Sajnálom, hogy nem maradtam kapcsolatban a barátaimmal.


Gyakran ezek az emberek tényleg nem is észlelték az előnyöket a régi barátokkal való kapcsolat fenntartása végéig, hacsak nem mentek el haláluk előtt néhány héttel, és nem mindig lehetett megtalálni őket. Sokan annyira elmerültek a saját életükben, hogy sok éven át megengedték barátságukat. Sokan sajnálatát fejezték ki, hogy barátságuknak nem annyi idejük és erőfeszítésük van, amelyet ez a barátság megérdemelt. Mindenki elveszíti a barátait, amikor meghalnak.


Mindenki, aki aktív életmódot vezet, különösképpen minimalizálja a baráti kapcsolatok fontosságát. De amikor a halál szélén állsz, az élet anyagi vonatkozásai elveszítik jelentőségüket. Persze az emberek azt akarják, hogy pénzügyeik a lehető legnagyobb sorrendben legyenek. De ez nem pénz vagy státusz, amely végső soron megőrzi jelentőségét. Szeretni szeretnének bizonyos előnyöket azoknak, akiket szeretnek. De általában túlságosan betegek és fáradtak, hogy valahogy ezt a feladatot kezeljék.
5. Sajnálom, hogy nem engedtem, hogy boldogabbá tegyem magam.


Ez a fajta megbánás meglepően általános volt. Sokan nem értették meg teljesen, hogy boldogságuk a választás. Alkottak voltak szokások és megalapozott ötletek. A szokásos életmód "kényelmét" fogságban tartották. A változás félelme miatt tették magukat másoknak és maguknak, hogy boldogok az életükkel.

Kapcsolódó cikkek