10 másodperc alatt

Szerencsétlenség volt. A szokásos kedd volt. Semmi előre nem ismert baj. Reggel Lipetsk-ból Usmanba mentem a munkához. Az időjárás szörnyű volt, esett az eső. Usman jött, van mit tenni azokat a dolgokat, megy vissza, az eső macskák és kutyák. A láthatóság so-so, így evés lassan, hirtelen megáll a rádió és elkezd hibáztatni dymyara keresztül vezeték panel ... Én elszörnyedt, húzza ki a lépés a kulcsot a gyújtás, hogy az út mentén, megragad minden kar jön ki az ülés alól, pasatizhi és a legfontosabb 10 - egy csoda volt, nyissa ki a motorháztető, vegye le az akkumulátort Clem ...
Azt hiszem, az írnok, most, ha tüzet gyújtasz el, írd le, kibaszott, és ami a legfontosabb, nem látod, mi van a panel alatt. A füst leáll, büdös a bűz, állok a pályán, esik ... Mit tegyek. Lehet, hogy a víz bejutott a huzalozásba, rövidre zárva, bár másrészt a torpedó alatt a fülkében.
Zsíros magnó, és sötétség van, oplavilis tápcsatlakozó összekötő vezetékek és a rádió, és a plusz és mínusz kopasz, plusz rongyos ... magnó irányába vezetékeket, hogy ne érjen hozzá a szét dobtam Clem a Accum a saját kockázatára próbáltam, minden csendes volt, megpróbáltam elindítani - kezdek, minden elektromos munka ... menni meg kell valahogy, hogy a város.
Én vezettem a szolgáltatást a villanyszerelő, eltávolítjuk a középkonzol, úgy találta, hogy a rádió tápkábel csatlakozó otgorel egy kicsit tovább, de mielőtt otgoret oplavilsya minden, a szigetelést nem létezik, és hogy kopasz vezeték maradt a kábelköteg ... kabzdets.

Azt mondom: "Miért nem jutott ki a biztosíték?"
És a villanyszerelő válaszol: "És nem egyszerűen csak ott van"

Én pripigel, még a rádió egy biztosíték, de a vezetéket nem. Tin ...

Általában én nem tudom, hogy a hálózati vezetéket, hogy megy az akkumulátor razvetlyaetsya 3: egy megy a biztosíték dobozban, a másik a vezetékek, és a harmadik napryamki a rádiót és átvezetik egy vastag hőszigetelt kábelköteg ... kiégett, ez vezet ahhoz a ponthoz, ahol 3 a tápvezetékek egyben vannak csatlakoztatva, és ennek megfelelően a kötegek vezetéke is lebegett. Ez szörnyű elképzelni, hogy én utazik ebben az esetben, és még feszültség alatt a kitett vezetékes kint volt a kábelköteg, és lógni ... tudta korotnut valami mást ...

Ugyanaz a petrezselyem is egy mínusz vezetékkel volt, csak egy kesztyűtartó alatt maradt, és minden kopasz és pelyva ...

És ott volt annak a ténynek köszönhető, hogy a vezetékeket a csatlakozó a rádió kopott cipő, plusz ütött a test, és van egy rövidzárlat. A szolgáltatás azt mondta, hogy ez gyakran Kalina és shnivy történik ... A biztosíték az áramkör van, és ki tudja, mi lett volna, ha ez a vezeték ment éget a motorháztető alatt, hogy az akkumulátor ...

Ez annyira ... végül felváltja podtorpednoy vezetékeket, és ez egy komplett biztosíték blokkot, és áll 5 tyrov + munka annyira, mert a torpedó eltávolítjuk, hogy előkészítsék az új + töltött időt és az idegeket ...

Nincs fotófolyamat, mert nem volt ez előtt ... megmutatom a régi vezetékeket, de újra a magneto tápkábele nélkül azonnal megharaptam!

csatlakozók tökéletesen illeszkednek

itt ebben a helyzetben a huzalok a kábelkötegben, és vele együtt utaztam ...

Most már van egy biztosíték a rádió tápfeszültség áramkörébe, amelynek telepítése a gyárból figyelmezteti a fentieket.

Talán valaki megtalálja ezt a bejegyzést hasznosnak. Azt tanácsolom, hogy a rádiós magnó közvetlenül az akkumulátort csatlakoztassa, szükség van egy biztosítékkal is, vagy helyezzen be egy biztosítékot a kábelezésbe, mert az AVTOVAZ nem tartja biztonságosan ...

Csak konzolok, hogy nem történt meg:

Ha a biztosítékot a tápfeszültség áramkörébe telepíti, kicsit húzza ki a biztosítékdobozt, az ág csak követi

Kapcsolódó cikkek