21. fejezet - tévedés

Amikor az angyalok eltűntek a látványtól, Greeria kiszállt a menedéktől, és türelmetlenül a fal felé tartott. Megérintette az ujjait, kezét hordta, de a fal egy szilárd monolit volt, amelyet nem lehet sem mozogni, sem elpusztítani.

- Nos, mit vársz, démon. - suttogta, továbbra is simogatta a falat. - Gyere.

Időről időre óvatosan visszanézett, ahol bármikor megjelenhetne, és Isten serege, bazilisze és kutyái. Greriya gyakorlatilag védtelen előttük, a fal felé, de én nem tehetek róla - nem tudta mozgatni mellőle, mert minden második falat is akadozik, múló ki, és volt, hogy kihasználják ezt a a pillanat szabaddá válik, és soha többé nem tér vissza.

Greene a fal mentén ült, őrülten, suttogva kedves szavakkal, meggyőzve őt, és könyörgött vele, hogy feltárja magát. Csak egyetlen esélye volt elmenekülni - és ő várt rá, mert halandóként élnek egész életük boldogságra.

Amikor meghallotta a susogását szárnyak, aztán úgy döntött, hogy indít nebiros alkudni vele még néhány engedményt szabadságáért cserébe, mert tudta, hogy nem bírja a látvány az ő területén, álló egy lépés választja el egy új élet. De amikor egy boszorkány nézett közelebb, válla feszült felemelte védekezésben, és a keze végre megjelent a falon - ez közeledik Samael, a hibák nem lehetett, de szinte látni a tökéletes arc, és a szeme fényét.

- Kérlek - suttogta Grearia, és könnyek jelentek meg a szemében. Végig fordult a falhoz, mintha könyörgött volna, és elengedte volna, de hülyén maradt az imaihoz, valamint az ezer olyan ember imájához, akik egyszer csak a fal zavarását idézték. - A francba, Nebiros - mondta Samael lábai előtt, és megérintette a szárazföldet.

- Nos, örülök, hogy ismét köszöntöm, Elena - mondta az elbukott ember gúnyosan.

A haja a szélben kusza volt, és nem tudta észrevenni, hogy még vonzóbbá tette. Samael a sötét vágyak bálványával nézett ki vadászattal, csavart fürtökkel, és verejtékcsíkokkal borított, sötét szemekkel tűzzel égett. Greeria lábai remegtek a félelemtől és a vágytól egy időben.

- Vagy még mindig görög, boszorkány? - Közben folytatta.

Greene felébredt a meditációjából, és teljesen elvesztette a bátorságát - most pontosan tudta, hogy ki ő. Nem tudta, ki próbálta elkötelezni a tanfolyamot, de már nem volt olyan fontos.

- Mielőtt több száz apró darabra megtörnének, még mindig szeretném tudni, hogy mi a fenét kergetsz, egy átlagos lény? - Veszélyes távolsághoz közeledett, és amennyire csak lehetséges, a háta mögé szorította a falat.

- Mi értelme számomra, hogy válaszoljon, ha így van, és így befejezte? - felelte nehézséggel.

- És akkor megpróbálsz elbánni? - A gonosz elmosolyodott. - Az üzlet időtartama elmúlt neked. Most válaszolhatsz a kérdéseimre, vagy a halál álmai lesznek a legszenvedélyesebb álmok mindenkinek.

- "Nos", válaszolt Görögország, és rájött, hogyan kell több időt nyerni, bár a Nebiros reménysége minden másodikban gyengülni kezdett, különösen, miután nem védte meg a bukotttól, ahogy ígérte. Vagy inkább azt mondtam, mert az üzlet nem említette. Greriya skrezhetnula fogak - nem tudta tartalmazza azt az üzletet, és hagyja, hogy Nebirosu kör körül ujját: ha meghal, akkor a tranzakció nem lehet, és nem számít, akkor törni annak tartalmát, vagy nem - a gömb minden esetben üres lenne .

- Mit kellett? Samael árnyéka elzárta a távoli fényt.

- Ha tudod, ki vagyok, tudod, mire van szükségem. - Greya válaszolt, próbálta kiegyenesíteni és méltóságteljesnek látszani a bukott előtt.

- Mit kell tőlem? Ő dühöngött.

- Találj ki valamit, ami összeegyeztethet velem Aboy-val.

- Szabadulni.

Samael tisztán gondolkodott a szavai igazságosságán, és nem tudta eldönteni, hogy hazudik vagy sem.

- Miért van szüksége szabadságra?

- Több száz évet töltöttem a pokolba egy öregasszonnyal, mindenki átkozta, és senki sem volt szüksége - mondta bosszúsan. - Miért gondolja, hogy szabadságra van szükségem?

- Nos, úgy tűnt, hinnie kell neki. - De mit tudtál volna meg tőlem, ami az Aba megbocsátását és irgalmát adott volna?

- Valami, aki létrehozta a rést a rétegekben. - Sürgette Greery, emlékezve a hiú kísérletére. "Mindent megtudtam róla, amit tudtam. De amikor csak morzsákat értettem, az üzlet már megtörtént - kicserélték. Túl késő vagyok. - mondta, és egyenesen a szemébe nézett. - elvesztettem. Mi mást tehetnék, mint menekülni? Samael, én vagyok. - egy ideig szünetet tartott, összegyűlve a szellemtől - nem akartam semmilyen kárt.

- Ugyanezt akartam - súgta Samael.

Érdeklődően Grearia nézett rá.

- Szerettem volna mindent tudni róla, hogy kapcsolatban maradhassanak, csak abban az esetben. - magyarázta. "Ehhez kérte a lányokat, hogy kapják el a történetet Utsurból." Szomorúan nézett Görögországra. - És te is ott van.

- Samael. - suttogta.

- Ne. Ne próbáld ki, tudod, hogy nem hagyom el azokat, akik megpróbáltak közeledni hozzám, szóval ne legyenek további szavak.

- Meg fogsz ölni? - Befelé, kérdezte Greer.

- Ez a legkevesebb, amit tehetek, boszorkány. - suttogta jobbra az arcába, és a karmos kezei már a templomaiban voltak. Hirtelen zárta a szemét. és hirtelen visszaesett. A fal, a rohadt fal megszűnt neki. Feküdt a fűre, a kék égre bámult, hallotta a madarak csipogását a közelben, és nem tudta elhinni, hogy életben van, hogy valójában ez történik vele. Mély lélegzetet vett és kilélegzett, leült, és látta, hogy Samael a fal mögött rohan, kiáltozva a fülébe hangtalan átkokat, és késedelem nélkül észrevette, hogy szabad. Nebiros teljesítette az üzletrészét. Greene széles körben elmosolyodott, egész szívvel, mivel hosszú ideig nem. A virágok és a fűszernövények illata megdöbbentette a fejét. Amikor meglátta a patakot a közelben, megtámadta őt, mint egy ember, aki kijött a sivatagból, és ivott ez a gyönyörű, átlátszó víz, friss, mohó szaga. Tényleg kiszállt a sivatagból, akármi nevét, a lelkek sivatagát. Felnevetett, és hideg vízzel öntötte a fejét, minden irányban megszórva.

Nebiros visszatért a kútba, és ismét Görögország gimnáziumát tartotta a kezében.

- Úgy nézel rá, mintha nem lennének biztosak benne semmiben - felelte Jared hangja mögötte.

- Nem vagyok biztos benne, hogy a helyes dolgot teszem.

- Mit csináltál, Nebiros? - kérdezte Jared, közeledve a fiához. - Talán az én hibám, hogy idegennek érezted magad. Túl büszke vagy, hogy valakit szolgálsz. Mindig féltem ettől.

- Ne hasonlítsa össze magát vele.

- Miért? Nebiros szeme újra felgyújtott fémmel. - Mi a jobb?

- Ezt szokta mondani Kapha. Nézze meg, mi történt velük most.

- Igen, látom. És látom, hogy még mindig élsz. De mi az ára? Te vagy a lelkek uralkodója, te jól ülsz.

- Állj meg, Nebiros. Jared dühödten megborzongott, és idegesen vállat vont. "Élek, és ez már sokat van ebben a világban."

- Prédikáljátok a büszkeség méltatlanságát, olyan világos. Said Nebiros, a szárnyak elszakadtak és felemelkedtek a fején.

- Én hirdetettem neked az egyetlen törvényt - a túlélési törvényt. Jared erősen ül a kőfalon. - És nem tanultad meg.

- A fenébe, ez a te törvényed, "Nebiros felpattant, de megnyugodott, és nézte a gyámság zaklató alakját. - Megszakítom a gömböt.

- Csináld, ahogy tudod. - Jared elfogadta, és visszalépve eltűnt a falba.

Nebiros hosszú ideig figyelte őt, miközben a száraz lábát előre mozgatta, mintha alig tudta volna erõsíteni ezeket a könnyed mozgalmakat. Erõs lehet, démon vagy személy lehet, de csak az árnyéka lehet valaki, aki lehet. Nebiros minden erejével a gömböt a falba dobta, és apró darabokra repült. Zöld köd szétszóródott a barlangon, ami az unrealitás és a boszorkányság légkörét teremtette. A boszorkány teljesíti a szerződés részét? Majdnem mindegyik vele volt. Ezek a démonok nem testvérek, és még barátok sem, úgy döntött, hogy megvédi őket a tiszta makacsságtól, nem valamiért, de Abe ellenére, annak elhanyagolása, közömbössége és arroganciája ellenére. Az egyetlen, amit megmentett volna magának, ez a furcsa lány ott. Kétszer is magával vitte a szívébe az égen, de csak most kezdte megérteni, hogy ő nem csak egy elveszett lélek, hanem valami több. Érezte a rokonságát, a magányt, olyan hasonlót, mint az övé. Dühében és borzongás nélkül megérintette a szőrzetét, majdnem gyengéden. A szeme majdnem ugyanolyan árnyalatú volt, mint az övé, amikor dühös volt, csak nem volt dühös, tekintete szomorú és határozott. Nebiros megborzongott, és rájött, hogy nem repül az üres területekre, hanem visszamegy, mi árlik neki. Számára veszélyes volt, a Dregs arra várták, hogy nyilvánvaló szándékkal ölni, de most, miután habozás nélkül felállt a védekezésre, megpróbálják megölni is. Nebiros felugrott, és az égre sietett, és több kört ütött a jobb szárnyával.

Lily leereszkedett a dombról, és a völgy mentén sétált. A távolban látta az ismerős otthon, és egyrészt örülök, hogy követi a nyitott tér, ahol minden lény látható nagy távolságra, és a többi - ő maga hová elbújni, és ez látható volt kilométer. A tájékozódás még mindig házként szolgált, amely egy fekete fennsíkon hevert. Olyan nagyszerű érzést teremtett, de ő nem mondhatta el ezt a gyönyörűséget. Szárnya a ház felé fordult, mintha túl nehéz és kényelmetlen alakja a szerkezet túl nehéz leírni egyértelműen: ő nem ad egyértelmű meghatározások, ami a repülés gondolata a teremtő. A ház egyes része magas tornyokkal söpört az égbe, valami még mindig zömök és egyemeletes maradt, és valami még egy formázatlan halomnak vagy egy sarok sarkának tűnt. Ahogy közeledett, a ház Lily-nek még furcsabbnak tűnt, és egyre nagyobb érdeklődéssel nézett az új részletekre, amiket felfedezett.

Észrevette a Dregovot. Mind a négyen csúszott végig a homokkal, erősen gördülő, hátulról faragott farok, észrevehető csíkok maradtak. A lények elindultak, nem sietett. Igen, és mi volt a sietség - mert egyedül volt az egész előrelátható térben. Nem kellett kétségbe vonnia azt a tényt, hogy ők is vele járnak. Lily fáradtan felsóhajtott, és lassan kivette kardját. Az egyetlen dolog, amiért sajnálta, hogy az élesített penge fényét nézte, nem tudott eljutni Ramuelhoz. Természetesen tovább ment, mint amit Tanata elképzelhetett volna, de nem volt elég. Mennyire hiányzott? Lily sóhajtott, és eszébe jutott egy fiatal arca, melyet könnyű haj, a szeme ihletett arckifejezése, merész mosoly jelent meg. Megsebesült, mert hiába halt meg. A kard kardja szorosan összefonta a kezét: annyi "krokodilt" feküdt, amennyire csak tudta, mentálisan keresztelte őket.

Kapcsolódó cikkek