9. fejezet az esküvő előtt az esküvő és az esküvő utáni öröm örömére

Az önmegtartóztatás öröme a házasság és a házasság előtti szex után

Megértjük, hogy ez komoly és kényes téma. A szexuális absztinencia nagyon személyes kérdés, így csak megoszthatjuk Önnel gondolataikat és tapasztalataikat. Nem okozunk kellemetlenséget és bűntudatot.

Semmiképpen sem ragaszkodunk ahhoz, hogy meg kell tennie, ahogyan mi vagyunk. Ez nem a mi dolgunk. Csak hitünk elveivel összhangban mondhatjuk el életünket.

A bevezetés után elmondok egy vicces történetet. Amikor egy barátom megkérte Kanae-t, hogy nehéz volt neki, hogy tartózkodjon velem az esküvő előtt, azt válaszolta:

- Tudja, nagyon sokat segített az a tény, hogy nincsenek kezei!

Szörnyen nevetett, amikor elmesélte róla! Imádom a feleségemet, gyakran nevett rám. Kanae őszinte válasza azt mutatja, hogy az esküvő előtti szexuális tartózkodás nehéz teszt lehet azoknak a partnereknek, akik szeretik és vágynak egymásra. Végül a szerelemben és a vágyban nincs semmi rossz, és nem is a szexben - az esküvő után. Isten arra ösztönzi a keresztény párokat, hogy tartózkodjanak a szextől a házasság előtt, de nem ígérik, hogy ez könnyű lesz.

Az ideális elvárásoknak való megfelelés nehéz, különösen ebben a tekintetben - túl sok kísértés, vágy és kísértés. Ez volt a személyes döntésünk, és nem fogjuk elítélni senki. Nehéz voltunk, de örülünk, hogy pontosan ezt tettük. Az esküvő előtt való tartózkodás volt egy másik oka annak, hogy annyira boldogok voltunk, hogy a rendőr nem küldött börtönbe. Nem tudtunk további késlekedést elérni a szállodába vezető úton, ahol a nászéjszakát kellett töltenünk.

Olyan közel voltunk - és messze!

Ha szerelmes vagy, házasodni fogsz, és nehéz megszabadulni a szextől a házasság előtt, akkor érzelmeid és érzelmeid miatt ne gyötörj kétségeket. A természet maga akarja, hogy azt akarja. Őszintén szeretnénk elhalasztani a szexet a családi élet előtt. Szenvedélyesen kaptuk egymást, ezért nem volt könnyű tartózkodni. Az elkötelezettség után olyan izgatottak és boldogok voltunk, hogy a kísértés még erősebbé vált. Mindketten imádkoztunk az Úrtól, hogy megerõsítsen minket a kísértés ellen. Aztán úgy döntöttünk, hogy sokkal korábban megházasodunk, mint terveztük. Ha szándékosan tartózkodik a szextől, akkor azt tanácsolom, hogy lerövidítse az elkötelezettséget, és úgy gondolom, nem csak én.

Amikor Kanae és én Billy Graham tiszteleteshez mentünk az elkötelezettség után, azonnal közölte velünk: "Gyorsan feleségül!" Teljesen megértette az absztinencia minden nehézségét és varázsát. Beszélgetés közben segített abban, hogy emlékszem, mit mondott Bata bácsi, amikor először láttuk Kanae-t. Emlékeztetett arra, hogy keresztényként és prédikátorként, aki bevezeti az embereket Isten szavába, és útmutatást kér az életben, meg kell felelnie a saját elveimnek.

Amikor elkezdtem találkozni Kanae-val, a nagybátyám kérdéseket vetett fel a terveimről, az érzéseimről. Megkérdezte, hogy sikerült a szexről lemondanom. Tekintettel arra, hogy őszintén szeretjük egymást, imádkozott értünk. Hatalmas segítség volt. Azt is tanácsolom, hogy keressétek azokat is, akik imádkoznak érted, ha hasonló helyzetben találjátok magatokat.

Ossza meg ezt az oldalt

Hasonló fejezetek más könyvekből

Ártalmas tippek: 10 módja annak, hogy egy ember elmenjen előled egy esküvő után Egy esküvő lebonyolítása egyszerű dolog, de a család tartása is problémát jelent! Megkérdezik, hogyan kell egy szeretett ember maradni az életért. Ez nagyon akkor lehetséges, ha az enyémet használja

8. fejezet Menj az esküvőre! Ezt a fejezetet két részre kell bontani: a férfiak és a nők számára. A viselkedés stratégiái, amint érted, különbözőek lesznek: a nők számára: hogyan kaphatunk javaslatot a kezekre és a szívekre Milyen elveken múlik az ember a felesége?

Hogyan tudok menekülni a saját esküvőmről? Nem a szerelem, és nem a zaletovV 21 éves voltam szörnyen szomorú: az összes barátnõ házas, és én - nem. Továbbá a nagyanyám azt mondta: "A menyasszonyok nem borok, nem jönnek jobbak az időből." Általában úgy döntöttem, összeházasodom. Az elsővel, aki javasolta

88. PÉLDA: A NAPKAL! A fiatalember, mindenekelőtt elismerte szabadságát. A temperamentum és a nyughatatlan öröm, tudatában a leopárd fölényének, a sérthetetlenség iránti türelmetlen állításainak, a beavatkozásnak a függetlenségét,

Mi úgy tűnik, hogy az esküvő, és ez után Dima, az esküvő után, „Tévedtem a Nadia Jobb volt, mint gondoltam.”. A kifejezés, amit csak egyszer hallottam az életemben Mielőtt az esküvői álmok tipikusak voltak, az esküvő után - csalódás. Úgy gondolják, hogy a ritka találkozók ünnepei átalakulnak

9. fejezet. Az esküvő legfontosabb dolog Igazán nem szeretnénk befejezni ezt a megjegyzést. És szomorú, hogy megvizsgálja a házasság problémáját is, nem akarja. Nem hisszük, tudjuk, hogy minden létezik - és a szeretet, a család és a kölcsönös megértés. És akkor - készülj fel, rokonok és

36. szabály Ha az esküvő sok évvel az esküvő után történt, akkor csak türelemre és ismét türelemre lesz szükséged, sok nőhöz fordultak, akiket a férjek évtizedek óta együtt éltek meg. Sokan közülük több mint negyven, és néhányan már több mint ötven. És így

Születés, esküvő és halál ... Rendben rendeztük a vallást. De mi az ún. Átjárási rítusok, amelyek még mindig gyakran előfordulnak a gyülekezetben, vagy amelyek feltételezik egyes vallási szertartások küldését, még akkor is, ha legalábbis "alapértelmezés szerint" vagy a kényelem kedvéért?

A második telek "Két esküvő", ebben a történetben megfigyelheted a hősök kapcsolatának alakulását. Találkoznak, feleségül vesznek részt, egy komoly kaland után, újra összeillenek, és a második, szimbolikus esküvő zajlik. Ez arra utal, hogy a hősök készen állnak egy másik kapcsolatra.

Aggódni az esküvőről Például Joe és Rebekah megházasodni fognak. Felkészülés az esküvőre, találkozik olyan ismerősökkel, akik családi életükben tapasztalattal rendelkeznek. Rudy egy világi ember, aki ebben a beszélgetésben Joe-val lelkipásztorként működik. Alul van a középső

8. fejezet Emlékezetes esküvő napja Kanae és én egy évig találkoztunk, majd hat hónap telt el. Első pillantásra a várakozás túl hosszúnak tűnhet, de a hónapok észrevétlenül teltek el - sok mindent kellett tenni. Többek között mi

Előrelépés az esküvőre Néhány komikus pillanat ellenére sok vendég elmondta nekünk, hogy esküvői ceremónia volt az egyik legelevánsabb volt, amivel voltak. Kanae és én egyetértünk. Úgy gondoljuk, hogy az ünnepség hangja néhány hónappal korábban történt.

Az esküvő megtervezése A fiesta után Eddie bácsi házában rájöttünk, hogy ünnepünk a multikulturális hit, családi hagyományok és barátság ünnepe lesz. Ami leginkább zavarta, vajon képesek vagyunk-e ilyen örömteli és vidám ünnepeket rendezni. De végül úgy döntöttem

Nick és Kanae tíz tippje, amelyek segítenek Önnek abban, hogy tartózkodjanak a szextől az esküvő előtt 1. Kerülje magát barátainak! A régi időkben a szerelmeseket gyakran egy duennel kísérte, aki figyelte, hogy a legénységnek nincsenek szabadságai. A másik irányba mentünk - gyakoribbá váltak

Kapcsolódó cikkek