300 német család szeretne költözni a Stavropol régióba

De tavasszal új menedéket talált. Ezúttal a választás a melegebb Stavropol Területre esett. A helyi lakosok azonnal megadták az idegen menedéket.

300 német család szeretne költözni a Stavropol régióba

A leginkább 40 éves Eugene szerint nem csak az éghajlat befolyásolta a szibériai visszatérését. A férfi nem volt elégedett a helyi tisztviselők fogadásával - rossz lakhatást kapott, a hozzáállás sem volt a legjobb. Egyszóval a vendéglátás szaga sem volt Kyshtovkában.

- Az internetről megtudtam a családot. Olvastam az orosz németek problémáiról, és úgy döntöttem, hogy otthont nyújtanak nekik az élethez - mondja Vladimir Poluboyarenko, a Stavropol nyugdíjas és emberi jogi aktivistája. - Az oldalamon három emeletes üres ház van 500 "négyzeten", így mindenkinek elegendő helyet kap.

"Az okok Jevgenyijének a szörnyű emberi jogi jogsértésekre történő elmozdulása miatt, és a szexuális órák csak a további jogi törvényellenesség detonatói lettek" - folytatja Poluboyarenko. - Szeretne komolyan mozogni, ahogy elmesélte a múlt héten. Szeretné felvenni a kapcsolatot a Stavropolban lévő migrációs hivatalgal, és konzultálni szeretne az orosz állampolgárság megszerzésével, tartózkodási engedélyt kíván kiadni.

- Hogy éli Németországban a vándorlás után?

"A német bennszülöttek sziszegnek az irányába, az orosz németek barátságosak.

- Gyermekeik oroszul beszélnek?

- Beszélj oroszul, felnőtt gyermekei, a gyerekek csak németül értik. Mint most minden gyermeke iskolába és óvodába jár. Evgeny műszaki ellenőrként dolgozik. És az oktatás révén magas színvonalú asztalos. Korábban bútorokat gyártott az elit hajóknak.

300 német család szeretne költözni a Stavropol régióba

Eugene a gyermekeivel.

- Személyesen visszafizetem érte. Evgeniy már fizetett.

- Hogy látta őt Stavropol?

300 német család szeretne költözni a Stavropol régióba

- Átmenetileg át fognak élni a házamban. Aztán Eugene házat szeretne vásárolni a külvárosokban, sok kunyhó van, elhagyott föld - mindezeket meg lehet vásárolni fillérekért. Eugene a gazdálkodás álmait.

- Igen, igen. Információim szerint már több száz olyan ember van, akik el akarnak menni Németországból, és el kell költözni Oroszország felől. Jelenleg komolyan foglalkozunk ezzel a kérdéssel.

Kapcsolódó cikkek