22. fejezet - Hogyan lehet vámpír lány?

- Drágám, sikerrel jár - nyugtatta meg az anyám, és a számot a sportruházat háttámlájára helyezte.

- Beteg vagyok - mondtam. - És miért regisztráltam?

- Mert miért küzdünk, fejlődünk - válaszolta anyám.

Néhány perc múlva én vagyok a sorom. Szépséget hozok az arénába, és átugorjuk az akadályokat.

Legfeljebb három percig tart.

És miért olyan ijesztő ez számomra?

- Mert leeshet. Szép nő lehet zaartachitsya. És általában nem vagy sportoló, hanem botanikus ... "- söpört végig a fejem.

- Tegvel kellett volna nőzned, mint tavaly - nyögtem. - A bírákat átadod neki - és várj, megkapod a győztes szalagot.

- Jessica, te csodálatos versenyző vagy! Anya a szemembe nézett. - Korábban beszéltél a nyilvánosság előtt.

- Igen, a matematika olimpiájában! - kifogásoltam. - A matematikát jól ismerem.

- És nagyon szépen tartasz egy lovat.

Gondoltam Faithre és Luciusra:

- De nem a legjobb.

A mező másik oldalára pillantottam, ahol Lucius a kancáján lógott, amit Cherticának nevezett. Xa-xa-xa, milyen vicces.

Csak hagyta, hogy a tulajdonos megérintse. Lucius azt állította, hogy senki sem értette. Véleményem szerint a probléma a ló bolondsága volt.

Anyu sóhajtott, tekintettel a tekintetem irányába:

- Ez valóban Lucius. Remélem minden rendben lesz vele. - A hangja szerint nem csak versenyeket jelentett. - Be kell dugnia egy számot is - tette hozzá, lefedve a szemét a napról, és Luciushoz integetett.

Felemelte a kezét, megmutatta, hogy megértette, odajött hozzánk, leszállt és összekapcsolta a lovát a kerítéssel. Az ördög nem olyan, aki nyugodtan póráz nélkül vár.

Lucius kissé meghajolt.

- Hello, Doctor Packwood. Hello, Jessica!

Tétován intettem őt.

Anya megmarkolta a számot, és megölelt, mint én. Lucius meglepődött, de válaszolt az ölelésére. Kíváncsi vagyok, mikor sikerült barátkozniuk. Valószínűleg, Halloween ... Miután egy kínos incidens a verandán, Lucius és én elkerültük egymást.

- Sok szerencsét - mondta anya, és letisztult egy láthatatlan porszemetet a tökéletesen feltöltött kabátjából. - Ne felejtsd el a sisakot.

- Természetesen a biztonság fontos - felelte Lucius gúnyosan. "Nos, kerestem egy sisakot." Rám nézett közönyösen: "Sok szerencsét, Jessica."

Lucius megszüntette a gyeplőt és vezette az ördögöt. Mama aggodalmasan figyelte őt.

- Minden rendben lesz - nyugtattam meg.

- Másodszor játszom, igaz? - tisztáztam.

Kitűnő. Közvetlenül a legsúlyosabb ellenfél után. A hit nemcsak helyi szinten zajlott, hanem komolyabb versenyeken is.

Újra beszívtam a korsót.

- Meg tudod csinálni - ismételte anyu, és ismét megölelt.

Bejelentette a verseny kezdetét.

Természetesen Faith a jól képzett versenyzőjéről, a Táncosról egyetlen hiba nélkül cselekedett, és magabiztosan ment keresztül a távolságon. Táncos Könnyedén elindult az akadályok felett, beleértve az ötödik, hihetetlenül magas.

Az izgalomtól kezdve a WC-hez akartam menni, de nem volt idő: a táncos, miután befejezte az összes gyakorlatot, elsötétült.

A nyeregbe ugrottam:

- Jessica Packwood, a Woodrow Wilson School, a Beauty, az ötéves Anpalese.

Idegesen elvesztettem a levegőt, amikor hallottam a nevemet.

A szekrényből Jake rám mosolygott. Megnyomtam a mosolyt.

Lucius a kerítésre támaszkodva egy átható, becsületes pillantást vetett rám.

Megborzongtam. Jó lenne elrejteni valahol. Sajnos, nem fordult vissza.

Összegyűjtöttem a szellememet, és a lovakat a lovak oldalára dobtam. Krasotka patái az arénában a csendes állványok mellett jelentek meg. Érezve a kanca erejét, a lépcséjének ismerős bizalmát koncentráltam. Az első akadály közeledett: egy sövény. A ló felszállt, és ugrott.

- Mint otthon is - megkönnyebbülten gondoltam.

Az alábbi akadályt legyőztük, és az idegesség utat engedett az örömteli izgalomnak. Mindannyian láttuk, és jól mentünk. Gyönyörű nő megmozdította a ménát még két sövényt, anélkül, hogy megérintette volna a patákat. Megjelent az ötödik, legmagasabb gát, és a szívem lurkedett. A tengerző felszállt, elhúzódott az akadályon, és óvatosan landolt.

Nagy teljesítmény. Nem egy hiba. Minden tökéletes. Az arcom nagy győztes mosollyal világított. Hát, evett, román felkelés?

A szülők csodálkozva tapsoltak, Jake füttyentett, és két ujját a szájába tette. Kerestem Luciusot, aki lelkesen tapsolt. Egy ajkával azt mondta: "Kiváló teljesítmény".

Elvettem a lovat a kapukhoz, és visszatértem Lucius beszédéhez.

Könnyen nyugodott az ördög hátán, mintha született volna erre. A kanca kacsa meglepően nyugodtan viselkedett. Alaposan megérintette az oldalát, Lucius elmosolyodott, hagyta, hogy a ló legyőzzön, majd megpördüljen, és az őrült sebességgel közeledik az első akadályt. Az ördög átrepült az akadályon, és óvatosan landolt. Úgy tűnt, hogy a ló és a lovas egy. Minden akadály fölött az ördög óriási távolsággal repült. A közönség tapsolt, kuncogva kiabált és örvendezett.

Lucius hanyagul viselkedett, az őrültség határán. A szüleim arcát megrémülték. Hirtelen megrémültem is.

Amint Lucius az ötödik gáton átrepült, valaki megragadta a karomat. Meglepetten ugrottam.

- Csak nézz ... - mondta Faith, és nem szólt senkit kifejezetten, és mintha nem tudta volna, kinek a kezét vették. Luith minden figyelmét felfogta Lucius. A koporsó fogantyújával ütközött a koporsó ütemével.

Elhúztam a kezemet.

- Sajnálom - morogta Faith, és Luciusra nézett.

Az ördög az utolsó akadályt vette; jelentette be a következő résztvevő.

Lucius megállt a kapunál, leszállt, és levette a kesztyűjét, úgy nézett ki, mintha csak sétálni tudott volna. Úgy tűnt, nem vette észre a tapsot.

- Gratulálok neked - mondta Faith.

A léptékű ballon jövő királynője furcsa kifejezés villant fel.

Hit feloszlott a tömegbe, és Lucius felé indult. Csak akkor emlékszem a ostorára. Az ördög nem bírta sem ostorozást, sem ostort. Lucius még egy figyelmeztető plakátot is felakasztott az istállók ajtaján ...

- Hűség, várj! - kiáltottam, és rohantam utána.

Túl késő! Hit, óvatlanul ingerült ostorával, közeledett Luciushoz és az ördöghöz. A hasíték lenyúlt a ló oldalán, és az ördög dühösen emelkedett, és elvágta Lucius kezéből a gyeplőt.

- Adja fel a ostorát! Felkiáltott Faithnek, de a kanca már a hátsó lábán volt, és a levegőt a mellső patákkal dördítette.

Lucius félretette a hitét, és a ló patájába esett.

Volt egy szörnyű crunch, az ördög minden súlyával összeütközött Lucius lábán és bordáin. Pár másodperc alatt vége volt. Lucius mozdulatlanul fagyott a fűre, mint egy törött baba. A hófehér inget átitatott vér, bőrcipők alatt, és bézs bricsesnák festettek.

- Lucius? - Felrobbantottam, és térdre dobtam. Annyira féltem tőle, hogy teljesen elfelejtettem a Chertovkát, aki idegesen megverte a páfrányokat a közelben.

Faith rájött, mi történt, és könnyek tört ki, de senki sem figyelt rá. Az ördög megdermedt Lucius fölött, horkolva, a fejét rázva, forró lélegzetet adva nekem. Féltem. A legfontosabb dolog nem hirtelen mozdulni.

- Jess, meg kell kötnöd - mondta Lucius, leküzdve a fájdalmat.

Csendben bólintottam, lassan felálltam és megfordultam.

- Hush, lány - suttogtam.

A ló megborzongott. Én is.

A lényeg az, hogy nyugodt maradj.

Közelebb kerültem. Az ördög forgatta a szemét, de nem mozdult. Úgy látszott, hogy valami baj van. Remegő kézzel elértem a lógó gyeplőt:

Anélkül, hogy a szemét le akarná venni a lóról, az ujjaimmal megragadtam a gyeplőt. Az ördög továbbra is erősen és gyorsan lélegzett, de nem mozdult. Lucius felnyögött. Szükséges volt gyorsabban fellépni. Remegő ujjakkal összekötem az ördögöt a kapocsra. Minden, ez megtörtént, a kanca nem rohan senki máshoz.

Visszamentem Lucius-hoz.

Megragadta a füvet, és tenyerébe nyomta a törött bordákat. A törött láb természetellenes szögben fordult elő.

- Minden rendben lesz - ígértem, térdelve Lucius előtt.

Hit félredolgozott mellette, mint egy seb:

"Baleset, baleset!"

- Kérjen segítséget - parancsoltam neki. - Hozd valakit! Azonnal!

- Nem! - tiltakozott Lucius, valami hangon megállt Faith. - Hozd el Jessica szüleit!

Faith bizonytalanul nézett rám.

- Hívja az orvosokat - mondtam.

Mit csinál Lucius? Szüksége van orvosi segítségre?

- Csak Jessica szülei - mondta Lucius egy parancsoló hangon, összeszorítva a kezemet, hogy ne szabaduljam meg.

- Menj - mondta Lucius.

Hit elszaladt. Ha csak úgy gondolja, hogy az orvosokat vezeti!

- Kibaszott törések - nyögött fel Lucius, arca fájdalmasan torzult, és ismét összeszorította a kezemet. - Tartsd közelebb, rendben?

"Nem megyek sehova ..." hiábavalóan megpróbáltam megnyugtatni a hangom remegését, elrejteni a félelmemet.

Lucius szájából gördült le egy csepp görbület, és alig tudtam visszatartani könnyeit. Úgy tűnik, minden rossz - belső vérzés nyitott. Megrázó ujjakkal letöröltem a skarlátot, és könnyeim az arcára esett. Nem vettem észre, hogy sírtam.

- Ne. Lucius elkapta a szememet. - Emlékezz, te vagy a királyi családból!

Keményebben szorítottam a kezét.

- Nem sírok. Tarts ki.

Megrázta és megrándult:

"Tudod ... nem könnyű megölni ..."

Lucius még most is azt állítja, hogy vámpír? Nem hittem, hogy nem halhat meg.

Ha csak a Faith tudta ...

- A lábam, átkozott! Köhögött.

Blood. Sok vér. Túl sok vér. Talán tüdeje sérült. Megtanítottuk az elsősegélynyújtás alapjait, és keveset tudtam a balesetekről. Lucius ajkát törölgette a hüvelyemmel, de csak több vért vért az arcomon.

- Hamarosan jön a segítség - ígértem.

Nem lenne túl késő?

Ösztönzést követve Luciusot sötét haján keresztül simogatták. Az arca simított, légzése lelassult. A homlokára hagytam a kezemet.

- Jess? - A szemem nézett.

- Azt hiszem ... megérdemli ... egy győzelmet.

Mindennek ellenére görcsösen nevetett, és megcsókoltam a homlokát. Így történt önmagában.

Becsukta a szemét. Úgy tűnt, elveszti az eszméletét.

- Ne hagyja, hogy bármit is tegyenek ... az Ördögvel - nyöszörgött Lucius. - Nem ... ez nem az ő hibája. Csak féltem a frisstől ...

- Megpróbálom - ígértem, tudva, hogy semmi sem fog megjelenni. Nem sokáig élt az ördögért.

- Köszönöm, Antanasia - szólalt meg alig hallhatóan.

A kerekek zajt hallották az istállók mögött. Megkönnyebbülten kiáltottam: Faith mentőként hívta!

Sajnos, az apja kocsi hajtott hozzánk. A megrémült szülők kiszálltak az autóból.

- Vigyél haza - felelte Lucius röviden. "Megérted ..."

Anya élesen fordult.

- Nyisd ki a furgont - parancsolta nekem.

- Anya, mentőautóra van szükségünk!

- Jessica, tedd azt, amit mondasz.

Sírt és vonakodva engedelmeskedtem. Mi folyik itt? Nem akarok Lucius halálát bűnösnek lenni!

A szülők alaposan megfogták Luciust az autóban. Halkan felsóhajtott, soha nem tudta visszanyerni a tudatot, utána akartam mászni, de az apám megtartott. Lucius mellett anyám leesett.

"Maradj itt, majd elmondod, mi történt", parancsolta az apám. - Mondja meg mindenkinek, hogy Luciusot kórházba vitték.

- És hol viszi őt? Aggodalmasan kérdezte.

- Magyarázd el, hogy semmi szörnyűség nem történt vele - folytatta az apja, és nem válaszolt a kérdésemre. - Igen, és vigyázz a lovadra.

Nem, ez túl sok! Mi van, ha a szülők nem vesznek Luciusot a kórházba és meghal? Felhívják őket, hogy vádolják a bűnös gondatlanságot vagy a gyilkosságot ... A hit tudja, hogy Lucius megcsonkított. A perek elkerülése érdekében a verseny szervezõi megvizsgálják, hogy Luciusot kórházba vitték-e. Mit terveztek a szülők? Ültethetők, nem tudják? És miért? Nincs értelme Lucius elrejtésére az orvosoktól.

Nem volt idő vitatkozni - Luciusnek szüksége van a békére, a melegre ... és az orvosokra, akik tudják, hogy mit kell csinálni törésekkel, törött bordákkal és lyukasztott tüdőkkel. Ha csak az apám nem adna neki kísérleti gyógynövényes főzetet a konyhánkban. Rettegtem tőlem: mi van akkor, ha a szülők valóban Luciusot népi gyógymódokkal akarják kezelni?

Papin kocsi gyorsan megmozdult a parkolóban, de próbált nem gyanúsítani, és nem rázta meg a boldogtalan Luciust.

A porfelhő elrejtette őket a látványtól, Faith megjelent mellettem, már nyugtató volt, bár a szeme vörös volt a zokogással. Hangjában feszültséggel megkérdezte:

- Minden rendben lesz - hirtelen könnyedén hazudtam, megpróbálva meggyőzni Faith-et. Nemcsak Lucius életéről, hanem a szüleim sorsáról is függött. "Nem szenvedett olyan rosszul, ahogy első pillantásra tűnik."

- Tényleg? - kérdezte Faith kétkedve. A tekintete remény volt, rájöttem, hogy megpróbál hinni nekem. Végül nem akarta, hogy Lucius sérüléseivel - vagy halálával vádoljon.

"Még sikerült leülni ..." A Faith kék szemébe nézett. - És viccelődtem.

A feszültség leereszkedett az arcáról, és rájöttem, hogy hitt nekem: ő is akart megszabadulni a bűntudat érzésétől.

"Azt hiszem, úgy tűnt számomra, hogy a dolgok rosszak, minden olyan gyorsan történt ..."

- Valószínűleg - értettem egyet. - Először rettegtem.

- Figyelj, miért nem hívtak mentőket? - kérdezte.

Én magam nem tudtam biztosan. Valószínűleg azért, mert Lucius vámpírt tartott magának. A Hittért azonban valami mást kellett gondolnia.

- Lucius túlságosan elképzelni magát. Nem akartam, hogy mindenki lássa, hogy elvitték a szirénák üvöltése alatt.

Lucius tudta, hogy ez a válasz talán elsődleges volt a tiszta igazságért.

Faith kissé elmosolyodott, még mindig a kocsi után meredt. A ostor tiszta ütést tett a csomagtartón.

- Igen - mondta inkább magához, mint én. - Úgy tűnik, Lucius Vladezka nem fél semmit ... És tudja, mit akar.

- Fogalmad sincs erről - gondoltam.

Az emberek rohantak hozzánk. Megfordultam, készen arra, hogy tovább becsapjon.

Kapcsolódó cikkek