13 A Chaka Palaniq, urq

Húsz évvel ezelőtt karácsonykor jártam a portlandi barátommal. Nagy áruházak „Meier és Frank” ... „Frederick és Nelson” ... „Nordstrom” ... nagy ablakokkal, mindegyik egy egyszerű és édes festés próbababák, hogy bizonyítsa a ruházat vagy butylki szeszes ülni műhó. De a vitrinek "J.J. A Newberry, a fenébe, babákkal volt feltöltve. talmi, kaparó, csavarhúzók és készletek párnák, porszívók, fogasok, hörcsögök, selyem virágok, édességet - az ötlet. És mind a több száz különböző tárgy közül a kék árnyalatú vörös karton volt. És miközben elmentünk, Laura barátom azt mondta, és nézte:
- Ki kellett volna állítani az ablakot az elv szerint: "Ha a kirakat nem tűnik nagyon jónak, akkor egy egészet".
Megtalálta a jelet, és emlékszem, hogy 20 évvel később, mert nevetett. Azok a más aranyos díszített ablakok ... Biztos vagyok benne, hogy stilistákkal és ízekkel díszítették, de nem volt emléke arról, hogy nézett ki.
Ennek az esszének az a feladata, hogy sokkal többet kössön. Töltsön ötleteket, mint egy karácsonyi állomány, abban a reményben, hogy valami hasznos lesz. Csomagolás olvasók küld ajándékot, tettem vissza az édességet, mókus, könyv, különböző játékok és egy nyakláncot, és remélem, hogy ez a sokszínűség biztosítja, hogy valami minősül abszolút hülyeség, de valami - tökéletesség.

Első szám: Két évvel ezelőtt írtam az első ilyen esszét. Arról szólt, hogy írjak a "konyhai időzítő módszeremben". Még soha nem látott ebben a tanulmányban, de a módszer a következő: írásakor a vonakodás, meg a konyhai időmérő (tojás időzítő az eredeti sáv comment ...) egy órán át (vagy fél órát), leülni és írni, amíg az időzítő gyűrű. Ha egy óra múlva visszafordulsz az írásból, egy óra múlva ingyenes vagy. De általában az időzítés bekapcsolásakor annyira szenvedélyes a munkájával kapcsolatban, szóval élvezd, hogy ne hagyja abba. A konyhai időzítő helyett egy mosógépet vagy szárítógépet tölthet be a munkaidő megjelölésére. Váltakozása átgondolt munkájának írásban meggondolatlan mosásnál vagy mosogatásnál ad szünetek szükségesek az új ötletek és meglátások. Nem gondolhat a történet folytatására ... tisztítsa meg a WC-t. Változtassa meg az ágyneműt. Krisztus érdekében törölje le a porról a számítógépet. És jó ötlet fog megjelenni.

Második szám: Az olvasó okosabb, mint gondolná. Ne féljen kísérletezni a történet formájával és az ideiglenes ugrásokkal. Személy szerint azt gondolom, hogy a fiatal olvasók elutasítják a legtöbb könyvet, nem azért, mert hülyebbek, mint elődeik, hanem azért, mert a modern olvasó okosabb. A mozi megkísértette a narráció módját. És az olvasó sokkal nehezebb sokkolni, mint amilyennek látszik.

Harmadik szám: Mielőtt leülnél és rögzítenél egy jelenetet, érdemes megfordítani a fejedben és megérteni a célját. Mely pillanatok az előző körülmények között lezárják ezt a jelenetet? Milyen kérdéseket fog felnyitni a későbbi jelenetekhez? Hogy van
továbbadja az elbeszélést? A munkahelyen, vezetés közben, sportolás közben, csak ezt a problémát tartsa szem előtt. Amikor a gondolatok megjelennek, csinálj néhányat
védjegyek. És csak akkor, ha a jelenet gerince fölött gondolkodik - leülhetsz, hogy megírd. Ne menj ebbe az unalmas, poros, üres fejjel rendelkező számítógéphez. Ne erőltesse az olvasót arra a jelenetre, amelyen semmi vagy szinte semmi sem történik.

Négyes szám: Meglepetés. Vidd a történetet, vagy hagyd, hogy a történetek olyan helyre vigyenek, ami örülni fog neked, akkor meglephet az olvasó. Abban a pillanatban, amikor látsz valami jól tervezett meglepetést vagy eseményfordulatot, biztosan nem fogja kihagyni a kifinomult olvasó.

Az ötös szám: Ha elakad, menj vissza, és újra olvasni az előző jelenet, megtalálja az elveszett karakter vagy részletekkel, amelyek akkor feltámaszt egy hirtelen, mintha „eltemetett fegyvert”. Amikor befejeztem a Fight Club-ot, fogalmam sem volt, mi a helyzet a felhőkarcolóval. De újra elolvasta az első jelenet, belebotlottam egy darabot a keveredés nitril paraffin, amely kimondja, hogy ez egy megbízhatatlan Eljárás robbanóanyagot. Ez a jelentéktelen visszavonulás (... paraffin soha nem dolgozott ...) kiváló "eltemetett fegyverként" szolgált és megmentette az író szamárát.

Hatszám: Használja az ürügyletet minden héten, még akkor is, ha ezeket a feleket "Foglalkozásoknak" nevezi. Használjon minden lehetőséget arra, hogy időt töltsön más emberek között, akik értékelik és támogatják az írást. Ezzel kiegyensúlyozhatja az ön által egyedül betöltött órákat. Még akkor is, ha egy nap eladja a munkáját, semmi pénz nem téríti meg Önnek az egyedül töltött időt. Tehát előzetesen vegye be az elkövetkező "díjat", a kommunikáció alkalmával. Higgy nekem, életed végére nem élvezed a magány emlékének emlékét és élvezetét.

Hetente: Hagyd magad maradni a tudatlanság soraiban. Ezt a tanácsot több száz híres embernek adták át, Tom Spenbauer-től kaptam tanácsot, és most te is. Minél tovább polírozod a történetet, annál jobb lesz a végső formája. Ne tolja a könyvet a végére, és ne húzza ki a fülét a füled mögött. Mindössze annyit kell gondolnod, hogy a következő jelenet vagy több. Nem kell tudnia mindent, ami a végéig megtörténik. Valójában, ha tudod, csekély nehézséget jelent neked megtestesíteni.

8. szám: Ha az elbeszélésen belül több szabadságra van szüksége, változtassa meg a karakterek nevét a vázlattól a vázlattól. Végtére is, a karakterek nem léteznek, és nem te vagy. A nevek zavartalan megváltoztatása kap
a szükséges távolság, lehetőséget adva arra, hogy komolyan meggyaláztassa a karaktert. Vagy még meredekebb, elpusztítja a karaktert, ha a történelem megköveteli.

9. szám: Háromféle közvetlen beszéd van. Nem tudom, hogy van, de hallottam a kurzusokon, és jól jött. Háromféle lehet: leíró, oktató és kifejezõ. Leíró: „A nap magasra emelkedett ...” Útmutató „Go, nem fut ...” Kifejező: „Jaj!” A legtöbb író csak egy, maximum - két faj. Mindhárom használd. Keverjük össze őket. Az emberek így beszélnek.

Tizedik szám: írj egy könyvet, amelyet el akarsz olvasni.

11. szám: Most készítsen egy képet a könyv borítóján, miközben fiatal vagy. És kapj negatívokat és jogokat ezekre a fotókra.

13. szám: Egy másik történet a karácsonyi ablakról. Szinte minden reggel ugyanabban a kávézóban reggelizek, és ma reggel karácsonyi témákkal festette a kirakat üvegét. Hóember. Hópelyhek. Bells. Mikulás. Ott állt kint a járdán, festett a hidegben, légzési gőz, merülő ecsetek és hengerek festeni különböző színekben. A kávézó belsejében az ügyfelek és a személyzet figyelte, ahogy vörös, fehér és kék festéket alkalmazott a nagy üvegházhoz. Mögötte az esőt a hóban eső hó váltotta fel. A művész haja minden árnyalatú ősz hajú, arca nyúzott és ráncos, mint a Visztula etetni a farmer. A színváltozás között megállt, hogy kortyolgathasson valamit a papírcsészéből. Nézte őt a kávézóból, és pirítóssal szövődött tojásokat, valaki azt mondta, hogy szomorú. Ez a látogató azt mondta, hogy ennek a leszármazott művésznek kell lennie. A pohárban van egy whisky. Meg kell, hogy volt egy stúdió tele festményekkel jelenített, és most az élet rákényszerítette, hogy festeni zanyuhanny éttermek és kirakatok ínyenceknek. Milyen szomorú, szomorú, szomorú.
A lakberendezőnk tovább festett. Az elején minden fehér "hó". Majd néhány piros és zöld folt. Aztán egy kis fekete löket, amely a színes foltokat karácsonyi harisnyákká és karácsonyfákká változtatta. A pincér, aki ide-oda, és kávét töltött a látogatóknak, és azt mondta: "Milyen okos. Szeretném, ha ezt megtenném ... "És annak ellenére, hogy irigyeltük vagy szimpatizáltak, a fickó a hidegben továbbra is rajzol. Részletek és festékrétegek hozzáadása. Nem tudom, mikor történt, de valamikor eltűnt. A rajzok annyira telítettek voltak, hogy a kijelzőt olyan szépen töltötték be, a színek annyira fényesek voltak, hogy a művész eltűnt. Nem számít, hogy vesztes vagy hős. Elpárolgott, eltűnt, és mindazt, amit most láttunk, az az ő munkája.