20 Érdekességek Jamalról

Erősen link / Jamala

20 Érdekességek Jamalról

2. Susana nagyapját Ayar Jamaladinov 16 évesen kilakoltatták Malorechenskoye krími faluból. Jamali apja, Alim Jamaladinov 10 éve álmodta meg életét -, hogy visszatérjen a Krímbe.

3. 9 osztályból végzett és a Szimferopolban a GPTU-ba ment, hogy valahol "itt ragadjon". Meglepettek: egy ilyen jó bizonyítvány, és nekünk? Ő volt a csoport vezetője, kiváló diák, de egy hónappal később, mint egy krími tatár, kiutasították az iskolából, és ismét Ázsiába küldték.

20 Érdekességek Jamalról

4. Jamali apja, Alim Jamaladinov egy karmester a szakmában, korábban sikeres zongoraművész, akinek saját együttese volt. Galina Mikhailovna anya egy zongorista.

20 Érdekességek Jamalról

5. Jamala családja először Melitopolba költözött, tk. tudta, hogy a krími tatárok nem vásárolhatnak házat a szülőföldjükön. Az énekesnek szülnie kellett, hogy elváljon, így anyám útlevele nem tartalmazott egy krími tatár nevet. Tumasova Galina Mikhailovna névvel, Jamali édesanyjával, csak néhány évvel később, 1989-ben tudta megtalálni a családot. És előtte bérelt egy szobát: hétköznapokon zenepedagógusként dolgozott, hétvégén Melitopolba indult egy családért.

6. Jamala anyja szerint a házat, ahol telepedtek, nehéz volt hazaérni. A korábbi zenész, Alim Jamaladinov épít házat, virágot, gyümölcsöt termeszt. Így a saját munkája újjáépíti a családi szállodát, amely kávézót nyit.

20 Érdekességek Jamalról

"Mi voltunk az első krími tatárok, akik házat vásároltak Malorechenskyben. Amikor a krími tatárok visszatérni kezdtek, a leghátrányosabb helyzetű helyeken, a hegyekben kaptak nyomokat. Pontosan emlékszem arra a napra, amikor jövõbeli udvarunkra jöttünk. A házigazda, aki már aláírta a dokumentumokat, hirtelen rájött, hogy eladta a farmot a krími tatároknak. Hogy kiáltott?

8. A gyerekek segítették a szülőket a családi vállalkozásban: az idősebb, Evelina, - a pénztárgépen, a sütit, és Susanna - a mosogatóban.

20 Érdekességek Jamalról

"Hazám Krím, Malorechenskoe falu, Alushta közelében. Ott gyűjtöttem az első szőlőmet, ültettem az első paradicsomomat, énekeltem az első dalomat - emlékszik vissza Jamala.

9. Amikor Jamala tizennégy éves volt, a moszkvai versenyre ment, ahol a fesztivál elnöke, miután Susanna átvette az öntést, nem hagyott ki egy "krími tatárnevet" tartalmazó lányt.

20 Érdekességek Jamalról

10. Jamala elismeri, hogy amikor az iskolában volt, rosszul érezte magát az osztálytársaitól. Ennek oka az állampolgársága volt. Az "Igazságom" című filmben elismerte, hogy még ő is megverték: a szőlőfürtöket eltakarta az arcon.

"Nem volt nyílt konfliktus, de a feszültség érezhető volt ... Különösen a történelem leckéire, amikor például a máltai-tatár invázió volt. Rám nézettek, nem értették, hogy sem én sem az én népemnek semmi köze ehhez. A szovjet propaganda olyan kollektív negatív képet hozott létre a "tatárokról", emlékeztetett Jamala.

20 Érdekességek Jamalról

11. Evdokia Kolesnik, a kijevi tinédzser énekének tanítója, ahol egyedülálló vokálra vitte a Jamalt, és őszinte gyűlölte a lányt. Jamala szerint ő "bunkónak" nevezte, azt mondta, hogy "nincs tehetsége", és "csak a sikoltozni a parton" Shashlyks. "

12. Jamala mindig tudta, hogy énekes akar lenni. De nem szerette a zongorajátékokat egy zeneiskolában. Aztán az énekes elismerte, az anyja kitartása segített.

"A repertoár 99% -a a saját dalom. És én magamnak is boldogabb vagyok, mint egy zeneszerző, anyám erőfeszítéseinek köszönhetően. "

20 Érdekességek Jamalról

13. Jamala egyedülálló hangot és hangot ad a nagy erőnek és a hangzásnak. Titkos orvosa speciális kísérletekben próbált "kiszámítani". Ezzel Jamala maga is leírta őket:

"Rengeteg készülék kapcsolódott hozzám, vért vettek a vénából a koncert előtt és után. És kiderült, hogy éneklés közben ilyen állapotban vagyok, mint egy hipertóniás válságban, de amint befejezem az éneklést, testem azonnal helyreáll. És az én agyamat is megvizsgálták. A számítógép képernyőjén az éneklés során mindig egy pont pulzált a ritmusra. Az orvosok azt mondták, hogy ez a pont felelős a történelmi emlékekért, és amikor éneklem, akkor fordulok azokhoz az időkhöz, amikor az emberek barlangban éltek. Nem tudom, hogy ez mit jelent, de mindig úgy érzem, hogy őseim énekelnek bennem.

20 Érdekességek Jamalról

17. Az énekes a zeneiskolában a legjobb diplomás volt, tervezte, hogy a klasszikus zenét szenteli és a híres londoni opera La Scala szólistájaként dolgozik. De a tervek megváltoztak, mert komoly érdeklődést tanúsított a jazz, a lélek és a keleti zene iránt.

20 Érdekességek Jamalról

21. Jamala nem konzervatív és meglehetősen modern, de a hagyományok tiszteletben tartását és a vének tiszteletét támogatja. Egy interjúban bevallotta, hogy amikor a nagyapjával találkozik, mint egy igazi krími tatár, mindig megcsókolja a kezét. A ház mindig leveszi a cipőt, és leül az asztalhoz, mindig hála Allahnak az ételért és a vízért. A muzulmán férfiak társadalmában, különösen az idősebbeknél, a vállat takarja.

20 Érdekességek Jamalról

20 Érdekességek Jamalról

A Bakhchisaray régióban a megmentők és az aktivisták több órát töltöttek egy kis krími tatár keresésére
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

Rezidens veterán Reshat Sadredinov halt meg Bakhchisaray-ban
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

Néhány nap a szimferopoli központban vízhiány lesz
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

20 Érdekességek Jamalról

A krími hatóságok fel kívánják növelni a közlekedési adót, és megszüntetni bizonyos előnyöket
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

A Krím-félszigeten becsülték, mennyi áru és szolgáltatás fix
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

Még a sötét éjszaka után is a hajnal
Az AVDET felülvizsgálata

20 Érdekességek Jamalról

Kapcsolódó cikkek