1 - Tiszta ég

Amikor Andrew kijött a metrótól, a kora őszi szürkület már Moszkvába esett, és a város fényeit foltos foltokká változtatta a noir stílusában egy unalmas képregény elnémult festékeinek hátterében. Könnyen tájékozódva - az első autó a központtól, jobbra a park mentén, Andrey lassan az elhagyatott utcán haladt. Ez a séta - mint az utolsó csekk, gondolta, ellenőrizze a tetvek, a karakter szilárdságát, mert ha eléri az utat, nem lesz visszaút. Vissza a régi élethez. És akkor egy új, veszélyes, választás nélkül, amely csak pletykákról ismer, még az élet sem kezdődik - a létezésért küzdő, a legnagyobb jutalom álom.

Ezen út elindításához Andrew öt évet töltött életében. Elment, és elérte célját, néha a saját lelkiismerete ellen. A lelkiismeret azonban ott marad - mögötte, ebben a furcsa képregényben, amelyből csak egy út van, és nagyon kevesen tudják, hogy egy kísértetjáró, aki a kastély kinyitására vállalkozik, kinyílik mögötte.

Mindent Cirillal kezdett. Régebbi, mint Andrew nyolc évig, a testvére felnőtt kommunikációs körét és a fiatalabb érdeklődésre ismeretlen. Komoly volt és zárt, sok tudomány iránt érdeklődött, sportolt. Cyril elment a hintaszékhez, egyedül ült a park reggelén. Ott jobb, mondta, mint mindig, és vigyorgott a szájára. De Andrew emlékezett fivére egyik, égő szemmel, lelkesen mesélni ismeretlen országban, más világok, a furcsa lények, amely egyaránt lehet barátságos és ellenséges, egy hatalmas ereklyét, majd pedig a folyamatos törekvés, és amelyek az egész világon az arany, egy új életről. Cyril tartozott a fiatalabb testvér, egy kicsit zárkózott és leereszkedő, de ez érthető, hiszen a korkülönbség. A fiatalabb viszont a bátyja szájába nézett. Megpróbálta utánozni, még a vigyorozás módján is, a legsúlyosabb beszédben, mintha ironikusan. Andrew várakozással azoknak a ritka pillanatokban, amikor hatása alatt néhány esemény lehet, siker vagy kudarc, amely egy tudós számára nem kevésbé értékes, Cyril lépett ugyanabban az állapotban abszolút narrátor, amikor a szoba ugrott minta szőtt szavak és megvilágítva a fény mindkét testvér szeméből.

Aztán Cyril eltűnt.

A negyedik emeleten tizenhét lakást fogadott. Fél perc múlva az ajtó mögött csengő lépések hallatszottak. Az ajtó szemében árnyék jelent meg, ami azt jelenti, hogy a tulajdonos a látogatóját tanulmányozta. A láncon lévő ajtót kinyitva, puha, kissé rekedt hangon kérdezte az ember:

- Andrew, a tanárból. Álomfájdalomra szedni akarok tablettákat.

Egy pillanatnyi habozás után, talán még egyszer meglátta Andreit a lakás sötétségéből, a férfi kinyitotta az ajtót, és visszavonult a folyosóra,

- Meg kellett volna benne a fény, nem egy rohadt dolog amit látunk - Andrew motyogta útban lefelé egy hosszú, keskeny folyosón a csoszogó lépéseket a lakás tulajdonosa és folyamatosan nekimegy néhány kemény elhelyezett tárgyak, a falak mentén.

"Gyere ide, a konyhába", az ember figyelmen kívül hagyta a megjegyzést.

Egy nagy, magas mennyezetű konyhában könnyű volt, és Andrew végül lehetőséget kapott az Óvilág megtekintésére. Rövid, középkorú férfi volt, rövid, sötétszürke haja a templomaiban. A szemek összeszűkültek, és nem hagytak reményt a színük felismerésére. A sötét bőr és a szem körüli finom ráncokkal borított, időjárással borított arc azonnal felkeltette a tengeri tengerészhez való kapcsolatot.

A férfi Andreit is nézte. Figyelmesen, fejről a lábra, egyetlen részletet nem hiányoznak, és néha csak néhány vezető pontot kapnak.

- Ülj ide, az ablakon. Leültek a konyhaasztalon lévő régi ropogós székekre. Az asztalon csak egy üveg hamutál volt, egy pár cigarettacsikkel. - Füst, ha akarod.

- Nem, köszönöm, nem dohányzik. Talán elkezdjük?

Az őrszemély egy csomag cigarettát vett elő a nadrágját viselő sport nadrágjából, és meggyújtotta.

- Ne rohanjon! Először beszélnem kell veled. Ez fontos. Ne feledje, minden őszinteség, minden hazugság csökkenti a sikeres visszatérés valószínűségét. Mindig kérdezem az újonnan érkezetteket, mert kicsit tanulnom kell. Nem a szeszélyem. A folyamat technikája ez. - A személy beszélt, lassan kiejtette a szavakat, és szünetet tartott a kifejezések között. Tehát lehetséges a hipnózisba vezetni, gondolta Andrey. - Szóval, ez az. Te kezdő vagy - rossz. De te és a tanító jó. Első kijárat?

- Igen. Nos, nem számoltam a képzést.

- Látom. Hallotta a különböző dolgok vázlatait. Tehát - minden történik. Szinte minden történet igaz.

- Én ... - Andrew már hallgatta a tanár utasításait.

- Ne szakítsa meg. Ülj le, élvezzük a szerepet, - az ember első alkalommal elmosolyodott. - Most kérlek, válaszolsz.

Az őrség néhány másodpercig szünetet tartott, és átgondolta a kérdést.

- Van barátnőd?

- Igen, de mi köze hozzá? - Andrew nem számított ilyen kérdésre, így azonnal feszült.

- Semmi köze ehhez. Nem zavarlak, ne aggódj. Azt mondta, meg kell tanulnom néhány dolgot, ami itt tart. Mi a neve? Szőke, barna? A hajvágás hosszú, rövid? Van egy fotó veled?

- Nastya. A barna. Rövid. Nincsenek képek, elhagytam a házat. Figyelmeztettem, hoztam volna az egész fotóalbumot. Van egy fotó, ahol egy edényen vagyok - nagyon jellemzően, egyébként. Andrej elkezdett bosszantani.

- Próbálj szavak nélkül. A szülők?

- élve. Mindketten visszavonulnak, Zvenigorodban élnek.

Az őrség Andreit nézte a szemében.

- Figyelj, beszélned kell erről?

- Igen. Mi történt a bátyámmal? Mi volt a neved?

- Cyril. A zónában hat évvel ezelőtt eltűnt.

A földesúr hátradőlt a csikorgó székében. Új cigarettát világítottam fel.

- Cyril Sukharev? Száraz?

- Ismerted őt? - Andrew türelmetlenül felhalmozódott az asztalra.

- Most már értem, miért vettél bele mindent ... hallottam róla, nem voltam ismerős. Mi történt vele, nem tudom, azonnal elmondom.

Mindketten hallgattak. Egy kellemetlen szünet néhány percig húzódott, amíg az Óvilág megszakította.

- Azt hiszem, ez elég nekem. Semmi, amit nem kell tennie, a szokásos módon dolgozik. Mindent meg fogok látni ugyanúgy, mint te, hallod ugyanazt, mint te. Csak te fogsz cselekedni, ez a probléma. Nem fogom rúgni a kezemmel. Ha egy kábulatba esik - például a vezérlő elviszi Önt, vagy a szórólap szopni kezd, - beavatkozok. Megpróbálom visszahozni a tudatba. Ha úgy döntenek, hogy a veszély nagyszerű, akkor tényleg el fogom húzni. Ha szüksége van rá, akkor szellemileg vagy hangosan - ahogy akarjátok - hívjon. Ne felejtsük el, hogy minden felszólítás vagy beavatkozásom jelentősen csökkenti a tudatosság szintjét. A repülés kezdetéig a valóságig. Tehát úgy döntesz magadnak. Van bármilyen kérdésed?

- Igen, igen. Mi a neved?

- Mindenki hív minket ...

Andrew sokat hallott a Nanny-ról, akinek neve szinte egy közös névre vált a Watchmen meghatározásában. A nővéreket az extra osztály felügyelőjének nevezték. És itt van ugyanaz a Nanny, aki a szakma származásánál áll, gyakorlatilag a kacskaringó legenda, egy kis konyhában, egy cigarettánál, és a vakmerő füsttől szökött. Andrei tudta, hogy a tanárnak bizonyos hírneve van a Stalker utáni körökben, de az a tény, hogy barátja volt Nyangannal, maga tette őt, hogy szemügyre vegye a mentort.

"Hallottam rólad." Nem tudtam, hogy még mindig dolgozol.

Az őrség letette a cigarettáját.

- És én nem dolgozom. Ez egy hobbi. Oké, ideje kezdeni. Gyere utánam.

Az ismerős sötét folyosón átmentek a szobába. Furcsa szoba volt: a falakat és a mennyezetet szürke festékkel festették, a grillsütőn, a padlót vékony linóleum borította, melynek színe nem volt azonosítható. A mennyezeten, pontosan a közepén volt egy kerek lámpa. A szobából származó bútorok csak egy régi fém rugós ágy volt, csíkos, fehér-bordó matracral, a fejtámla pedig egy fából készült dohányzóasztal a faragott lábakon. Az őrség meghívó mozdulatot tett, és visszavonult a szoba belsejébe.

- Állíts magadra. Érezze magát otthon.

- Sok szerencsét. - ügyvivő zárták műbőr kárpitozott fém ajtó nélkül kezelni, így egyedül ősz homály, csak kissé felgyorsítja a fény gyanús árnyékok, kúszik a sarkokat, és a saját kétségeit, ragadozó a mellkasán, és elhomályosítják elmék.

Andrej lefeküdt a csikorgó ágyra, és becsukta a szemét. Megpróbált megnyugodni, mert csak a nyugalom és az ellenőrzés a legfontosabb asszisztensek a stalker az őrült események és a zóna káoszában. Orr mélyen belélegzett, Andrej elhomályosította a sötétséget mentális tekintete előtt, és lassan kilégzett a száján, tisztogatta a koromot a koromtól, amit eddig egészen annyit keresett. És most az ülés órája közeledett. Hogyan fogadja el ezt a szeszélyes és veszélyes, ugyanakkor szép és csodálatos univerzumot? A világegyetem, ahol több válasz van, mint amennyit kérdéseket tehet fel. Az univerzum, ahol békét talál, de elveszítheti az életét.

Kapcsolódó cikkek