Kanada rekordot állított fel - az Olimpia 2018

A "Maple Leaves" az amerikaiak jégkorong döntőjében megnyerte a legmagasabb színvonalú 14. díjat. És így segítette az ország megverte az abszolút rekordot az arany mennyiségét a fehér olimpián.

A Team Canada, miután három aranyérmet nyert az olimpia előtti utolsó napján Vancouverben, a legsikeresebb csapat lett a téli játékok történetében. A házigazdák meg tudták verni az abszolút rekordot az arany mennyiségére a fehér olimpián, ha a jégkorongosok győzelme a döntőben az amerikai csapat ellen. És megtették. Mindent azonban mindent elemezni fogunk.

De a versenyek házigazdái a Játékok előtt legjobb esetben egy harmadik helyre jósolták.

Végül a kanadai siker világossá vált, miután a német legénység elvesztette a bobpályát az amerikaiaknak. Ez azt jelentette, hogy a többi napon a német olimpiai csapat nyerhet, legfeljebb egy aranyérmet - a sí tudományág, amely nem teszi lehetővé, hogy utolérjék a kanadaiak, akik megkapták az akkori 12 legmagasabb értéket kapnak.

Emlékezzünk arra, hogy a Vancouveri Játékok programja hét sportágban versenyzett 15 versenyen. Összesen 86 díjat nyertek. A torinói XX játékokhez képest két szettjeiket freestyle-ben - a férfiak és a nők sílécében adták hozzá.

A kanadai nemzeti jégkorong csapata a "korong" legerősebbé vált, legyőzve az amerikai csapat döntő találkozóját - 2: 0. A férfiak 500 méteres távolságban a rövid pályán az arany a kanadai Charles Hamelinhez ment, aki jelenleg a világbajnok ebben a fajta programban. Továbbá, a kanadaiak a sport vette az arany a váltó a 5000 m A legjobb volt a kanadai lány -. Kylie Hampris és Heather Moyse - a Bean-kettesével, Ashley McIvor nyerte a sí cross női gyorsúszás, Jon Montgomery kitűnt versenyeken csontváz, korcsolyázó Christine Nesbitt nyerte meg a versenyt 1000 méter, Maëlle Ricker nem volt egyenlő a női snowboard cross, Alexandre Bilodeau vette a felső kéz a fegyelem a freestyle mogul. Végül műkorcsolya bajnok feltétel nélkül vált kanadai Tessa Virtue és Scott Moir, ütött közönség félreérthetetlen és nagyon fényes teljesítményt. Emlékezzünk arra, hogy az orosz szakemberek, Igor Shpilband és Marina Zueva képzik őket.

By the way, az érmek teljes száma Vancouverben egyébként nem volt egyenlő az amerikai csapattal, amelynek sportolók 37 érmet nyertek (9-15-13).

Ez az összeg a téli olimpiára vonatkozó rekord.

By the way, a korábbi olimpián a torinói, az arany díjak száma volt dominálta a németek. Összességében a német válogatott 29 érmet nyert (11 + 12 + 6). Az amerikai csapat 25 (9 + 9 + 7), Ausztria - 23 (9 + 7 + 7), Oroszország - 22 (8 + 6 + 8), Kanada - 24 (7 + 10 + 7).

Ami az orosz válogatott Vancouver-i teljesítményét illeti, 11. helyet ért el a teljes helyezést illetően.