41 A 100-ból "miért nem veszel magadnak egy Bentley-t, vagy hogyan növelheti a szabványt, a kiadói blogot?

Amikor egy modell projekt vezetője volt, Nastya barátnője eljött hozzánk. Pontosabban, teljesen véletlenül - átmentem. Gyönyörű, fiatal, okos - az ő 18 éves írt egy pár számítógépes programok integrált egyenletek megoldása, már több ilyen elem a vizsgán 100 pontot, nyilvánvaló volt, hogy az IQ tekercs. Meghívtuk a fiatal Maria Sklodowska-Curie-t. De leginkább egy ilyen beszélgetéssel ütöttem meg Nastyával a castingen: - És ki dolgozik anya és apja? - Apa - gépkocsivezető, anya - a ház közelében lévő élelmiszerboltban. - Nos, ön - nyilvánvaló zseniális - ki akarsz dolgozni 10 év alatt? Talán, hogyan fog Einstein nagy felfedezéseket tenni? - Én? - Aztán egy pillanatra elgondolkodott, aztán, mintha bocsánatot kérne, folytatta.- Általában arra gondoltam, mint anyám, hogy menjen dolgozni a bódéban. Szinte fogoltam. Milyen más, ilyen kivételes tehetségekkel? Aztán a projekt egyik termelője elmagyarázta nekem: "Látod, minden embernek megvan a saját szintje. Minden, amit körülötte lát, normális. Az a gyermek, aki látta apját, megváltoztatta az édesanyját, mivel gyermekkorában normát lát. A gyermek, akinek szülei iszik, ezt a normát is figyelembe veszi. És pontosan ugyanaz a Nastya esetében is - teljesen normális, sok tehetséggel és az IQ magasabb, mint mindannyiunk, és egész életedben dolgozik.

Miért nem vásárolhat egy Bentley-t?

Tegyük fel, hogy szerény családban születtél, ahol a vacsorához szokás szerint főzött hajdina. Számodra ez a norma. És akkor jött haza, hogy egy barátom, aki ebéd pilaf, leves, háromféle sütemény, gyümölcslé és szendvicseket vörös kaviárral (valószínűleg minden gyerekkoromban volt egy hasonló helyzet). És neki ez a norma. És ha ez a barátom jön látogatóba (persze, van, hogy ez egy szégyen, majd egy szerény ház), és lát egy tál hajdina és a pohár vizet, akkor neki, hogy „abnormális”. És mi az Ön számára "normális" ebédelni? Ahogy te is érted, a norma szintje nagyon szubjektív fogalom. Emlékszem, hogyan meséltek nekem egy gazdag örökösről, aki egész életében Franciaországban élt, és csak a magas társadalomban forgott. Amint elutazott Oroszországba és közvetlenül a repülőtéren találkozott egy régi baráttal a Renault kereke mögött. Teljesen komoly arckifejezéssel megkérdezte: "Miért nem veszel magadnak egy Bentley-t?" Nem tetszik "Bentley"? ". Érdekes módon tudta, hogy nem szereti a "Bentley" -et - ez nem az első oka annak, hogy ez a gép nem rendelkezik a legtöbb emberrel a bolygón?

Norma, fel!

A pénz, a kapcsolatok, a munka - teljesen ugyanaz a történet. Mindig megkapjuk, ami illik a normálisságra vonatkozó ábrázolásainkba. Ha normális számunkra, mivel nagyon tehetségesek vagyunk, 100 kilogrammra becsüljük a munkaóránkat, akkor ez annyit fog kerülni. Sok tekintetben a norma szintje nagyon erős korlátozó. Mi a teendő? Növelje ezt a szintet. Valószínűleg hallottátok, hogy néhány szemináriumon belül megkérjük, hogy "képzelje el álmát". Írja be: "Ha" Bentley "-et akarod, menj egy teszt-meghajtóba, ülj a kabinba, végül a kerékre öntse." Nyilvánvaló, hogy egy ilyen álláspont kissé nevetségesnek tűnik, de ennek ellenére ez az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy felemeljük a szintet. Felelősség kizárása: ha az anyagi dolgok szintjét növeli, akkor nem valószínű, hogy boldogsághoz vezet. A legfontosabb dolog az, hogy mesterré válj az üzleti életben, és meggyőződj arról, hogy a készséged sokat ér. Nos, hogy növeljék a normális szintet a SuperProfessional mennyire a mi világunkban. Néha az emberek írnak nekem, akik szintén írni akarnak egy könyvet. Általában ez így néz ki: „Nagyon szeretnék, hogy kiadja a könyvet, * de vannak kifogások, kifogások, kifogások, bla bla bla * nem vagyok kész / és”. Megkérdezem őket: "Mikor leszel készen?" "Normális író" ő az utad? " És akkor, mint általában, van egy érvelés a la: "meg kell szerezni az élet tapasztalat; Nem tudom, mit írjak és hogyan kell csinálni. Általában mindig elképzelem a szakállú parasztok, mint Tolstojev és Dosztojevszkij, és várnom, amikor 60 éves vagyok, hogy visszavonuljak és írjak. " Ez minden. A "normális író" 60 év szakállú ember. Ha nem vagy 60 évig szakállas ember, de ugyanakkor egy író - sokan ezt anomáliának tekinti.

Mit tegyek?

Szerencsés voltam: köszönet illeti Moszkva munkáját a médiában, mindig a fiatal és tehetséges emberek köré csoportosultam. Azok a személyek, akik 30 év előtt a legjobb filmekben lőttek, világszerte zenei versenyeket nyertek, forgatókönyveket készítettek, globális projekteket készítettek és jól képzettek voltak a tehetségükön. Olyan környezet volt ez, amely a norma normáját alkotta. Habár, nagyon beismerem, nagyon kétségbeesettem, mert úgy tűnt számomra, hogy rosszabb vagyok, mint mindegyikük. És csak most már tudom, hogy az én környezetem által létrehozott norma szintje elfogadta azt a tényt, hogy a súlyos dolgokról szóló könyv 30 évig írható és szabadítható fel. Úgy vélem, hogy a szabvány legmagasabb szintjének emelése a környezet megváltoztatása. Ha kommunikál az emberekkel, akik keményen dolgoznak, nagy projekteket hajtanak végre, keresnek, utaznak, akkor ugyanazok lesznek. Ha olyan kört forgatsz, aki folyamatosan nyöszörög, panaszkodik, ne csináljon semmit, akkor ugyanabba a személyhez fordul. És végül az "Steal As an Artist" című könyv aranyszói:

„Színész, filmrendező Harold Ramis, hogy az emberek az én generációm is ismert, ő játszotta Eagon a filmben” Szellemirtók „miután megosztotta a szabály a sikerhez:” Találd meg a legtehetségesebb ember a teremben, és ha ez nem te vagy, maradj vele. Kövesse őt mindenütt. Próbálj hasznos lenni neki. És ha egy nap hirtelen kiderül, hogy te vagy a legtehetségesebb ember a szobában, keress egy másik szobát. Ramis szerencsés volt: a "tehetségében" a legtehetségesebb barátja, Bill Murray volt.

100 módja az élet megváltoztatására

Kapcsolódó cikkek