10 Imádság (duh - a) Muhammad próféta ﷺ

10 Imádság (duh - a) Muhammad próféta ﷺ
Dicséret a Mindenhatónak, mert ma a Teremtőnkhez fordulhatunk ﷻ ahogy Ő szólt hozzá ﷻ a legkiválóbb teremtmények a Muhammad próféta. A legjobb utasítás az Allah Küldõjének, az Isteni Küldõ legszebb dandártábla utasítása. Mohammed próféta imádkozott Teremtőjével, amely minden áldást magába foglal. Itt adunk 10 imádságot (du'a) a próféta ﷺ.

1. Legtöbbször a Legfelsőbb Üzenetküldő Allah imádkozott Allahhoz, a következőképpen:

اللهم ربنا آتنا في الدنيا حسنة és وفي الآخرة حسنة وقنا عذاب النار

"Ó, Allah, Urunk, adjon nekünk jó ebben a világban és a következő világban, és mentse meg minket a pokol gyötrelméből".

2. Allah Allah Küldötte (a béke és áldás Allaah legyen rajta) elrendelte a következő dua:

اللهم اغفر لي وارحمني واعافني وارزقني

"Ó, Allah, bocsásson meg nekem (bűneim), könyörülj meg nekem, adjon boldogságot és sorsot".

"Aztán azt mondta, hogy ez az imádság magában foglalja a föld és az örökkévaló világ áldásait" (Imám muzulmán).

3. Allah Küldötte gyakran megismételte a következő dua-t:

يامقلب القلوب ثبت قلبى على دينك

"O szívet cserélsz, erősítsd a szívem a vallásodban."

اللهم إني أسألك الهدى, والتقى, والعفاف, والغنى

"Ó, Allah, kérlek útmutatást, jámborságot, tisztaságot és jólétet."

اللهم إني ظلمت نفسي ظلما كثيرا ولا يغفر الذنوب إلا أنت, فاغفر لي مغفرة من عندك وارحمني, إنك أنت الغفور الرحيم

"Ó, Allah, bizonyig sokszor elnyomtam magam, és senki más, csak megbocsát a bűnöknek. Bocsásson meg, miután megadtam a megbocsátásomat, és könyörüljetek rám, valóban, Jó, megbocsátás, legkedveltebb. "

اللهم أصلح لي ديني الذي هو عصمة أمري, وأصلح لي دنياي التي فيها معاشي, وأصلح لي آخرتي التي فيها معادي, واجعل الحياة زيادة لي في كل خير, واجعل الموت راحة لي من كل شر

"Istenem, a hitem helyes legyen, mert benne - az én ügyeim védelmében. És hagyja, hogy a földi életem legyen igaza, mert benne - a létezésem. Az én örökkévalóságom is méltó legyen, mert ott van a visszatérésem. Teremtsétek meg nekem a földi életet, mindent megragadva, ami jó, és a halálom pihentetett mindazokról, ami rossz. "

اللهم إني أعوذ بك من العجز, والكسل, والجبن, والبخل, والهرم, وعذاب القبر, اللهم آت نفسي تقواها, وزكها أنت خير من زكاها. أنت وليها ومولاها. اللهم إني أعوذ بك من علم لا ينفع, ومن قلب لا يخشع, ومن نفس لا تشبع, ومن دعوة لا يستجاب لها

"Ó, Allah, valóban, védelemre számítok tőled a gyengeségtől, a lelkiismeretektől, a gyávaságtól, a szeszélytől, a szenilis gyengeségtől és a súlyos kínzástól. Ó, Allah, tegyétek meg az én nafjaimat, félelmeskedve és megtisztítva őt, te vagy a megtisztulás legjobbja, te vagy az ő ura és védője. Ó, Allah, óvakodj meg tőlem a haszontalan tudattól, a megszabadult szívetől, a kielégíthetetlen és a könyörgéstől, amely nem válaszol. "

اللهم إني أعوذ بك من زوال نعمتك, وتحول عافيتك, وفجاءة نقمتك, وجميع سخطك

„Ó, Allah ﷻ, valóban, én menedéket keresnek téged a megszüntetése a jóság és a változás (a tekintetben adományozta) Thee jólét és a hirtelen Az ítéletek és minden (amelyek okozhatnak) A harag!”

اللهم إني أسألك من الخير كله عاجله وآجله, ما علمت منه وما لم أعلم, وأعوذ بك من الشر كله عاجله وآجله, ما علمت منه وما لم أعلم. اللهم إني أسألك من خير ما سألك عبدك ونبيك محمد صلى الله عليه وسلم, وأعوذ بك من شر ما استعاذ بك منه عبدك ونبيك محمد صلى الله عليه وسلم. اللهم إني أسألك الجنة, وما قرب إليها من قول أو عمل, وأعوذ بك من النار وما قرب إليها من قول أو عمل, وأسألك أن تجعل كل قضاء قضيته لي خيرا

„Ó, Allah ﷻ, tényleg, én kérdeztem mindenféle előnyöket is előfordulhat előbb vagy utóbb, amit tudok, és nem tudom! És én menedéket keresnek minden rossztól, amely előbb-utóbb történni, akiről tudom, hogy ki tudja! Ó Allah ﷻ én, bizony kérem, az előny, ami megkérdezi, hogy a te szolgád és a Messenger Mohamed ﷺ, és menedéket keresnek téged a gonosz, hogy ahonnan folyamodtak a te szolgád és a Messenger Mohamed ﷺ! Ó Allah ﷻ, bizony kérem Paradise, valamint a szavak és a tettek, hogy hozza meg! És én menedéket keresnek You Hell, és a szavak és a tettek, hogy hozza meg! És én kérdezem, hogy mindazt, amit elrendelt, jó volt hozzám! "

اللهم زدنا ولا تنقصنا, وأكرمنا ولا تهنا, وأعطنا ولا تحرمنا, وآثرنا ولا تؤثر علينا, وأرضنا وارض عنا

"Uram, növelje és ne csökkentse; mutasd meg neked nagylelkűségedet és ne megalázkodj; adj nekünk és ne fosztass meg minket; inkább minket, nem valaki nekünk; tegyünk bennünket azok közül, akik örömmel és elégedettek velünk. "

Kapcsolódó cikkek