Az olimpiai aranyért az orosz kormány fizeti a sportolóknak $ 3,120,000

A londoni olimpián az orosz sportolók 82 érmet nyertek - 24 aranyat, 25 ezüstöt és 33 bronzérmet. Mojazarplata.ru megtudta, milyen pénzbeli jutalom vár a bajnokokra.

A nyeremények nagysága szerint Oroszország túlmutatott az Egyesült Államokban, Kínában és Nagy-Britanniában

Töltse ki a Munka és fizetés kérdőívet a Mojazarplata.ru-ról, és megtudhatja, mennyit keresnek kollégái

Az orosz kormány csak aranyérmekért 120.000 dollárt fog fizetni a sportolóknak - mindegyik aranyért 130.000 dollárt.

Minden ezüstérmért az orosz olimposzok 81,600 dollárt kapnak a kormánytól, és 54,400 dollárt a bronzért.

Mansour Isaev 1 millió dollárt fog kapni a cseljabinszki hatóságoktól

Emellett az orosz régiók díjat nyertek az olimpiai győztesek és nyertesek számára. Ezeket hagyományosan olyan sportolóknak fizetik ki, akik egy helyi iskola diákjai és több éve élnek a régióban.

A legnagyobb nyereményes olimposzt a cseljabinszki régióban ígérték:

• 1 000 000 dollár az aranyért
  • 100 000 USD ezüstért
  • 50 000 dollár bronzért.

De a Csínybinsk futó, Maria Savinova, aki 800 méterre először lett az első, valószínűleg nem kapja meg egymillió dollárt, csak a bejelentett összegnek csak egyharmadát. Az olimpián a sportoló azonnal három régió - a moszkvai, a sverdlovszki és a cseljabinszk régiók - számára jött létre. És a hatóságok szerint, illetve, és a nagyságát a díjat kell osztani arányosan.

Kapsz egy tisztességes jutalmat a munkádért? Töltse ki a kérdőívet és megtudja, mennyit keresnek kollégái.