1. reakció

1. reakció
Szergej Bolshakov több mint 15 évvel ezelőtt elsajátította a hangmérnök szakmáját. Ezt megelőzően ő maga zenész volt, de aztán rájött, hogy a zene inkább hallgat, mint játszani. Most nincs olyan személy a zenei üzletágban, aki nem ismeri Sergeit. "Spleen", "Bi-2", Zemfira, Nike Borzov - a zenészek listája, melyeket Bolshakov felvett albumokat, végtelen ideig folytathatja. Most Sergey dolgozik a "The Hero of Our Time" Vadim Samoilov projekt fiatal résztvevői albumainak felvételéről.

- Mondja csak, ez a hangmérnök.

- A hangkészítő olyan személy, aki hangképeket készít a színházban és a moziban. A hangmérnökök pedig felvételi stúdiókban dolgoznak. Hangfelvételeket is készítünk - hangfelvételeket. De ez a munka elhanyagolható része. A legfontosabb dolog a hang rögzítése, a felvétel minőségének ellenőrzése. Bár ha az emberek részt akarnak venni a kreatív folyamatban, tanácsot adok nekik: milyen gitár vagy más eszköz hangzása játszhat ebben vagy azt a részt, milyen tempóban vagy tonalitással jobb megtenni.

- Milyen igaz az anekdota, melyben a hangmérnök (vagy hangmérnök) a zenésznek mondja: "Elég kockáztatsz, majd megcsinálom?"

"Igaz, de bizonyos zenékért." Van olyan zene, amelyet nem lehet "vágni": jazz, klasszikus, hagyományos rock. Ezt írjuk a stúdióban.

- Hogyan válnak hangmérnökké?

- A hangmérnököket rendszerint nem sikerült zenészek vagy kreatívan kifejlesztett mérnökök nyerik. Én egy zenész voltam, zenekarban játszottam, akkor nem volt szórakoztató. A felvétel során a stúdióba értem, rájöttem, hogy tetszik, és itt maradtam.

- Meddig tart egy album rögzítése?

- Körülbelül egy hónap. Sok dal, sok vesz. Amikor az otthoni bázisodon próbálsz, semmi sem világos a zűrzavarban. És a stúdió teljesen tisztán hangzik, és hallhatóvá válik, hogy valaki nem játssza ezt a feljegyzést. De az emberek gyakran nem tudják, mit akarnak a végén. Játszottak néhány játékot, játszották őket a próba bázisán, a stúdióba jöttek, felvettek és hirtelen véget érnek, hogy teljesen más hangot akartam. Fontos az idő előtt, a felvétel előtt, hogy mindent el tud képzelni magadnak és a mérnököknek, hogy elmondja róla, vagyis munkapartnerre vigyék. Ő az Ön oldalán van, segít.

- Könnyebb vagy éppen ellenkezőleg, nehezebb a híres zenészekkel együtt dolgozni?

"Mindig más." Zemfira mindig tudja, mit akar. És bár a "Vendetta" különbözik a többi rekordjától, még mindig világos elképzeléssel született arról, hogy mit akar a végén.

"Splits" szeret dolgozni a stúdióban, mint kísérletezni a felvételi folyamatban, beleértve a hangmérnökök segítségével. Sasha Vasziljevnek hűvös oka van: úgy véli, hogy a dal sikeres lesz, ha ötszörös ütemben rögzítik. Így az utolsó dalok 100, 110, 120, 125, stb.

- Hallgatja azokat a zenéit, akik felvételt készítettek a felvétel után? Zenét hallgat a munka mellett?

- Nem Nincs időm. 16 órát dolgozom, de a normális életben alszom. Zenét hallgatom, ha szükséges a munkához. És mivel szeretem az összes felvett zenét, ez az én szakembere. Rengeteg esetem volt, amikor meghallottam a zenekart a rádióban, és azt gondoltam: nem akarok velük dolgozni. És jöttek, és három nap alatt már örömmel tettem. Például a "The King and the Jester" csoport. Általában nagyon nyugodt vagyok ilyen nehéz zenével. De az élet még mindig nyomasztott minket, és eljöttek, hogy befejezzék az utolsó rekordot. Miután együtt dolgoztunk, a zenét másképp észleltük. A zene mindig társul azokkal, akik játszanak, és a "The King and the Jester" kiderült, hogy csodálatos intelligens St. Petersburg fiúk.

- Mennyire különböznek az elején álló zenészek, akik most jönnek a stúdióba, azoktól, akik például öt évvel ezelőtt jöttek ide?

- Nagyjából semmi sem változik. Csak annyit, hogy egyszer csak brit zenét játszott, mint a Radiohead, három évvel ezelőtt Coldplay volt, és most mindenki a Placebo-ról beszél.

- Milyen tanácsokat adhat a törekvő zenészeknek hangmérnökként?

- Megismétlem, valószínűleg, de ami a legfontosabb -, hogy tudd mit akarsz. A stúdió előtt mindig előkészíteni kell először a próbákat, hogy a csapat minden tagja tudja, hogy játszik majd. És másodsorban, tegyél egy pohár lemezeket veled, és mondd el a hangmérnöknek, hogy mit szeretsz ezekről a feljegyzésekről, és szeretné alkalmazni magát. Ugyanaz, mint amilyennek nem derül ki, egy folyóban kétszer nem fogsz jönni. De ez valami saját.

- Hogyan érzed magad általában a "Hero of Our Time" projekthez hasonlóan?

- Mindig pozitív. Természetesen segíteni kell a fiatal zenészeknek. Nyilvánvaló, hogy segítség nélkül nem fognak áttörni.

- Most már elkezdtük felvenni az albumokat "Libido", "Star wormwood" és "Tantra" albumokat. Gyakran kérik a srácok segítségedet?

- Igen, ugyanazok a srácok, mint mindenki, aki tanácsot is szeretne. A "Libido" nem fél attól, hogy maguk maradjanak. Sok fiatal zenész törekszik a brit szabványoknak való megfelelésre. A "Libido" -tól származó srácok is ebben az irányban mennek, de nem rögzítik magukat a gitár és a dob hangzásának pontosságáról, ők nem félnek tenni valamit sajátjától, ellentétben a többiekkel. A Libido-ban a fő asszisztensek vagyunk, és a "Tantra" alapvetően Vadim. Valahogy elosztva. Elmondhatom, hogy a Tantrából érkező srácok sokáig keresik azt, amit akarnak. Folyamatosan kreatív folyamattal rendelkeznek, sokszor minden megváltozik, valamit még mindig keresnek. Jól van.

- Mit szeretnél ezeknek a zenekaroknak?

- Szeretném befejezni a munkát, mindent megtenni, amit terveztek. De még akkor is, ha nem voltak elégedve a végével, de valami újat akartak csinálni.

- Milyen kilátást észlel a rock Oroszországban?

- Kétlem, hogy bármi történne az élőzenével. Már elfoglalta a helyet az emberek szívében, és innen sehova sem megy.

A HERKESEK HATÁSA A VIRTUÁLIS REALITÁS ELŐTT

Hamarosan meg lehet érinteni a "Hősünk idejéből" című projektünk eredményeit, amely "Khudsovet" programunkból származik. A Vadim Samoilov terveiben - az egyes polcok szervezésében az ország legnagyobb zenei üzleteiben, amelyek csak a résztvevők által felvett albumokat és összeállításokat értékesítik. Számos csoport küldte el a kompozíciókat a www.rockgeroy.ru weboldalra, amelyet már Vadim Samoilov jelölt meg, és elkezdte a felvételt.

KONCERTEK, AMELY A PROJEKT TÁMOGATÁSÁVAL "AZ IDŐ NAGYJA"

8. Cherry Orchard "Yellow Tram"

9. A hangfal "Lorna"

10. A "Squall"

Város: Belgorod (minden résztvevő innen jön, de egyesült Moszkvában)

Egyéb: a "Diákok" és a "Students-2" sorozatok felvétele, amelyek maguk is szerepeltek

Összetétel: Dmitry Savushkin - basszusgitár, Evgeny Prokopenko - dob, Maxim Matyash - ének, Andrey Shestakov - gitárok, Pavel Nesterenko - kulcsok

"Bolshakov éles humorérzékkel rendelkezik, és gyakran tapogat minket a tapasztalatlanság miatt, de mi is tetszik" - nevet Andrei Vershinin, a csoport énekese.

Ki: "Csillagfészek"

Összetétel: Andrey Vershinin - ének, elektronika, programozás, Max Yakovlev - gitárok, elektronika, programozás, Valentin Tarasov - dob, Vlad Orlik - basszusgitár

Összértékelések: 6, átlag: 4.2

Kapcsolódó cikkek