Németország - Anglia végtelen két titán párbaj

109 éves háború és karácsonyi fegyverszünet

Valószínűleg néhány a rajongók tudják, hogy ezek a legjobb két találkozón - kezdetét jelentette az egyik legalapvetőbb konfrontáció a két nagy futball hatásköre - a döntőt az 1966. évi világbajnokságon az év, és a negyeddöntőben a világbajnokságot 1970-ben. Például a német rajongók szempontjából nincs semmi kellemesebb, mint a labdarúgás őseinek legyőzésére. A Bundestim és az angliai csapatok mérkőzései szempontjából fontosak a versenyben, kivéve, ha a párkányok Németország-Hollandia, de ez a konfrontáció valamivel később jött létre.

A második világháború előtt a csapatok újra találkoztak - 1938. május 14-én az olimpiai stadionban, Berlinben, 110 ezer néző jelenlétében. Ennek a harcnak az a sajátossága volt, hogy mielőtt a britek elrendelték a náci tisztelgést a német nemzeti himnusz végrehajtása alatt. A parancs az angol német nagykövet, Sir Neville Henderson. amelyet az angol Stanley Rose Labdarúgó Szövetség titkára támogatott. A felháborodott brit labdarúgó-játékosok (két hónappal korábban Németország osztotta Ausztriát) teljesítették ezt a rendet, de dühösek voltak és bosszút álltak a labdarúgó-tulajdonosoknál, miután legyőzték őket 6: 3-ra.

Adjon valamit fizetettnek, de a 49. percnél alacsonyabb 0: 2. És a pontszám a játékon volt, bár a britek Gordon Banks első hangja nélkül játszottak. A 68. percben Beckenbauer egyik gólja megrekedt, majd az angol válogatott Alf Ramsey emberi hibát követett - helyette Bobby Charlton csapat második vezetőjét. A németek azonnal megragadták a kezdeményezést, kiegyenlítették. És extra időben kihúzták a győzelmet - 3: 2.
Ezután a német válogatott kiütötte a briteket az 1972-es Európa-bajnokságról az 1/4-es döntőben, miután a Wembleyben 3: 1-es vereséget ért el, és 0: 0-ra emelkedett. Ha a mexikói világbajnokság után a britek igazolták Gordon Banks trauma és a helyébe lépő Peter Bonetti hibáit, akkor már felismerték fiaskójukat, mint természetes.

A következő Európa-bajnokságon Anglia és Németország ugyanabban a csoportban voltak. És akkor a britek maguk vitték magukat - megnyerte az 1: 0-at Alan Shearer céljának köszönhetően. Ez volt az első győzelem a labdarúgás őseiről a németek körében 1966-ban a világbajnokság utolsó meccséről. Igaz, sikerüket két dolog zavarja. A helyi rendőrség elleni küzdelem, amelyet a brit rajongók rendeztek a mérkőzés előtt a belga Charleroi városában, valamint azt a tényt, hogy a győzelem ellenére az angol csapat nem jött ki. A németek számára ez volt a legrosszabb az euró a történelemben: a csoportos mérkőzések három mérkőzésén csak egy pontot értek el, és a döntő asztal pincéjében végezték.