7 ókori Görögország bölcsei - szabad filozófia

Amint ígértem az ősi filozófia korábbi bevezető cikkében. Bemutatok egy cikket az ókori Görögország 7 bölcs embereiről. Nagy örömmel folytatom az ókori filozófia témáját.

Amikor beszéltünk a filozófia problémáiról. Én írtam a következőket:

A filozófia a történelmi folytonosság és az emberi tudat megőrzésének és biztosításának különleges formája

Tehát, ez 7 görög bölcsek - azok az emberek, miután az összes, hajlok arra tekintik őket, mint az emberek, nem félistenek, és elkezdte, mintha, hogy a legtöbb történelmi folytonosság! Nem világos, hogy ők, ezek a hét bölcs ember.

A Platóniai Protagorában találhatunk egy listát az ókori Görögország 7 bölcs emberéről. ki! bye! a legkorábbi ismert. Ott a nagy gondolkodó magában foglalja:

By the way, az ősi hagyomány nem az egyetlen, ahol vannak tanítások a 7 bölcs ember. Valami hasonló látható az indiai védikus hagyomány, ahol van egy ilyen „Saptarshayas” - szó a szanszkrit - 7 bölcsek -, aki a világot teremtette, hogy isteni vagy félig isteni lények, született Brahma. De az indiai filozófiai hagyományról később beszélünk.

Általában 7 görög bölcs. legyen az egyik vagy a másik „különböző intelligencia és esze”, mivel az etikai, politikai és általános tippeket, valamint igen gyakran maguk a politikusok és a törvényhozók (Solon, Periandrosz korinthoszi türannosz ...).

7 beszédeket bölcsek mindig a legfontosabb példa az evolúció az emberi gondolkodás, az élet és alkalmazott gondolkodás gondolkodás legfőbb, intelligens, filozofikus.

"Hét bölcs embernek hívom: hazájukat, nevüket, diskurzust.

- Az intézkedés a legfontosabb - mondta Clebool, Lindsay;

Sparta-ban: "Ismerd meg magad!" Prédikált Chilo;

A dühtől való megállást Periander szorgalmazta, aki Korintól született;

"! Líška semmit" - mond mitilentsa Pittacus;

"Vigyázz az élet végére!" - ismételte Solon Athén;

"A többség a legrosszabb mindenütt!" - mondta Biant Priensky;

"Senki sem tud rohanni!" - Miletus meséi.