5 39 zsoltárból imádkozz, ami növeli az elviselhetetlen terhet

5 39 zsoltárból imádkozz, ami növeli az elviselhetetlen terhet

Az utóbbi néhány hónap nehéz és elrettentő volt számunkra a családunk nyomasztó és nagyon súlyos körülményei miatt. Biztos vagyok benne, hogy mindannyiuknak át kell mennetek az ilyen küzdelmeken. És ha te, mint én, a legpusztítóbb súlyosságát a kísértésnek, hogy „rendezni” az életében, mindazoknak, akiket szeretek, azzal fenyegetőzött, hogy elpusztítsa az én béke, az öröm és a megelégedettség a közepén én körülményeket.

És amikor kinyitottam a szívemet kedves barátomnak, elvitt a Zsoltár 39-re, és arra ösztönözött, hogy egy ideig maradjak Istennel. Milyen csodálatos ajándék! Csak az első négy versre fogok összpontosítani. Olyan sok gazdagság és kincs rejlik benne! Hadd osszam veletek néhány hihetetlenül erősítő imádságot, amelyek ezekből a versekből törtek ki:

Zsolt 39: 1 azt mondja: "Türelmesen vártam az Urat."

A várakozás imája: Atyám, segíts türelmesen várni, hogy érezzétek édes és megnyugtató jelenlétét a káosz, a zavartság és a fájdalom közepén! Hiszem, hogy te vagy a válaszad minden kedves ember életéről, problémáimról, betegségemről, helyzetemről, kapcsolatáról vagy frusztrációjáról. Csak te egyedül tudja kijavítani, helyreállítani és gyógyítani. Adj nekem azt a képességet, hogy terhetem a Krisztus keresztjének lábánál, hogy láthassam, milyen tisztelettel és pontossággal mozogsz, hogy tedd azt, ami meghaladja az emberi természetem hatalmát. Segíts nekem, hogy teljes mértékben bízzam az általam szerettek életét, elméjét és szívét, hogy még jobban végezhessék munkájukat bennük, körülöttük és rajta keresztül. Kérem, mutasd meg, hogyan hagyhatom el a büszkeségemet és az én "szükségemet", hogy mindent rendezzenek, vagy "jöjjenek a megmentésre". Adj nekem azt a vágyat, hogy ne állj a Te útodban, és hagyd, hogy mozogj!

Isten válasz a várakozás imádságára:

Zsolt 39: 1 azt mondja: "És ő hajolt hozzám, és hallotta a kiáltásomat."

Imádságom: Milyen csodálatos számomra, hogy te, a világegyetem Istene szó szerint magam felé hajolt és hallotta a kiáltásomat! Mennyire értékelem Önt! Milyen hálás vagyok a szívem és mennyire tartozom Önhöz, hogy azt jelenti, hogy megtaláltad az időt, hogy hallgasd a sóhajtozásomat a segítségért. A fájdalmam között, annyira vigyázol rám - sokkal többet, mint amit valaha képzeltem! Köszönöm, Abba Atyám, hogy előrehajolva és a szétszórt szellemem szolgálatában áll. Köszönöm, hogy mindig biztos lehetsz benne, hogy Hallgatsz és hallsz engem, amikor a Te nevedben sírsz!

Zsolt 39: 2 azt mondja: "Ő is elvitt engem egy szörnyű duzzasztógát, a mocsaras mocsárból."

Az imám: szerető Jézus, Te nem csak hallom a segélykiáltás, de felhívta Meriát az árokból - egy szörnyű hely, ahol voltam, tele kétségbeesés és csüggedés és kétség és a depresszió. Amikor a víz alatti vízbe fulladt, tele volt reménnyel, és engem láttam a fényt a legvilágosabb helyek és időszakok közepén, amelyeket csak tudtam. A szívem tele van hálával, hogy szó szerint elvittél a mocsárból, ami szopogatott. Lebuktam, de nem törtem le (2 Korinthusbeliek 4: 9), mert az én ellenségeimet lábam talpába ​​verte.

5 39 zsoltárból imádkozz, ami növeli az elviselhetetlen terhet

Zsolt 39: 3 azt mondja: "És felállította a lábamat egy sziklára, és megalapozta az én lépéseimet."

Imádságom: irgalmas Isten, miután elvittél, óvatosan felálltál a lábamra szilárd talajon, hogy meggondolatlanul járhassak! Tudtad, hogy szilárd alapra van szükségem - egy biztonságos helyen, ahol magabiztosan tudtam járni, és amivel újra csodálattal táncolhattam. Atyám, segítettél nekem megtalálni az egyensúlyt, amikor a szakadék szélén álltam. Annyira féltem a leeséstől, mert a nyomás túl erős volt, és a vihar horrorja nem tűnt fel. De mindezt kiterjesztette nekem, és kegyesen megmentette a gondolataimat a kísértésből, hogy kétségbeesésbe essen. Te felállíttál, ahol már nem fogok legyőzni a lelkem ellenségének nevetségessel és hazugságokkal. Készítettél fel a Rockon, ami Jézus Krisztus!

Zsolt 39: 4 azt mondja: "És új dalt tett az én számba - a dicséret a mi Istenünknek."

Az imádságom: Szentlélek, az én örömem szó szerint elhalványult, amíg meg nem mentettél, és friss ajándékot töltöttem új dicsérettel a dicsőség Istenéhez! Te adtad nekem reményt, és a világ, és az élet, és a közepén a harc az én körülmények között, akkor eszembe, hogy én tartottam a tekintetét a Szentlélek. Segített nekem, hogy megértsd, hogyan lehet mindig boldoggá tenni, még akkor is, ha az élet kegyetlenül igazságtalannak tűnik - különösen azokkal kapcsolatban, akiket a legjobban szeretem és akiket leginkább érdekelnek. Kérlek, taníts meg, hogy minden percben új dalokat énekelek, mert a királyok királyának imádása az én legkedvesebb vágyam. Hadd tartsam be a Szavaidat, mert a kard, ami az ellenséget sztrájkolja, mélyre süllyed. A dalom legyen a válaszod, mint hálával mindazért, amit tettél, hogy megmentsél engem a pusztító gondolatoktól és tettektől. "Dicsőség a dicsőített és mindenek felett dicséret és dicséret a te neved! Te, Uram egyedül te alkottad az eget, az egeknek egei, és minden serege, a föld és minden rajta van, a tengereket és mindent, ami bennük van, és megőrizni őket mindez, és az ég seregének imádja téged „(Neh 9 .: 5.6).

Isten mindezt azért tettette, mert:

Zsolt 39: 4 azt mondja: "Sokan látni fogják, és félni fognak, és bízni fognak az Úrban".

Amikor mások meglátják, hogy Isten megengedte nekem, hogy átmenjek a győzelem körülményei között, remegni fognak abban, amit csodálatos, mindenható Istenem tehet. El akarnak hinni egy olyan Istenben, aki képes arra, hogy megtegye, amit ő már megtett, és most is folytatja, és számomra folytatja, amikor felhívom Őt. 1 Thesszaloniki 5: 16-18 azt mondja: "Örüljetek mindig. Imádkozzatok, szünet nélkül. Mindenért hálát adni, mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus „Ez az írás nem jelenti azt, hogy kell örülni, mert a mi nehéz és fájdalmas helyzeteket, de ez azt sugallja, hogy örüljetek, végre ima és a hálaadás között. őket.

Hogyan csináljuk ezt?

Facebook portálunk:

Amikor öntsük ki szívünket Istenhez imában, a legmélyebb, legsötétebb helyeken a kétségbeesés, mi kell a hit, hogy ő hajlik hallgatni minket, kivonat minket a gödörből, és újra minket a kövön, hogy mi megy a győztes dicséret és hogy sokan láthassák az Ő jóságát és erejét, és bízzanak benne.

Isten fogja használni a legpusztítóbb körülményeket az ő dicsőségére keresztül! Ez az imádságod, felmagasztalt az árokból, amely másoktól is menthet az árokból. Álljon készen a szenvedés idején, és "Türelesen várakozzon az Úrra". Ott van, és csak arra vár, hogy felismerje jelenlétét a kísérletek között. Higgye el, hogy meghajol és hallja a kétségbeesés sikolyait, hogy kinyújtsa kezét és megmutassa neked Hűségét. És ne tartsa meg, amit titokban megmentett titeket! Adj neki dicséretet és dicsõséget, hogy "sokan látniuk kell, és félniük kell, és bízniuk kell az Úrban".

Mi a Telegramban, iratkozz fel:

Kapcsolódó cikkek