9 A Gilligan vigyázója

9 A Gilligan vigyázója

Vince Gilligan, az "In All Grave"

01. Vegyen részt forgatókönyvversenyeken


Ez a legfontosabb tanács, amit a kezdőknek adhatok. Még csak nem is győzelem, a verseny a legjobb módja annak, hogy a forgatókönyvet a megfelelő emberekhez hozzák. A gyártók nagyon elfoglaltak, egyikük sem akarja szabadidejüket olvasni alkalmi munkákkal. A forgatókönyv versenyének zsűrije jelenléte legalább kötelezi őket arra, hogy megcsinálják. Karrierem 1989-ben született Virginia-ban. Megkaptam a díjat, és Mark Johnson, a filmgyártó, akivel együtt dolgozunk több mint egynegyed évszázadon, észrevett.

02. Ismerje meg, hogy dolgozik egy csapatban


03. Legyen demokratikus

9 A Gilligan vigyázója

A "Minden sírban"

A verseny légköre nem szabad, úgyhogy ne túladagoljon, vagy fordítva kritizáljon valakinek az ötleteit. Hűségesnek kell lenned, és meg kell értened, hogy a csapatod nem gyógyít a rákra, hanem egy tévéműsorra.


04. Hagyja, hogy a karakter megváltozzon


A hagyományos sorozatban a hősök általában kiszámíthatóak. Idővel jó nézőknek válnak a néző számára, akinek viselkedése könnyen előre látható. Az "In All Grave" munkájában teljesen más eredményt értek el. Érdeklődésem volt az állandóan változó, nem statikus karakterek létrehozása iránt. Amikor Walter Whitere gondoltam, azt sem tudtam elképzelni, hogy hol van a sötét oldala, milyen gonosz véget ér. Ezt a megközelítést őszintebbnek tartom. Ne higgy el valakit, aki azt mondja, hogy pontosan megérti, mi lesz a bemutatója több éve, és hogyan fog véget érni. Lehetetlen előre tudni, hogy hol vezet a történeted. Ha a forgatókönyvíró ezt tudja, egyszerűen ellopja magát, elszállva a leginkább váratlan és érdekes fejlesztési változatokat.


05. Használd a démonokat békés célokra


Az írás lehetővé teszi a személyes belső démonok hatékony és pozitív használatát. Hiszem, a lelkem mélyén sokkal komorabb vagyok, mint amilyennek látszok. Ha meg akarok szabadulni néhány pusztító tulajdonságomtól vagy rémálmoktól, csak rólad írok. Ez hasznos nemcsak a munka, hanem a lélek számára is.

9 A Gilligan vigyázója

A "Minden sírban"

Az életet az "In All Grave" 62 epizódja alatt Walter White szemével nézegettem, képes voltam foglalkozni saját sötét oldallal.


06. A személyes tulajdonságok nem kevésbé fontosak, mint az író tehetsége


Úgy gondolják, hogy mindaz, amit az írónak szüksége van, író ajándéka. Természetesen fontos, de úgy gondolom, hogy a személyes tulajdonságok nem kevésbé jelentősek. Ha a csapatmunkaról beszélünk, akkor nem lehet lelkesedés és strukturális gondolkodás nélkül, és az emberek, akik birtokolják őket, értékelik az arany súlyát. Lehet, hogy nem a legjobb a párbeszédek készítésében vagy íráskészségben, de ha elengedhetetlen a forgatókönyvterembe, akkor minden esélyed arra, hogy nagyon sikeres szkriptíróvá válj.


07. A struktúra fontosabb, mint a párbeszéd


08. Kövesse a határidőket


A televízió egyfajta pisztoly, amely a templomához kapcsolódik, és így ír. Van egy nagyon nehéz ütemezés.

9 A Gilligan vigyázója

Vince Gilligan, az "In All Grave"

Amikor forgatókönyveket írtam, sok problémám volt - csak kedvencemben dolgoztam, és csak a napszakban, amikor inspiráltam. A televíziós határidők sokkal több műanyagot tettek e tekintetben.


09. Munka bárhol