10 „spirituális” dolgok, amelyek teljes képtelenség - Psi Factor

A korai 80-es években a múlt század pszichológus John Welwood megalkotta a „lelki blokkolás” kifejezést a használata lelki gyakorlatok és hiedelmek, hogy ne kellemetlen érzéseket, Unforgiven bűncselekmények és súlyos érzelmi és lelki szükségleteit.

BEST LELKI BLOCKING is érthető, egy példa. Íme néhány közülük.

1. Részvétel a „szellemi” gyakorlatok a felsőbbrendűség érzése mások felett.

Ez talán az egyik leggyakoribb árnyékos oldalán a spiritualitás, és sokféle formát ölthet. Egyesek úgy érzik, hogy a fölény, mert olvasni Alan Watts. Vagy menjen dolgozni a motoron. Vagy nem néz TV-t. Vagy eszik vegetáriánus ételek. Vagy használja a kristály tál. Vagy keresse fel a templomokban. Vagy a jóga vagy a meditáció. Vagy vegyük a pszichedelikus szerek.

Kérjük, vegye figyelembe, hogy én nem beszélek az előnyeit ezen intézkedések. Szeretem Alan Watts, és azt hiszem, a meditáció nagyon hasznos gyakorlat. Arról beszélek, hogy a riasztó lehetőségét könnyű átalakulás spirituális gondolatokat egy csapda az ego és a hit abban, amit sokkal jobban és felvilágosult a többi „birka”, mert mindezeket a nagy dolgokat. Végső soron ez a fajta hozzáállás, hogy a „spiritualitás” nem jobb az a meggyőződés, hogy jobbak, mint a többi, mert te egy demokrata vagy rajongója a „Lakers”. Ez zavar ténylegesen gátolja valódi spiritualitás, arra kényszerítve bennünket, hogy az elérésére fölénye a többivel szemben, ahelyett, hogy a fejlődő egyfajta kapcsolat a kozmosz és az értelme a költői örömére fenséges nagyságát az élet.

2. A „spiritualitás” ürügyként iránti felelősséget a tetteikért.

Ennek lényege pont az, hogy bizonyos lelki mantrák nagyon könnyen átalakítható indoka, hogy a felelőtlenség és a megbízhatatlanság.

Csak azt mondom, hogy ha állandóan késik a találkozó, ha gyakran figyelmen kívül hagyják a személyes kapcsolatok, és a szobatársak nem hivatkozhat arra a tényre, hogy ki fogja fizetni a bérleti díjat, akkor lehet, hogy abba kell hagynia mondja magát „bármi férfi lehet, a valóság minden esetben, egy illúzió „, és kezd válni az a személy, akire mások támaszkodhatnak.

Hasonlóképpen, meglepően könnyű becsapni magunkat azzal a gondolattal, hogy ha valakinek van egy probléma a viselkedés, annak a ténynek köszönhető, hogy a férfi „nem tartotta tiszteletben az igazság”, és hogy „csak szükség, hogy spirituálisan fejlődünk.” Sokkal nehezebb felismerni a pillanatok, amikor mi jár szemtelenül, önző vagy figyelmetlen, és okoz szenvedést másoknak. Sokkal nehezebb felismerni, hogy mi is messze nem tökéletes, és hogy a növekedés és a tanulás végtelen folyamat.

3. elfogadása új hobbi, érdekek és hiedelmek egyszerűen azért, mert az utolsó „szellemi” hatások.

Az emberi lények akarok illeszkedni valahova. Mindannyiunknak van egy erős igény tartozás érzését. És ennek az igénynek, alkotunk csoportok mindenféle. Spirituális egyik érdeklődési területe, ahol az emberek létre mindenféle csoportok. Potenciálisan, ez egy csodálatos dolog,
de ez is van egy sötét oldala.

Sok ember számára, „spiritualitás” - nem más, mint egy divatos dolog, ami úgy tűnik, hogy sok embert érdekel. Ezek az emberek tartsa az ötlet, hogy kövesse a legújabb trendeket lelki, így kezdenek jógázni viselni divatos elemeket „New Age”, megy a zenei fesztiválok, inni ayahuasca, és így tovább, és azt mondják maguknak, hogy ez teszi őket „szellemi”. Ezek a „szellemi party-járók” híg fontos a spirituális keresés, szemlélődés, tapasztalat és a megvalósítás. Azt is, az én tapasztalatom, általában „szellemi” emberek, akik a „spiritualitás” okaként érzés jobb másoknak.

4. elítélése mások a megnyilvánulása a harag vagy más erős érzelmek, akkor is, ha ez szükséges.

Ez az egyik első modell a viselkedés, amit észrevettem magam, miután találkozott a lelki elzáródás. Rájöttem, hogy ha az emberek boldogtalanok voltak, vagy mérges rám, az én válaszom volt olyan kifejezéseket, mint „A harag nem old meg semmit” vagy „Úgy érzem, hogy mi lett volna kevesebb problémát, ha nyugodt maradni.” Belsőleg, én némán elítélve egy másik személy, a gondolkodás „, ha csak ő volt felvilágosult, akkor elkerülhető lett volna ez a dráma." Sok esetben ez volt a módja annak, hogy elkerüljük a súlyos problémákat, hogy a szükséges megoldása.

Amikor elkezdi érdekelni a spiritualitás, akkor az első helyen, akkor találkozhat egy idézet: „Irányítsd a harag, mint felfogni egy forró szenet azzal a szándékkal, hogy kárt okoz a másikba; mert végül is megég. "

Ez az idézet általában tévesen a Buddha, bár tény, hogy ez egy parafrázisa nyilatkozatot tett Buddhaghosa az V. században. A rejtett értelmét, ez az átjáró, hogy nem szabad tartani a harag; meg kell érezni, hogy mutassa meg, ha szükséges, majd ad neki a kiutat. Azonban egy hétköznapi ember nagyon könnyen feltételezhető, hogy ez azt jelenti, hogy a harag, bármilyen formában, annak a jele, irracionális, unspiritual ember. Ez nem igaz. A harag egy természetes emberi érzelem, és ez egy indokolt válasz sok helyzetben. Gyakran előfordul, hogy a harag jelzi a létezését súlyos problémák, amelyekkel foglalkozni kell a maguk vagy kapcsolatokat.

Ironikus, hogy sok spirituális emberek elnyomják „unspiritual” érzelmek és mesterségesen emelik az ilyen „lelki” érzelmek és tulajdonságok, mint az együttérzés, a jóság és önuralom. Ez vezet az anonimitást. Ön folyamatosan arra törekszünk, hogy képviselje magát nyugodt, szelíd, jó, örökre békében személy, és végül elkezd keresni, és úgy érzi, mint egy csaló.

5. Az „spirituális” indoklásaként kábítószer túlzott.

Sokan, és magamat is beleértve, úgy vélik, hogy a pszichedelikus szerek indukálhat misztikus tapasztalatok és erősíti a (világi) spiritualitás. Ez mind szép és jó, de néhány ember túl messzire megy és használt ez a gondolat, hogy racionalizálják a kábítószerrel való visszaélés és a szemet hunyni a sötét oldalra a különböző anyagok.

A legextrémebb esetekben a „szellemi” emberek elérik a dohányzás marihuána a munkahelyen, túl gyakori vagy nem megfelelő felvételi pszichedelikus drogok és a teljes tagadása a negatív hatása ezeknek az anyagoknak. Most képviselői HighExistence közösségek a szokással pszichedelikus szerek, de legyünk őszinték: a pszichedelikus szerek, beleértve a marihuána, egy bizonyos sötét oldala. Ha felelőtlen, vagy csak szerencsétlen, erősebb pszichedelikum mint például az LSD, vagy hallucinogén gombák okozhatnak traumatikus érzések hosszú távú negatív következményei. A marihuána, pszichedelikus gyenge, teremt egy kábítószer szokás, hogy zökkenőmentesen otumanivat fejedben, és elpusztítsa a motiváció, ha használja túl gyakran. Tiszteld ezeket az anyagokat, és használja őket okosan.

6. imputing túlzott jelentőséget „pozitív” megoldás, hogy elkerüljék a problémákat az életükben és a világban.

Bár nem kétséges, van egy előnye a termesztés hála a sok csodát, az emberi lét, a mozgás úgy tűnik, hiányzik valami fontos: a sötétebb oldalát élet nem tűnik el csak azért, mert figyelmen kívül hagyja. Tény, hogy sok probléma a személyes életünkben, és globális szinten, úgy tűnik, csak súlyosbítja vagy bonyolultabbá válik, ha felügyelet nélkül hagyja. Hasonlóképpen, úgy tűnik, képtelen nyújtani a rabja az „Gondoljunk csak bele, pozitív!” Ennek fejét a probléma megoldásán, hogy képtelenség feltételezni, hogy a pozitív gondolkodás, amely bármilyen megoldás az ilyen jelentős globális kérdések, mint az éghajlatváltozás, a szegénység, a nagy értékű mezőgazdasági és fenyegetések létezése .

Ez nem azt jelenti, hogy fel kell venni a problémákat a világ a vállukon egész idő alatt, és úgy érzi, rossz nekik. Észrevehetően felismerni és érezni optimista a tény, hogy sok fontos szempontból a világ egyre jobb. Mi azonban egyensúlyba kell, hogy az optimizmus és a hajlandóság, hogy megfeleljen a valódi problémát a személyes életünkre, a közösségek és a világot.

7. elnyomása kellemetlen érzelmek, amelyek nem illeszkednek az értelmezése „lelki”.

Azt felmerült ez a probléma, amikor elmentem dolgozni egy évben, mint egy tanár Dél-Koreában. Azt hittem, hogy kifejlesztett egy derűs nyugalommal prédikált Lao-ce képesek egyszerűen „hagyjuk a dolgokat a maga rendje”, és úszó, mint az úszó emelkedik és süllyed a hullámok sorsát.

Aztán tapasztalt kulturális sokk, nyomasztó magány és sóvárgás a hazájáért, és meg kellett vallania magának, hogy azért, mert még mindig nem működik zen buddhista. Vagy, ami valószínűbb, rá kellett jönnöm, hogy „megy az árral”, és elfogadja minden történik, hogy mindig hasznos, de néha ez azt jelenti elfogadását érzés friss rakás szar.

Ez könnyű becsapni magunkat azzal a gondolattal, hogy a spiritualitás teszi az életet, mint egy végtelen lebeg egy felhő, de a gyakorlatban nem. Az élet mindig tele van szenvedéssel, és annak érdekében, hogy valóban növekszik, és tapasztalataikból, meg kell hogy őszinte érzéseit, és adjon nekik a teljes szabadság. Az én esetemben, a vágy, hogy gyakorolni zen buddhizmus, „megy az árral”, és a projekt a kép a belső béke, hogy magunkat és másokat megakadályozott lássák az igazságot a különböző helyzetekben és a tapasztalatok és a felelősséget értük.

8. egyfajta mély undor és önutálatot egy ütközés a sötét oldalát.

Miután megtanulta a lelki blokk, észrevettem magamban elég gyors. Láttam, hogy a nárcisztikus véli magát, mint egy értelmes ember, aki elérte a „magasabb” szintű tudatosság okozott nevetséges mértékű kognitív disszonancia. Keservesen megítélni magát, és úgy érezte, rettenetesen elnyomja a felelősséget bármilyen kisebb erényes megoldásokat.

Ha érdekli kezdeni lelki könnyen eszményíthetik emberek, mint Buddha vagy Dalai Láma, és azt feltételezik, hogy a tökéletes emberi lény, aki mindig jár teljes megismerését és elfogadását. Tény, hogy ez szinte mindig rossz. Még ha igaz is, hogy néhány ember éri el a tudat, amelyben védeni a „megfelelő intézkedés” minden körülmények között, el kell ismernünk, hogy ez a tétel a nagyon kevés. Én személy szerint azt gyanítják, hogy ez nem létezik.

A valóságban mindannyian esendő ember és mindannyian követünk el hibákat. Az egyensúly ellenünk. Gyakorlatilag lehetetlen élni
még egy pár napig a felnőtt élet elkövetése nélkül néhány hibát, még kicsik. Az évek során, lesz egy komoly hiba. Előfordul, hogy mindannyian, és ez rendben van. Megbocsátó magad. Minden, amit tehetünk -, hogy tanuljunk a hibáinkból, és próbálja meg jobban a jövőben.

Paradox módon úgy tűnik, hogy a lelki tanulság az ön-megbocsátás lehet különösen nehéz asszimilálni az embereket érdekli a spiritualitás. Szellemi tanítások is ruházza fel Önt egy rendkívül magas eszményeket okoz egy érzés, óriási bűntudat és önutálat, ha nem tud élni azokkal összhangban. Ez a fő oka ennek körében elterjedt a lelki szokásait emberek távol maradnak a felelősség - mint a tisztességes elismerését azok hiányosságait lenne túl fájdalmas. Paradox módon, meg kell őszintén vallanom hibáikat maguk tanulni tőlük, és növekedjen a tudatosabb, együttérző változatai magukat. Ne feledd, egy dolog: te is csak ember. Helytelen - ez normális. Valóban, ez normális. De elismerte, hogy magát a hibákat, és tanulni tőlük.

9. Kapcsolat a kellemetlen helyzeteket okozott túlzott tolerancia és nem hajlandó megérteni az embereket.

Ez nekem, 100%. Sokáig én nagyon komolyan az ötlet, hogy mindenki megérdemli az együttérzés és a kedvesség. Egyetértek ezt az ötletet, és ma, de rájöttem, hogy sok olyan helyzet van, ahol más szempontokat kell átmenetileg elnyomja a vágyam, hogy kezelje az összes többi ember együttérzéssel.

Számos külföldi országban, találtam magam egy potenciálisan fenyegető helyzetekben az életemben, mert én voltam túl bizakodó az emberek számomra ismeretlen, vagy túl kedves az emberekkel, amit el kell ismerniük a gyanús személyeket. Szerencsére nem sérült meg semmilyen ilyen helyzetben, de én kirabolták és csalt többször is. Minden esetben, szeretném azt hinni, hogy az emberek, akikkel beszéltem a szívemben jók voltak, és hogy jó lett volna nekem, ha kezeljük őket ugyanúgy. Ez a gondolkodásmód nagyon naiv, és én még mindig megpróbálja újjáépíteni, és megérteni, hogy bizonyos körülmények között nem lehet jó.

A szomorú tény az, hogy még akkor is lehet szigetelni ez a harc a túlélésért valós a nagyon nagy számú ember ezen a bolygón. Sokan szegénységben nőtt fel, körülvéve a bűnözés, és tudjuk, hogy az egyetlen módja, hogy életben van, hogy vadászni a gyenge. A legtöbb ember a világon nem úgy tűnik, hogy ez a mentalitás, de ha talál magának egy város vagy egy ország, ahol a szegénység igen elterjedt jelenség, meg kell venni elővigyázatos, többek között:

1. nem jár sehova egyedül sötétedés után;

2. távol elhagyatott helyeken;

3. Ne hagyja beszélni az emberek, akik próbálnak eladni valamit;

4. különbséget tenni az emberek között; meggyőzni arról, hogy általában támaszkodnak a fejlett mechanizmus azonosítása az agy, amikor azt mondja, amit valaki úgy néz ki, mint egy drogfüggő, mint őrült, mint a felelőtlen vagy veszélyes ember.

10. Erős bizalmat helyességét különböző „lelki” tevékenység teljes figyelmen kívül hagyásával a tudomány.

Sok vallási közösségek egy meglehetősen erős anti-tudományos orientáció, és azt hiszem, ez egy szégyen. Úgy gondolom, hogy sok spirituális ember elkezd ellenséges a tudomány, mert bizonyos hitek és tevékenységek találják hasznosnak tartják meg nem erősített vagy pszeudo-tudományos világot. Ha a hit vagy tevékenység nem erősített vagy áltudományos, ez csak azt jelenti, hogy még mindig nem tudja megerősíteni annak hasznosságát egy sor kísérletet a laboratóriumban. Ez nem jelenti azt, hogy ez nem igaz, vagy hasznos.

A tudományos módszer egyik legjobb eszköz, amit használunk a mechanizmusok megértése a megfigyelhető univerzum; lehetővé tette számunkra, hogy felfedezzék az igazságot a biológiai evolúció, nézni a távoli határokat a tér, a több tucat esetben kiterjeszteni az emberi élet és sétálni a Holdon, többek között. Teljes elutasítása azt jelenti, a veszteség egyik legerősebb nagyító megértéséhez valóság.

Hozzászólás navigáció

Kapcsolódó cikkek