Miroslav Klose visszavonult labdarúgó

38 éves német csatár Miroslav Klose bejelentette, hogy vége a játékát karrierjét. Azzal folytatta, hogy dolgozni, mint egy futball edző.

Legendás csatár német labdarúgó Miroslav Klose hivatalosan visszavonult játékos. 38 éves veterán kezdte edzői pályafutását a válogatott, mint gyakornok.

Úgy tűnik, a sajtószolgálat a Német Labdarúgó Szövetség (DFB).

Továbbá egyetértésben vezetőedző Joachim bundestim Bal Klose fogják képezni az egyes képzési program oktatók és része lesz a személyzet a nemzeti csapatban.

Miroslav Klose a gólkirály történetében a német csapat (71 labda), és a gólkirály történetében világbajnokság (16 gól).

Klose is van a második legnagyobb számú mérkőzést a német válogatott (137 találat) után Lothar Matthäus (150 találat).

Ő játszott a Római Klub „Lazio előtt” ezen a nyáron.

Miroslav Klose - minden gól a világbajnokságon

Családba született Josef Klose futball és kézilabda Barbara Hedgehog szolgálja a lengyel válogatott kapus pozícióját.

Miroslav gyakran nevezik a Pole, de ez csak részben igaz: az etnikai lengyel nő az anyja, és az apja egy focista a német származású. Sam futballista inkább nevezi magát az európai, de elismeri, hogy még most beszélnek lengyelül ez sokkal kényelmesebb, így a ház a család kommunikálni lengyel és német gyerekek - ikrek Luan és Noah - további óvodában.

1981-ben a család Klose Franciaországba költözött, ahol apja Miroslav játszott 1978 óta, és 1987-ben a jogait Volksdeutsche Németországba költözött, a város Kusel. Alkalmazkodás az új ország nem volt könnyű: először, Mirek volt nagy nehézségek a német és volt belőle át a negyedik évfolyam második.

Leküzdeni a nyelvi akadályokat, és hogy közelebb társaikkal Klose segített futball, amit szentelt sok a szabad ideje: „Én nyolc és fél éves volt, amikor Németországba költözött, és a futball volt számomra mindent labdarúgó vált számomra eszközök integrálása, én mindig választott. első csapat, mert mindig jobban játszott, mint bárki, ahol már elért elismerést és szerzett barátok tudtam, hogy egy napon kap egy esélyt, hogy játsszon, Németország, és ez mindig is számomra egy inger, „- .. mondta.

A ragaszkodás a szülők Miroslav érettségi után beiratkozott egy igazi iskola, és úgy döntött, hogy lesz egy asztalos. Annak ellenére, hogy az új foglalkozás, Klose nem felejti el a foci.

Az első csapat volt a csapat a 7. német bajnoki Blaubaha-Didelkopfa közelében elhelyezkedő Kaiserslautern.

Ígéretes csatár hívta fel a figyelmet, hogy a „Homburg” játszanak a magasabb - az ötödik - részleg. Mert egy idényre új klub Miroslav lőtt 11 gólt, és ezzel felkeltette a felderítők klub „Kaiserslautern”. az egy évvel korábbi bajnoka lett a Bundesligában, és hamarosan szerződést írt alá a klubbal.

A rájátszás, Miroslav pontszám nem tudott, de e nélkül is utolsó bajnoki volt neki egy nagyon sikeres - mind a vele személyesen, és a csapatnak (az előző két bajnokságot németek nem érte el az elődöntőben): 5 gól a számla ( mindegyikük zsúfoltak a fejét) osztozott Rivaldo második helyen a listán a pontszerző torna, és belépett a szimbolikus csapat. Klose vált az egyik legnagyobb felfedezések a verseny után az első lábtolással képest őt a legendás Gerd Müller.

Az ülés során 1/8 svéd csatár, bár nem pontszámot, de felvillant tehetség játékmester, aki részt vett mind a pontozási támadást, és megszavazták a legjobb játékos a mérkőzés. A negyeddöntőben, Klose mentett csapata a vereségtől, pontozás egy 80 perces fej Argentína kapu és mozog a játék a túlórát. A tizenegyes-out németek erősebb. Cél ellen a torna kedvencek Klose segített leküzdeni a hírnevét, mint egy játékos, csak szándékosan eltömődés gyengébb ellenfelek. Az utóbbi két meccsen - az elődöntőbe, elveszíti a későbbi győztes - az olaszok, a németek és a győztes a harmadik helyen elleni mérkőzésen Portugália, Klose nem pontszámot, nem akadályozta meg őt, de még mindig a legjobb góllövő a verseny és kap a „Aranycipő”. Klose, majd azt mondta, hogy bár az érdekeit a csapat mindig állt neki fenti személyes siker, örül, hogy a pontozási cím maradna Németországban.

67 perc elteltével a németek lőtt kétszer, lumbágó után Lukas Podolski Miroslav Klose szerezte. 89 perc elteltével Miroslav Klose ütött argentin válogatott - 4: 0. Így Miro segített csapattársának leküzdeni az 1/4 döntőjében. Az elődöntőben a németeket átengedte Spanyolország 0: 1-es és a harc a harmadik helyért Uruguay nyerte a bronzérmet.

Klose lett az első játékos a történelemben játszott volna öt elődöntőben a világbajnokságon és Európa (és a harmadik játékos, amely öt érmet ilyen nagy versenyek után a többi legendás játékosok, „bundestim”, Franz Beckenbauer és Lothar Matthäus). A félig utolsó ellen az olaszok Klose maradt raktáron, de elhagyta már a második felében, amikor az eredménye: 0: 2. A németek sikerült nyerni vissza egy cél, de elvesztette a pontszám 1: 2, ezzel Olaszország a jogot, hogy játsszon a döntőben.

Végén a világbajnokság bejelentette visszavonulását a csapatban.

Erősségek Klose egy játék a fej és a nagy sebesség. Ezen túlmenően, Klose - Kifejezett csapatjátékos, aki mindig kész megosztani a labda egy társ, ha van jobb helyzetben. Hitvallása csatár az alábbiak szerint történik: „A futball önmagában nem fog elérni semmit.” Eleinte Klose elhangzott középcsatár, de a játék során, „Werder” vált egy univerzális játékos támad hatni képes mind a szélén, és a mélységélesség. Karl-Heinz Rummenigge mondta egyszer, hogy Klose, mint egy játékos hiba nélkül.

Kitüntetések Miroslav Klose:

Érdekességek a Miroslav Klose:

Minden mérkőzést, ahol szerzett céljaik Miroslav Klose Németország nem szenvedett egy vereség.

Ennek része a „Bremen” három szezonban Miroslav nemcsak a vezető a gólok száma, hanem száma gólpassz (nem kevesebb, mint 10 idényenként átlagosan).

Miután győződve Klose választottbírák nem jelöl büntetőrúgás kapujában rivális, miután megkapta a díjat, mint a legőszintébb játékos a Bundesligában.

Klose barátaival a klub és válogatott Philip Lam és Mario Gomez játszott a videó «Hope» rockegyüttes «Room77».

Klose - az első a történelemben a futball, nyert négy érmet a világbajnokságon a sorban.

Klose - a harmadik, miután a Pele és Seeler, futballista gólt négy egymást követő döntőben a világbajnokságon.

Vedd 16. cél a világbajnokságon Miroslav Szerzett nagyon szimbolikus: a volt gól Brazíliában, a mérkőzés Brazília ellen, ugyanakkor blokkolta a brazil rekord. Ezt a tényt tükrözi a gyors internet Folklór.