10 harminc éves szovjet a negyvenesnél

Harminc évvel a harmincadik születésnapja után, író és vállalkozó Mark Manson megkérdezte blogja előfizetőit, hogy 37 éves korukban megosszák életének tapasztalatait 30 és 40 év között. Az összes választ egyesítve Mark egy lenyűgöző kollektív bölcsességet vett fel. Az alábbiakban felsoroljuk a 10 leggyakoribb tippet 600 betűből, amelyeket Mark-nak küldtek - leginkább közvetlen idézetek formájában.
Elemezve őket, Mark meglepődve állapította meg, hogy 5-6 tanács tanúskodik újra és újra különböző emberektől, és valamilyen formában több száz alkalommal. Nyilvánvalóan ezek a kevés gondolatok pontosan leírják, mi történik egy olyan személyrel, aki a negyedik évtizedet cserélte.

1. Kezdje megtenni a megtakarításokat az öregség számára most, haladéktalanul

30 évet éltem, nem gondoltam semmire, de harmincadik után nagy pénzügyi áttörést kell megtennie. A nyugdíjas megtakarításokat nem szabad elrejteni. Meg kell tanulnod, hogyan lehet megérteni a dolgokat, például a biztosítási, a nyugdíjas tervet és a jelzálogot, mert most ez a terhelés a vállán fekszik.- Készpénz, 41 éves
A legfontosabb tanácsok, amelyek szó szerint minden elküldött levélben szerepeltek, azonnal megkezdik a pénzügyi jólét megteremtését, hogy elkezdhessék a megtakarításokat öregséggel megtakarítani.

Ehhez az olvasók javasoltak a következő műveletek végrehajtását:
Végezze el a fő feladatot, hogy minél hamarabb fizesse ki az adósságait és a kölcsönöket.
Hozzon létre egy személyes pénzügyi "stabilizációs alapot" - több ezer ember találta magukat megélhetés nélkül egészségügyi problémák, perek, válás, üzleti problémák stb.
Költsön el minden fizetés részét a gyorsított hitel visszafizetéséért, vagy mentse el egy megtakarítási számlára. Visszautasítson frivolos vásárlásokat. Ne vásároljon házat, amíg nem garantálhatja leginkább megfizethető feltételeket az Ön számára kölcsön vagy jelzálog.
Ne fektessen be valamit, amit nem ért. Ne bízz a tőzsdeügynökökben.
Az egyik olvasó azt írta: "Ha adóssága meghaladja az év fizetése 10% -át, ez komoly óvatosságot jelent. Ne felejts el pénzt költeni, fizetni a tartozásaidból, elkezdeni megtakarításokat. "Egy másik:" Több pénzt spórolnék egy esős napon, mert az előre nem látható költségek szó szerint megölték a költségvetésemet. És szeretnék nagyobb figyelmet fordítani nyugdíjmegtakarításaira, mert ma nagyon kicsiek számomra. "
Némelyiküknek komoly problémái voltak az életükben, mivel képtelenek megtakarítani a megtakarításokat harminc után. Egy Jody nevű olvasó sajnálta, hogy 30 éves korában nem kezdte meg a fizetések 10% -át. A karrierje végül lefelé esett, 57 éves korában pedig fizetésből fizetésként él. Egy másik 62 éves nő sem tett meg személyes megtakarítást, hiszen férje többet keresett tőle. Ezek később elváltak, és az összes pénzt kapott a válás után, kénytelen volt költeni, hogy megoldja a hirtelen fellépő egészségügyi problémák. Ő is még fizetéstől a fizetésig él, azzal a kilátással, hogy napokat tölt be egy ápoló otthonban. Mindegyik konvergál egyben: elkezd pénzt megtakarítani minél előbb és amennyire csak lehetséges.

2. Indítsa el azonnal az egészségét, haladéktalanul

Az elme 10-15 évvel fiatalabbnak tartja a tested valódi életkorát. Az egészséged gyorsabban el fog menni, mint gondolná, és nem lesz időd észrevenni. - Tom, 55 éves
Mindannyian tudjuk, hogyan kell gondoskodni a saját egészségünkről. Tudjuk, hogyan kell megfelelően enni, hogyan aludni megfelelően, gyakorolni, és így tovább. De mint a nyugdíjmegtakarítás esetében, a vének véleménye mindig egybehangzó: egészségesnek és idős korban marad. Ezt mondták szinte mindenki, aki részt vett a felmérésben, és nagyjából ugyanazt mondja - amit a testeddel csinál, halmozódó hatása van. A testetek egy napon nem hirtelen lebomlanak, az évek során fokozatosan lassulnak. A következő 10 évben lelassítsuk ezt a pusztítást.
Nem arról a banális tanácsról beszélünk, hogy "enni több zöldséget". A rákos betegek, akik túlélték a szívrohamot és a stroke-ot, a cukorbetegeket és a magas vérnyomást, az ízületi fájdalmakat és a krónikus fájdalmat okozó embereket, ugyanazt mondják:
Ha vissza tudnék menni, és elkezdhettem, elkezdenék egészséges ételeket fogyasztani és sportolni a megállás nélkül. Aztán találtam magamnak egy kifogást, de nem tudtam elképzelni a következményeket.

3. Ne kommunikáljon olyanokkal, akik nem szeretik

Tanulj megtanulni az embereknek, a cselekvéseknek és a kötelezettségvállalásoknak, amelyek nem értékesek az életetekben. - Hayley, 37 éves
Miután kéri, hogy vigyázzon a fizikai és pénzügyi egészség, a leggyakoribb tanácsot azoktól, akik már éltek négy évtizede, nagyon érdekes volt: ők szeretnék, hogy jöjjön vissza a múltban, és épített erős korlátozásokat a személyes életükben, hogy több időt tölteni a jó emberek .
Pontosan mit jelentenek?
Ne tűrje azokat az embereket, akik rosszul bánnak veled. Pont. Ne tűrje el őket a pénzügyi előnyök kedvéért. Ne érje őket érzelmi okokból. Ne tűrje őket gyermekeik javára vagy a saját javára. - Jane, 52 éves
Ne engedje meg a középszerű embereket a barátok, a munka, a szeretet, a kapcsolatok és az élet. - Sean, 43 éves
Általában az emberek leküzdik saját korlátaikat, mert nehéz megfertőzni más emberek érzelmeit, vagy csapdába esnek, hogy megváltoztassanak egy másik személyt, mint ő, vagy jobban kezeljék magukat. Soha nem működik. Valójában még mindent rosszabbá tesz. Ahogy egy olvasó bölcsen megjegyezte: "Az egoizmus és a személyes érdekek két különböző dolog. Néha kegyetlennek kell lenned, hogy legyen kedves. "
Húsz világ úgy tűnik, hogy nyissa ki, tele van lehetőségekkel, és a tapasztalat hiánya teszi őket ragaszkodnak az emberek, még ha azok nem érdemlik meg. De harmincas már megtanultam, hogy egy jó kapcsolat van nagy nehezen, mindig van elég ember, hogy áll a világon, hogy a barátok, úgyhogy nincs ok arra, hogy pazarolja az idejét, akik nem támogatják bennünket az élet ösvényén.

4. Jó legyen azok számára, akik törődnek veled

A tragédiák mindenki életében, minden ember családjának és barátainak körében zajlanak. Legyen az a személy, akire ilyen pillanatokon számíthat. Azt hiszem, a különbség harminc és negyven - egy évtized, amikor Ön és szerettei kezd történni a sok szar, amit még csak nem is gondol. A szülők meghalnak, a házastársa meghal, vagy megváltoztatni, a gyermekek továbbra is született, nevelt barátok ... a lista végtelen. „El sem tudod képzelni, valószínűleg, mennyit segíthet egy személy egy időben, csak miután vele maradt miután meghallgatta ítélkezés nélkül” .- Rebecca, 40 éves
Ennek megfelelően azoknak a személyi határoknak a megerősítése érdekében, akiket nem akarunk életünkbe engedni, sok olvasó azt tanácsolja, hogy több időt tölthessenek azokkal, akik nagyon értékelik Önt.

5. Összesen nem fogsz elérni semmit - összpontosítani, hogy valójában milyen jó vagy

Az életben mindez kompromisszumokra épül. Egy áldozatot áldoz, hogy szerezzen egy másikat, és nem teheted mindkettőt együtt. Fogadd el. - Eldry, 60 éves
Húsz évesek tele vannak álmokkal. Biztosak benne, hogy mindenkor a világon vannak. Magam is sok illúzió voltam az oldalamról a huszonötökben -, hogy sokan csak egy foglalkozás lesz. Honnan tudhatom, hogy a következő tíz év legnagyobb részét el kell költenem ahhoz, hogy eléggé kompetens legyen ezen a területen? És most, hogy megtalálta a megfelelő tapasztalattal és ismeretekkel, azt bizonyos előnyökkel, szeretem, amit csinálok, miért kéne dobni az egészet kedvéért valami más?
Egy szóval: fókusz. Az életben többet érhetsz el, ha valami nagyon jól csinálsz valamit - Erickson, 49 éves
Egy másik olvasó: "El kell fogadnod, hogy nem tehetsz mindent. Ahhoz, hogy valamit elérj az életben, sokat kell áldoznia. "
Egyes olvasók megjegyezték, hogy a legtöbb ember a huszadik század fordulóján választja karrierjüket, és mint sok más választás, ez gyakran rossznak bizonyul. Évekig tart, hogy olyan dolgokat találjunk, amelyek valóban jól mennek és örömet okoznak. De jobb, ha a legfontosabb érdemeire koncentrálsz, és évről évre eljuttatod őket, mint hogy valami másban sikerüljön.
Megmondanám magamnak harminc évet, hogy eldobd, amit a többiek gondolnak, és meghatározzák a természetes előnyöket, a szenvedélyemet, majd építeni az életemet körülötte. - Sarah, 58 éves
Néhány ember számára ez még sok harminc év alatt is sok kockázatot jelent. Ez egy karrier pusztulását jelentheti, amelynek megépítése már 10 évet töltött el, a bevételkiesés, amire dolgoztak, és amelyekhez már hozzászoktak. Ami elvezet minket ahhoz a pontig ...

6. Ne féljen kockáztatni, még mindig változhat

Bár 30 éves korában a legtöbb úgy véli, hogy követniük kell a választott utat, soha nem késő mindent kezdeni a kezdetektől. Az elmúlt 10 évben olyan embereket láttam, akiket leginkább sajnálják, mert elhatározzák, hogy hagyják el, bár azt gondolják, hogy téves. Ezek olyan gyors, tízéves élet, amely napokat hetekig, hetekig évekbe fordít. És 40 éves korukban középveszteség közepette találták magukat, és nem tettek semmit, hogy megoldják azt a problémát, amelyet 10 évvel ezelőtt tudtak. - Richard, 41 éves
Nagyon sajnálom, hogy nem tettem meg. Sam, 47 éves
Sokan észrevették, hogy a társadalom 30 évesen kívánja meg "dönteni", karriert, családi állapotot, pénzügyi helyzetet stb. De ez nem igaz. Tény, hogy több tucat küldött üzenet szó szerint könyörögött, hogy ne engedje meg a "felnőtt személynek" a nyilvánosság elvárásait, hogy megakadályozzák a kockázatok kezelését és mindent kezdjenek az elejétől.
Kevesebb félelem. Kevesebb félelem. Kevesebb félelem. Jövőre leszek 50, és én már most megtanulta ezt a leckét. A 30 éves, a félelem mérgezés a hajtóerő az életemben. Hihetetlenül negatív hatása a házasságom, a karrier, az én önbecsülés. Azt bűnösnek vallja magát, hogy aggódni, amit az emberek mondanak rólam. Azt gondoltam, hogy én is sikerül. Aggódik a következményeket. Ha tudnék élni ebben az időben újra, azt kockáztatta volna chasche.- Aida, 49 éves

7. Meg kell továbbra is növekedni és fejlődni

Van két eszköz, a veszteség, ami nem fogja kitölteni: a tested és az elméd. A legtöbb megszűnik fejleszteni és dolgozni magamon, miután a 20. legtöbb harminc túl elfoglalt ahhoz, hogy aggódni önfejlesztő. De ha azon kevesek egyike, aki továbbra is tanulni és fejlődni a gondolkodás és vigyázni a mentális és fizikai egészség, a 40 éves te fényévekkel az rovesnikov.- Stan, 48 éves
Ha valaki meg tudja változtatni a harminc -, és továbbra is így -, akkor működnie kell magunkat, hogy jobb. Sok olvasó jegyezni, hogy a döntés, hogy üljön le újra az asztalra harminc éve - az egyik leghasznosabb dolog, amit meg is tettek. Valaki feliratkozott a tanfolyamok és szemináriumok. Valaki első kezdte üzleti, vagy másik országba ..
A cél az 1-es szám legyen a vágy, hogy lesz jobb ember, partner, szülő, barát, munkatárs stb - más szavakkal, hogy nő, mint lichnost.- Emilia, 39 éves

8. Senki sem érti, hogy mit csinál. Szokni ezt

9. befektetni a család - megéri

Töltsön több időt szeretteivel. Amikor felnőttem, a kapcsolatok változnak, és hogyan változik, múlik. A szülei mindig lehet látni a gyermeket nem mutatnak nekik magát, mint egy független felnőtt. Minden korban. Mindenki meghal. Használja az előírt idő, hogy létrejöjjön a megfelelő hozzáállás és élvezik a családi zhiznyu.- Cache, 41 éves
Azt elárasztják betű a család és megdöbbentette őket erőszakkal. Család - az új nagy témája a következő évtizedben az élet, mert kezd bennünket érintő mindkét oldalán. A szüleid öregedés és meg kell végiggondolni, hogy hogyan fog kommunikálni velük, mint egy felnőtt. És meg kell, hogy gondolja át az építési saját család.
A legtöbb egyetért abban, hogy szükség van, hogy elhagy minden sérelmek és problémák a szülők és a tanulás, hogyan kell lépni velük. Egy olvasó azt írta: „Te vagy túl öreg, hogy hibás a szülők semmilyen saját hiányosságait. A 20 éves, akkor is csak megszökött otthonról. A harminc - Ön felnőtt. Komolyan. Legyen felette. "
Ezután mindannyian jön a következő kérdés: van egy gyerek, vagy nem?
Nincs idő. Ha nincs pénz. Először meg kell, hogy a karrier. Ezzel véget ér a megszokott életét. Állj ... gyerekek - ez nagyszerű. Azt, hogy jobb, ha mindenben. Ők kényszeríteni, hogy menjen túl a képességeit. Azt, hogy boldog légy. Ne tegye ki a gyermekvállalást. Ha még nem tették meg, hogy 30, most van itt az ideje. Soha pozhaleete.- Kevin, 38 éves
„Helyes,” az idő a gyermekek soha nem fog jönni, mert nem tudjuk, mi az, amíg meg nem próbálja. Ha van egy jó házasság és egy közepes az oktatás, arra törekszünk, hogy azok a lehető leghamarabb, akkor kapsz egy csomó radosti.- Cindy, 45 éves
De érdekes módon, sok és ilyen levél:
Minden, amit megtanultam az elmúlt 10-13 évben, ez csak ezt ... bár, nők, strand, ivás, klubok, kirándulások más városokban, mert nincs feladatokon kívüli munkát ... adnék minden emléke mindezt egy jó nő, aki igazán szeret engem ... és talán egy család. Hozzáteszem, hogy ez jobb felnőni igazán, és családot alapítani, mint hogy sikerül a munkájukat. Én még egy kicsit élvezni az életet, de néha a következő fél úgy érzem, a srác, aki folyamatosan jön az iskolába, miután befejezte azt. Körülöttem az emberek beleszeretnek és kapcsolatokat építeni. „Összes” én koromban már házas, és sokan - nem is egyszer! Mindig magányos hangok hűlni az én házas barátok, de senki ne válassza ezt az utat a saját zhizni.- Anonymous, 43 éves
Azt mondom magamnak, hogy hagyja abba keresi a herceg fehér lovon, és légy hálás, hogy a kapcsolat jó, okos srác, aki igazán törődik velem. Most egyedül vagyok, és úgy tűnik, már túl késő tenni valamit to.- Farah, 38 éves
Következtetés: bár a család - ez nem valami, ami feltétlenül szükséges a boldogság, a többség úgy véli, hogy a család mindig megéri a fáradságot, hogy tesz bele, persze, feltéve, hogy az egészséges és harmonikus kapcsolatokat is.

10. Légy kedves magát, tiszteletben magad

Kapcsolódó cikkek