111 Hé velük!

111 Hé velük!

Szoros csoport "Gázai övezet" "világít" Serpukhov

A félelmekkel ellentétben az előadás egy lélegzetvételen át eljutott egy csodálatos ünnepi és egészséges légkörbe. Nem voltak harcok, nem részeg trükkök. Egészséges muzhik és 20 éves srácok öleltek, galoppoztak és énekeltek, néha megpróbálták megszervezni a "slamot" - egy nem rosszindulatú zűrzavart a táncparketten. És a színpadon volt. Yuri Hoy. Klin 32 éves unokaöccse, Yuri Yapryntsev, méltóságteljesen megkapta a pálcáját mikrofonként a késő nagybátyjának. Talán a legjobb reinkarnáció nehéz lenne elképzelni. Nem csak hogy a natív vér, Voronezh, így kifelé hasonló, és a hangok és a mód. Így, amikor a "Köd" dal után, melyet egy barátságos kórusban énekeltek, a közönség elkezdte énekelni a "Hoi! Hai! Hoy" punkot - ez Japrintsev beszámolójának tulajdonítható.

Szintén furcsa huligán dalok voltak, még azon nevek is, amiket itt nem tudunk idézni. Azonban a színpadról szóló bizonytalanság mennyisége minimális volt, és az "erős szavak" teljesen indokoltan és szervesen hangzott. Nos, a zenészek befejezik a régóta várt "Kolkhoz punk" -t - a zenekar nem hivatalos himnuszát.

13 év, 13 dal, szökőév

A koncert előtt sikerült bejutnunk a "gázszektorba" a sminkhelyiségbe, és néhány kérdést feltennénk. A zenészek örömmel és egyszerűen találkoztak az újságírókkal - Voronézben. Kiderült, hogy az új csapatban Yuri Japrintsev, ha pótolhatatlan, nem a fő. Vezető szerepet kapott a basszusgitáros Vladimir.

- Srácok, hogyan döntöttél, hogy újraéleszted a zenekart, hol találtad egymást?

Vladimir: És játszottunk Rostovon a tisztelettel. Volt egy csapatunk. Kozák. Minden srác kozákok. De igazán tiszteljük Jurij Khoyt, a dalainkat játszhatjuk. És két koncertünk volt, amelyek emlékeztettek rá. Csak ebben a pillanatban jelenlegi rendezőünk Rostovba látogatott, rám nézett és azt mondta: "Hogyan csinálod a Kolkhoz punkot", tehát senki sem játszik? " Természetesen, határozottabban mondta. Yura megmutatta nekünk. Tetszett neki, és együtt mentünk együtt.

- A rajongók sok misztikus dátumot és furcsa véletlenül találták meg a csoport történetében. Ez nem ijesztő a rendetlenséggel?

Yuri: Igen, tudom - a zenekar 13 éve, a "Risen from Hell" album, 13 dal, ez egy szökőév és a Sárkány éve. És természetesen az a tény, hogy sok olyan zenész, aki a zenekarban játszott, viszonylag fiatal korban halt meg, bár talán objektív okok voltak erre.

Vladimir: De általában az "SG" zenészek egy egész csomó volt, egymásnak sikerült, és a legtöbbjük nagyszerűen érzi magát. Valaki rendelkezik felvételi stúdióval, más projektekkel. Két alkoholista, őszintén szólva. A feleségem a "pszichikai csata" átadására nézett Khoy haláláról, és azt mondta: "Vov, miért jössz a következő világba?" Hát, elmondtam neki, hogy még mindig játszani fogunk.

"Igaz unokatestvére vagyok Hoy-nak"

- Yura, te megérted magad Hoy összefoglaló unokaöccsének?

Yuri: Igen, milyen összevont vagyok! Miután valaki írta, de most mindenhol. Bíró maga. Nagymamánk volt, két férje két fia volt - Jurij Klinskikh és apám. Házasok, mivel az anyja egyedül van? Bár a vezetéknevek eltérőek. És én csak unokaöcsém vagyok. Egyébként most a nagymamámmal élünk, így történt.

Jurij: Természetesen! A gyermekkortól kezdve. Az életben normális ember, szerény, nyugodt, sőt félénk. Érdekes módon matematika nem sújtott rám. Amikor nevét ismertté tették, természetesen ragaszkodtam a népszerűségéhez. Az iskolában szerettem - senki sem érintette az ujjamat. A nagybátyád - Hoi An? Wow! Még autogramot is adtam az osztálytársaimnak.

- "Segu" bemutatásra került. Itt van az én nővérem - az istenfélője. Ő kérte! Ez az élelmiszer-feldolgozó, majd valami felszerelés, amiről még nem hallottunk.

- Srácok, nincs bűncselekmény, de van egy véleménye, hogy Khoy munkája jelenleg nem releváns. Ez a korához tartozott, és most túlságosan megváltozott.

Vladimir: Egyáltalán nem értek egyet! Elnézést kérek, hogy megszakítottam. Most új albumot írunk. És a 80-as évek elején - a 90-es évek elején - fenntartjuk. Ez a hang, ezek a gitárok, azok a punk gadgets. A modern zenében ez egyszerűen nem létezik. Sok más dolog van, de ezt a stílust ápoljuk. Még egy dolog. Az emberek mennek, szeretik, jegyet vásárolnak, bár nem olcsóak. Szóval szükségük van rá. Legalábbis emlékezetként. Végtére is, senki sem fogja vitatni, hogy a "Gázai övezet" egy korszak. Imádott volt, gyűlölt, de tudta. És most például nem látok alternatívákat. Az én ízlésem szerint egyetlen ilyen modern zenész sem tud versenyezni azzal, amit Yura Khoy tett a 89-ben.

Vladimir: Eh, a kilépésig titok marad. Minden dal már írt, három le van írva, nem sok idő maradt várni.

"Nagyon szeretjük az izzadt zoknit"

- Meglepett közönség gyűlt össze a koncerten - sok fiatal srác, lány. Amikor Khoy eltűnt, 10-13 évesek voltak. Hogyan kell ezt érteni?

Yuri: Valószínűleg anya-apu megcsúsztatta a lemezt, amikor itt az ideje?

Yuri: Oké, nem anya, így apa. És mi? Ez legalább jobb, mint ... Nem megyünk át az egyénekre.

- És hogyan magyarázza sikerét a nőkben?

Vladimir: piszkos, izzadt, büdös zokni! (teljes nevetés) Már elkészült a dal, a zokni nem változott egy hétig, így a teljesítmény lesz fényes! (a szokatlan zoknikról szóló dal egyike a "SG" repertoárjának "gyöngyszemének", - Ed.).

- Felkészülve egy találkozóra veled, úgy tűnt, hogy gyalázatos lesz. Úgy értem, az Ön oldalán. És minden olyan aranyos és világi.

Yuri: Nem, nem vagyunk valójában. Nos, vannak olyan helyzetek az életben, amikor nem mondhatsz másképp. De ez nem a fő nyelvünk. Elég van a színpadon.