032-Lut szeretne kétoldalas nyomtatott áramköri lapot készíteni

Miután elolvasta a LUT elméletét az előző posztban. elkezdünk gyakorolni. Ebben a bejegyzésben megmutatom, hogyan nyomtasson ki egy nyomtatott áramköri lapot a Sprint-Layout-ból.
Valójában nincs semmi bonyolult ebben, minden teljesen világos és magyarázat nélkül, de a folyamat leírásának teljességéért le fogok iratkozni. Van egy nyomtatott áramköri rajzunk a Sprint-Layout-ban. Ezt papírra kell nyomtatni, hogy később átvinjen a táblára.

Először néhány szót a papír előkészítéséről. Ahogy korábban írtam egy bejegyzést, megvásárolom a fényes bevonatú A4-es lapokat (a nyomtató szabványos formátuma). Mivel a legtöbb esetben van egy kis tábla, amely egy egész papírt behelyez a nyomtatóba, nincs értelme. Szükséges kisebb részekre vágni. A lapot három egyenlő csíkra vágtam.

Nem szabad kisebb méretűre tenni, így nem lenne probléma a lap nyomtatása a nyomtatóba, és nem fog elakadni.

Elkészítjük a rajztáblát.
Mivel kétoldalas nyomtatott áramkörünk van, két számot kell kinyomtatnunk. Az "M1" és az alsó "M2" felső réteg képe. Az "M1" réteg rajzolásához a táblán megfelelően ki kell nyomtatni, tükrön kell kinyomtatni. Az "M2" réteg rajza úgy rajzolódik ki, mintha a "táblán keresztül" lenne, hanem azt jelenti, hogy már tükrözött - nyomtatunk, ahogy van. Itt egy kis "hack" -t használok. Mivel a papírszalagok hosszúkásak és jól illeszkednek mindkét mintához, az "M2" réteg rajzát lefelé mozgatják, tükrözik függőlegesen és átmásolják az "M1" rétegre. Az "M1" rétegről a fedélzet két oldala egyszerre jelenik meg. Az "M2" réteg rajzolásakor meg kell győződni arról, hogy az "M1" réteg koaxiális mintáját elhagyja. Egy időben, nyomtatott mindkét oldalán a fórumon, és később sokkal kényelmesebb lesz átvinni a képet a fórumon.

Nyomtassa ki a képet.
A rajz nyomtatásához nyomjuk meg a gombot. Elérünk a nyomtatási ablakhoz. Kinyomtatnunk kell az "M1" réteget, ezért a nyomtatott rétegek kiválasztásánál távolítsuk el az összes többi rétegről a pecséteket. A színválasztó ablakban azonnal válassza a fekete színt. Az alábbi mezőbe helyezze el a "tükör" pecsétjét, hogy megfelelően jelenítse meg a képet a táblán. A rajz középpontját állítsa a lap közepére.

A nyomtató konfigurációjában válassza ki a legerősebb nyomtatást (ez minden egyes nyomtató esetében egyedi). Minden készen áll a nyomtatásra! Egy levélszalagot helyezünk a nyomtató fogadó tálca középpontjában (jobb, ha oldalirányú mancsokkal nyomjuk meg, hogy ne csavarjon), és nyomjuk meg.

032-Lut szeretne kétoldalas nyomtatott áramköri lapot készíteni
Itt van még egy kis "chip". A nyomtató általában két tálcával rendelkezik - a legfontosabb az alulról és kézi adagolásról. Tehát az automatikus adagoló tálcában a szokásos papírt és a kézi adagoló tálcát egy fényes papírcsíkhoz készítik el. Aztán megnyomom a pecsétet. A kép sima papírra van nyomtatva, és azonnal, amíg a nyomtató leáll, ismét megnyomja a tömítést, behelyez egy csíkot a fényes papírra, és a kép már rajta van. Ahogy a tapasztalat azt mutatja, a minta nyomtatása sokkal jobb, mert a nyomtatás már a felmelegített nyomtatón van.

Kész! Van egy nyomtatott rajz a számokról. Óvatosan kezelje - a fényes papíron a festék nem tartható biztonságban és könnyen repül.

A flash-videón látható mindaz, amit fent írtam.
LUT-nyomtatás "/>

(Látogatás 2 870 -szer, 1-szer ma)

Navigáció rekordok szerint

Az első PP-t az EAGLE-ben készítettem, mostanában nemrég próbáltam elrendezni a Sprint Layout-ot.
Ez egyértelműen könnyebb és kényelmesebb, de itt van a nyomtatási minőség ...
Minden közelebbi vizsgálatnál a sávok és a sokszögek "hálóval" vannak nyomtatva.
Vékony pályákon (0,3 mm), a maratás és a nyírás során a vágányok felszakadnak. 4 különböző nyomtatóval próbált - ugyanaz
Az EAGLE egyenes vonalat nyomtat, semmi probléma.

Valójában a kérdés: lehet sprint elrendezésnek bármilyen ravasz "pedál" nyomtatni a tömör vonalakat?

Igen, mint a nem. Mindig szilárd területeket nyomtat. Nem számít, hogy a vékony vonalak szünetek nélkül nyomtathassanak.
Tudomásul veszem, hogy nyomtatáskor változatlanul hagyja a réteg színét, de alapértelmezés szerint nem fekete, ami félúton nyomtat.
Nézte a LUT-print flash filmet a cikkből? Megmutatja, hogy mit kell tenni.

Pontosan! Még egyszer köszönöm, Eugene!
És akkor már gondoltam, hogy átöltözöm a sasat ...

A lézer nyomtatási minőségének javítása. nyomtató, helyezze a nyomtatott áramköri lapot a hosszúkás lap alján. És nem lesz semmilyen szünet. Ne felejtse el megszáradni a bevont papírt. Sok szerencsét neked!

Jó napot! Szeretnék megosztani tapasztalataimat a LUT-val. Mindig nem fényes papírra nyomtatok, nem a szarva, hanem a filmen. A legjobb eredményeket akkor kapja meg, ha tintasugaras nyomtatókra fotópapírt nyomtat. Ráadásul a papír márkája szinte nem játszik szerepet, a réz kép sűrű és egyenlő. Gyakorlatilag nincs alulértékelés. A kártyán lévő aláírások világosak és olvashatók. A vágány vastagsága legfeljebb 0,1 mm. Ennek az az előnye, hogy a papírt nem kell áztatni és mosni a nyomtatás után. Egyszerűen vasalás után hagyja lehűlni a papírt a papírral. Lehűlés után finoman lehúzódik. És ez az! Keressük a vas-klorid oldatát körülbelül 60 ° C-os hőmérsékleten. És felhelyeztem egy lábazatot egy táblával, csak a megoldás felszínén, réz lefelé. A felületi feszültség miatt a tábla nem süllyed el, és a maratási termékek egyszerűen letelepednek. Nem könyörög, beszélgetés nem szükséges. Csapdák nagyon gyorsan. Ha az üvegszál kiváló minőségű, átlátszó, az etetés eredménye látható a táblán. Aztán felemelem a táblát csipesszel és megnézem. Ha nincsenek megemelt helyek, lemostam és feltöröltem a táblát, és visszahelyeztem. Annak biztosítására, hogy a nagy tábla nem süllyedjen el, lehetséges a ragasztóanyag ragasztása a textolit oldalára. A lényeg az, hogy nincsenek légbuborékok a fedélzet alatt. Rajzolás rézzel, majd fehér szeszes lánggal, zsírtalanítással és pocsolyával lemossá. A bádogozás előtt célszerű a réz 20% -os sósavoldatban történő dekapitálása. Ezután a réz nedvesíthetősége sokkal jobb és elegendő egyetlen csepp rózsaszínű ötvözet számára.
Hasonlóképpen a nyomtatón a részek elrendezését kinyomtatom a részek oldaláról (előtéttel). A feliratok szürkés színűek. Hogy világos fekete volt, a fedélzetet egy réteg világos lakkal fedtem. Gyári minőségű kártyát kapunk.

@anatoly_pl
Egy kicsit nem értették: a tintasugaras nyomtatókhoz készült fotópapír fényes, matt, krétás. (bár valószínűleg egy kicsit rossz, hogy a kréta is kétféle fényes és matt). Tehát, melyiket használod? Vagy adja meg a használt papír címkéjét.

Eugene, mondja meg, hogy mit használ a kakay papír, amely megvásárolná ezt, és nem zavarná a választást, mert jól vagy

Vásárolt bevont A4-es kartonlapot a nyomtatási központban.
Csak papírt használhat a 80-as sűrűségű lézerpapírhoz

@GetChiper
és mi a nyomtató maximális felbontása?

1200, ha nem tévedek. De az állásfoglalás abszolút mértékben nem befolyásolja a LUT végső minőségét (nem is tudom, hogy mi az alapértelmezés szerint). Itt van a fő por minősége, a nyomtatás egységessége és sűrűsége.

@GetChiper
kissé egyet, csak nyomtatni dpi felbontás és a hatás, annál nagyobb ez a sűrűbb lesz tele a toner kép, nem semmi, hogy azt mondják, hogy a beállítások kell, hogy maximalizálják a fekete sor, és ez csak attól függ, hogy a dpi, ezért megkérdeztem, mert én is samsung 600x600, és ha megnézzük a világ látunk, nem világos fekete minden tele van, és, bár nem nagy, de hiányosságok

@GetChiper
Eugene, mi van a visszaszámlálás fejlesztésével? Nem akarsz valamit találni? és akkor nete vannak olyan rendszerek, de hogyan működik nem minőségi szempontból, azt hiszem, valami eredeti és jól működő dolgot fogtok ki)

Kapcsolódó cikkek