7 jelei ennek a szeretetnek az Allah Küldötte

Életemben az ember tudja, a szerelem különböző mértékben és formában, de egyféle szeretet állandó, megváltoztathatatlan minden igaz hívő - az a szeretet, az Allah (béke legyen vele).

Sok oka van annak, hogy szeressük a Mohamed próféta (béke legyen vele) róla, és mi álljuk ezt a cikket. De mielőtt ásni, hogy mi legyen az igazi szerelem, Idézzük az egyik legmeghatóbb hadísz hogy szeretkeznek hű a próféta még erősebb. Aisha (Allah legyen vele elégedett) számolt be:

„Egy nap, látva a Próféta szórakoztató, megkérdeztem:” Ó Allah Küldötte, imádkozz értem, hogy Isten! „Allah Küldötte így imádkozott:” Ó, Allah, bocsáss meg minden múlt, jövő, burkolt és nyílt bűnöket Aisha! „Annyira örülök, hogy nem tartották be a lábán. Allah Küldötte azt mondta: „Te boldog, imádkozom érted?” Azt felelte: „Ahogy nem tudok szurkolhass ima?” Akkor Allah azt mondta: „Allah, ez az ima, amit kínálnak minden namaz az ő Umma” ”.

Hogy, hogy nem szeretem a Messenger Allah (béke legyen vele), amikor kért minket minden namaz? Ő vigyázott ránk, mint mi érdekli magát, szeretett minket, mint szeretjük önmagunkat. Ennek bizonyítéka - a folyamatos imát a Umma és 23 év harc és a munka kedvéért üzenetküldés Allah, (bár nem mindig mindent a lelki jó).

Bárki azt állítják, hogy ő szereti a Mohamed próféta (béke legyen vele), de most állítva, néhány félreérthetetlen jelzéseket meg tudja határozni az igazság ez a szeretet.

Mint tudod, egy olyan társadalomban imitálása érdekében a sportolók, filmsztár, hírességek, életmód, a viselkedés és másolja a hajuk, a dolgok, beszédmód.

Talán a legnyilvánvalóbb jele a szeretet Allah (béke legyen vele), hogy ténylegesen csökkentse az élet döntések sorozatát, diktálta a vágy, hogy legyen, mint a Mohamed próféta (BLV). Ahogy a híres mondás: „A tettek hangosabbak mint a szavak.” Aki azt állítja, hogy szeretik a Próféta, csak az igazat mondja, ha a Messenger személy valóban a modell neki az életben. Így azt mondhatjuk, hogy minél több őszinte és pontosabban követjük Allah (béke legyen vele), annál nagyobb a szeretet neki.

Néha előfordul, hogy miután egy szenvedélyes híve valamilyen lelki átalakulás körül kezdődik, hogy kövesse a Sunnah a próféta -, és ez megköveteli másoktól, és ez néha válik valódi katasztrófa. De nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a személyes tulajdonságok és viselkedés Allah (béke legyen vele), anélkül, hogy észrevette, hogy a magas erkölcsi tulajdonságok - ez része a hit, és a törekvés a nyereség - ez az egyik legjobb módja, hogy kövessék a Messenger Allaah (béke és áldás). Ezért, ha azt szeretné, hogy legyen, mint Allah (béke legyen vele), amellett, hogy kövesse az ő véleménye kérdésekben fiqh akkor mindig forduljon a viselkedésével és jellegét.

Kérdezd meg magadtól: csinálok a hívő, aki megpróbálja utánozni az Allah Küldötte? Ne tükrözi a vágyam, hogy legyen, mint Allah az én viselkedést? Hogy érzek szülők, feleség / férj, gyerekek, szomszédok, az emberek jobb, és az alárendelt, muszlimok és nem muszlimok?

Ha valaki, akit szeretsz, próbálja többet megtudni az üzleti, mondván, ez az ember életében. Köztudott, hogy a társa azt mondta, hogy a gyermekek életéről a Próféta (béke legyen vele), hogy már korán, még mielőtt elkezdik tanulni más témákról.

Lehetséges, hogy szeretem, de nem érdekli az élet a szeretet tárgya? - ezt a kérdést fel kell tennünk magunknak, mert valójában, annál inkább szeretjük a próféta, annál lelkesebb tanulmányozni kell az életét. Természetesen igaz, a másik: a többet tudunk az élet Allah (béke legyen vele), annál inkább szeretem.

Ha még nem tette meg, most elkezdi olvasni sires / életrajz a Próféta - saját, vagy a családjával. Ha általában már ismerik az életrajzát, menjen a tanulmány a konkrét epizódok életéből.

Mohamed Próféta (béke legyen vele) küldtek közvetíteni a legnagyobb, és az utolsó ajándéka a Teremtő az ő teremtményei: a Koránt. Ezért az egyik jele az a szeretet, a Messenger (béke legyen vele) - a olvasás és tanulmány a Korán, meditálni rajtuk, a megtestesült ő parancsolatait az életükben, és át mindezeket a többiek.

Korán - egy sugarat, amely megvilágítja minden sötétséget, gyógyítani bármilyen betegséget, egy útmutató minden elveszett, és ő került át a Messenger annak érdekében, hogy boldog és sikeres idei és jövőbeni életét.

A „Allahumma sally ala Muhammad” minden változatban a kérés, hogy Allah, hogy békességet, áldást és kegyelmet a mi szeretett próféta. Minden alkalommal, amikor mondani ezt az imát, Allah küld nekünk tízszer nagyobb, mint a kegyelmet és áldást.

Ez volt a narrátora Anas ibn Malik, hogy Allah (béke legyen vele) azt mondta:

„Ha azért említem senkinek, hadd áldja (imádkozz) nekem, és valóban, az, aki imádkozik értem egyszer, Allah áldja tízszer” (Muszlim).

Sőt, minden alkalommal, amikor tisztelgett a Próféta (BLV), az angyalok azt továbbítja az ima. Ismert hadísz, amelyben a Próféta azt mondta:

„Bizony Allah angyalai utazók, hoztak nekem,” Salam „én Umma” (NASA).

És végül, annál többet imádkozzon a Próféta (BLV), annál közelebb lesz neki az ítélet napján, és annál nagyobb lesz az Ön számára, hogy közbenjárásával azon a végzetes napon.

Próbáld ki, hogy az a szokása, tíz ajánlat Salavat Próféta (BLV) a reggeli és még aznap este. Abu Darda narrátora, hogy Allah Küldötte azt mondta:

„Ki fog imádkozzatok értem, amikor könnyebb és esti, tízszer, hogy utolérjék az én közbenjárására az Ítélet Napja” (al-Haytham al-Suyuti, al-Mundhir és mások felismerték ezt hadísz jó).

Idővel, növeli az ismétlések számát, és hallatja Salavat a Próféta (béke legyen vele), amikor úgy gondolja róla, vagy hallotta a nevét.

Ezek közé tartoznak a különböző típusú istentisztelet, mint a böjt hétfőn és csütörtökön, az éjszakai ima, a teljesítménye a sunnah például a használata mishwak vagy visel fehér ruhát.

Ez a szeretet ki kell terjeszteni, hogy az emberek, hogy szereti, és aki szereti őt. Ez azt jelenti, hogy kell szeretni Abu Bakr, Omár, "A'ishah (Allah legyen elégedett velük), az egész család Mohamed (BLV) és társainak minden. Szerelem, ezek az emberek - megbízható módja annak, hogy ellenőrizze az igazság szeretetének Allah Küldötte, mert az is előfordul, hogy az a személy, aki azt állítja, hogy szeretik a Próféta (béke legyen vele) úgy véli, a rágalmazás a családja és a nemes társait.

  1. Emlékeim vannak róla, és a vágy, hogy közel

Mindenki tudja, hogy nehéz nem gondolni egy szeretett. Minél jobban szeretik Allah (béke legyen vele), annál inkább tükrözik az életét, annál imádkozunk Istenhez, hogy lehetővé teszik számunkra, hogy csatlakozzon hozzá a legmagasabb szinten a Paradicsom.

Tartalmazza a napi ima az duo megközelítette a Próféta (béke legyen vele).

  1. Beszélnek róla, és másokat utánozni

A szeretet jele az ember - a vágy, hogy mindig beszélnek, akit szeretsz, főleg, ha jössz valamit ennek a személynek (és Mohamed próféta, béke legyen vele, mi tartozunk a jelenség csak azt jelenti, a megváltás és a jólét!)

Általában azt gondoljuk, semmi, hogy a család és a barátok, hogy részt vegyenek-e szórakoztató vagy utazási, de gyakran elfelejti, hogy aszerint, hogy azok a lelki növekedés kell másokat is növekedni velünk. A mások támogatása a tanulmány az életét és tanításait a Próféta (béke legyen vele) nem hagy kétséget az igazság a mi iránta érzett szeretetet.

Hogyan lehet többet segíteni másoknak tanulmányozni Ser és a Sunnah a Próféta (BLV).

Ó, Allah! Küldj béke és áldás a Messenger, a családja és azok, akik követik, amíg a Feltámadás Napján neki.

Ó, Allah! Adj nekünk egy igaz és tökéletes szeretettel a Messenger és a Sunnah és ne menjünk az utat, amíg a nap, amikor visszatér hozzád.

Ó, Allah! Legyünk közel Thy Messenger (béke legyen vele) a legmagasabb szinten a Paradicsom!

Fordítás: „az iszlám minden!”

Kapcsolódó cikkek