20 - Nyári séma apáca Anna - egy példa a szentség napjainkban

Amikor Olga jött a kolostorba, hogy hozta a Sergius apja gyóntató és az építtető a kolostor, és azt mondta neki: „Ha élni akarsz, akkor maradj a kolostorban.” És hitt neki, és elment. A betegség kíséri szörnyű fejfájás, és ő szinte nem tudott enni. De már az első nap az élet egy kolostorban Olga fokozatosan kezdett nem csak enni, de még mozogni önállóan. Később azt mondta a nővér, hogy amikor tanult a University of Magnyitogorszk, ő bejelentette a szörnyű diagnózist, az első gondolat, hogy akkor történt, amikor a lány volt, ezért megy a kolostorba. Miért van ez így, nem tudta, és ez csak nagyon meglepett. Tehát, ha hozta Apa Szergej, és kérte őt, hogy maradjon, és él a kolostorban, amikor eszébe jutott, hogy az ötlete, és azonnal beleegyezett. Később Olga megjelent egy másik vágya: ha teljesen meggyógyult, továbbra is a kolostorban, a többi az élet. Erről, és kérte, hogy ez most a buzgó ima Üdvözlégy Mária, ő adta neki fogadalmat. Végtére is, ez a kolostor ami vált menedék egy lány, szomorú napon, Marian. Mondja erről az Atya Sergius, hallottam válaszul: „Gyermekem, meg kell értenie, hogy milyen súlyos dolog, amit mondtál a Virgin. Ez egy fogadalom, és el kell végezni. " És akkor ott van az úgynevezett csoda gyógyulás. A lány egy szörnyű diagnózist, melyet hozott a végső ítéletet az orvosok, és így otthonába bocsátották meghalni, pácolt kolostorban teljesen (!).

Újabban, ő átlépte a küszöböt a kolostor egy agydaganat, ami megszorította a bal szeme, úgyhogy kijött a homlokán, és mivel dudor volt nagyon ijesztő. Most minden elhangzott, homlok lett teljesen sík, nyisd ki a szemed. Ő nagyon nyugodt, nőiesség és a kényelem, emlékezni nővérei. Még soha senki nem hallotta a zörej, ami felveti a hangja valakinek. Milyen gyakran előfordul, hogy a beteg ember tör a fájdalom, minden ügyetlenség annyira fáj más emberek. Olga soha senki mást -, mintha nem fájt - nincs hang fel, és minden alkalommal, hogy élt a kolostorban, soha senki nem veszekedtek.

Amikor Olga végül gyógyítható, osztálytársai és barátai azt mondták neki, hogy ő még fiatal és szép, először meg kell befejezni a tanulmányaimat, családot alapítani, majd idővel, akkor menj vissza a kolostorba. És elkezdett felé hajlik ezeket a gondolatokat, és aztán az apja Sergius és bevallotta mindent. Aztán eszébe jutott, hogy ő fogadalmat tett, és ez nagyon komoly. „Nézzük csak imádkozni - javasolta gyóntatója - és kérje az Istenanya: hogyan van elrendezve, a merre megy.” Így együtt imádkoztunk, és kis idő múlva a daganat növekedni kezdett hihetetlen sebességgel, a szemünk előtt. Meglepő módon azonban ebben az időben volt egy olyan érzésem, hogy Olga vált nagyon gyorsan nő lelkileg. Ő vette fel a keresztjét, s nem volt provokáció. Rájött, hogy a betegség adott neki az Isten az ő saját üdvösségét. És ha ő jött vissza a világot, akkor biztosan van valami, amit el lehet veszíteni a lelkét. Miután elfogadta a betegség, ő beleegyezett, hogy végezze ezt a keresztet nélkül zörej.

A névadó Evdokia haját vágják a köpeny. Aztán még mindig mozog, hanem azért, mert a fátyol a templomban. Ő, mint az várható volt, keresztre feszítik a szőnyegen a Jézus-ima, bár ő maga menni nehéz, és azt állították, mindkét oldalán az anya Barbara és illendőség is, Varvara, a jövőben főnökasszony a kolostor. Beletelt egy kicsit több időt, és elkezdett köszönet: erre kereszt adott neki Isten a betegség. Ez annyira csodálatos! „Nagyon hálás vagyok Istennek - ismerte apáca Nina -, hogy láttuk, hogy a saját szememmel. Egyszer mentem cellájában, és ez volt, mielőtt ő fogadása a Nagy-séma. Az ő nyírt a Compline Angyali, amikor világossá vált, hogy meg kell mozgatni az Isten felé, olyan gyorsan a betegség kifejlődött. De hála a betegség kéri Apa Sergius be az Úrnak az alkalmazás a hajkorona a Nagy-séma húsz apácák. És most, az esemény előtt, elmentem a cellájában. Van egy csomó ember jön rá, de úgy, hogy ne zavarja, és maradjon vele egy kicsit. Gyakran ugyanaz, és a pár perc alatt fordított vele - és ez meglepő - adott hatalmat a személy, aki jön ma ebben a cellában. Mert volt egy olyan érzésem, a fény, amely belülről fakad. "

„Szóval odamentem hozzá, és kérdezd egészségi állapotát. Ő akkoriban nagyon erős fejfájás, ezért tegye csepegtető. Tart közösség minden nap, és ő tartott valamit a közösség közösségbe. De amikor a fájdalom elviselhetetlenné vált, még mindig kérte, és ő tesz egy csepegtetővel. Emlékszem, hogy ez csak még az éj. Tehát a kérdés egészségi állapota, azt mondta: „Mi vagyok boldog”, azt hittem, rosszul hall, és ezért odahajolt hozzá és azt mondta: „Mit mondtál?»És újra hallom a választ:«Mi boldog vagyok! „És ez volt annyira csendes ebben az öröm! Emlékszem, beszélt hozzá, majd körülbelül örökkévalóság és egészen nyugodtan. Ő nem fél a haláltól. Bizonyságot teszek arról, hogy amikor elment Apa Szergej, ő hajtogatott pálma kereszt és felé fordult ezekkel a szavakkal: „Atyám, áldd meg a haldokló”, és ő mosolygott, ő válaszol: „Nos, séma-apáca Anna, ha mindenki meghal, ki fogja imádkozni? Gyerünk, még mindig várni! "

Egy idő múlva ismét alázatosan megkérdezte: „Apa, áldjon meg, hogy meghaljon! Azt akarom, hogy ott ". És ez azt mutatja fel. Bed-emeletes cellájában, úgyhogy most arra törekedjünk, hogy egy vicc: „Hol vagyok, ott? Ott mi klirosnaya „Irina. És azt mondta neki: „Nem, én nem vagyok a második szint, azt akarjuk, hogy a Szűzanya, bárcsak Isten!” És mégis volt olyan csendes, olyan boldog! Mint azt kérdezi, hogy az ember a családjával, hogy azok, akik annyira szereti, ezért rájuk kimaradt, hogy több erőfeszítést nem lehet nélkülük, tőlük ... Néztem őket, és a gondolat - Tényleg ez történik az életemben? Nem a könyvek néhány, de itt, nagyon közel, ... és még láttam, hogy mi lehetséges, ha ez a test - hosszú szenvedés, a beteg, aki haldoklik a szemed előtt, és a lélek - örvendjetek! És ez lehetséges, ha az ember csak húsz éves! Ha van egy hálaadás Istennek az keresztet vetett, és ezen keresztül a hálaadás ömlik a kegyelem és örül a szíve. Mint később kiderült, ő is kapott egy áldást atya Sergius és imádkoztak Szűz Mária, és ott - mint Pure meghatározni.

Amikor beköltözött örökkévalóság, az úgynevezett Mount Athos, és azt mondták, hogy a három öreg a Szent Hegy fedezték fel, hogy a lelke eltelt anélkül, hogy a megpróbáltatás. És ez nagyon könnyű és található Isten trónja. És azt is gratulált a kolostorba, így ez a lélek ment el örökre. A rövid idő alatt, hogy azt meghatározott Úr, ő ispila és a csésze bánat, a csésze Isten irgalmát, hálásan elfogadta Isten mindent.

(Nun Nina (Krigina).

20 - Nyári séma apáca Anna - egy példa a szentség napjainkban

Egész terhesség szenvedtem egy gondolat: hogyan fogja érzékelni a megjelenése testvér Ksyushka? Hogyan, hogy semlegesítse a féltékenység, ami biztos, hogy? Hogyan osztja a figyelmemet, szabadidő, szeretet két gyerek és egy férj? Olvasott mindenféle cikkeket, tudomásul vettem a tapasztalat anyák két vagy több gyermek. Megmondom, hogy mindez megtörtént.

Talán már írtam ilyen hozzászólásokat, és figyelmen kívül hagyni, de írok megint, fegyveres eszközökkel figyelmeztetett. Tegnap otthon voltam Moszkvában és unokája fogadott lánya, unokája közérzet, mindent a megszokott módon, az unokája is egyre jobb, a lányom volt elfoglalva a házimunkát, és játszott vele unokája nevetve nagyszerű volt. Semmi sem jelezte a vihar, és elrontotta a hangulatot, amíg jött ide ezt az SMS-ka