7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Biztos vagyok benne, sokan azt tervezi, hogy látogassa meg Japánban. Lehet, hogy valaki hamarosan megy a Land of the Rising Sun, és valaki egy ilyen út csak álmok. Mindenesetre, van néhány fontos dolog, hogy emlékezzen a viselkedési szabályokat az országban, hogy ne szakadjon el a fejét ismét a témával kapcsolatban: „Muszáj, hogy helyesen cselekszem?” És ezek közül a szabályok fordítják kampánycsoportok egy látogatás a japánok.

Lehet, hogy valaki a barátaid-japán, aki kéri, hogy a vendégeket. Vagy fogsz tanulni egy nyelviskola és válassza ki a szállás típusát „otthon stey”. És valóban, mindkét esetben akkor biztosan meg fog történni számos kérdést: „Hogyan viselkedjünk helyesen a japán házban? Vannak olyan magatartási szabályokat a japán vendég család? Milyen dolgok megengedettek, melyek sértik a házigazdák? "

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Különösen ezek az aggodalmak megalapozottak, ha nem hagyja abba a fiatal japán - friss diplomásokat, és egészen a hagyományos japán család. ahol amellett, hogy a másik él az apja, anya, testvérek és más hozzátartozók, akik nem tudják, a külföldiek nem használják, és általában félnek tőled, mint te tőlük.

Ma, hogyan kell viselkedni az egyik fél a japán és a személyes tapasztalatok mondani a hallgató - Vera Agibalova. Ő készítette el ezt a cikket az Ön számára.

Egyik utak Japánban már a lehetőséget, hogy maradjon 3 napig egy japán családban a barátnőmmel Kumamoto. Girlfriend - japán Mizuki, akivel találkoztunk az első utam, hívj egy látogatást, és tényleg azt akarta, hogy megállt. De Mizuki él a szüleivel és a bátyjával a hagyományos japán házban. És amíg én nem jött meglátogatni őket, nem tudtam elképzelni, hogy mennyi különböző tartózkodás egy párt az orosz és japán család. Főleg, ha tudod, hogy a nyelv és a rossz szokások a japán. Sok dolog, hogy úgy tűnik, természetes, hogy te Oroszország, ez nem működik egyáltalán. Én személy folyamatosan gyötri gondolatok: „Ahogy most kell csinálni? Ha van, hogy egy ajándék a szülőknek Mizuki? És hogy vagy egyáltalán nem? (És akkor hirtelen mégis okozhat kellemetlenséget) Lehet, hogy egy zuhany, amikor én akarom? Általában, ha azt szabadon mozoghat a ház körül, vagy üljön szigorúan be kell abban a helyiségben, ahol ülök, és várjon rám, hogy lehetővé kell tenni, hogy menjen le? "

Voltak furcsaságok, amit nem talál magyarázatot most. Talán majd később megtalálása, különösen akkor, ha tudom, hogy Japán és a japán emberek jobban. Például, én még mindig nem értem, hogy miért az éjszaka a barátnőm családja átfedi vezető folyosón a szobában, a bátyja, rongykorong. Ahhoz, hogy este véletlenül összekeverte az utat, és forgatjuk a szobájába?

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Sokszor gondoltam sokat a három nap töltött egy japán család. És úgy döntöttem, hogy a kiválasztás a legegyszerűbb magatartási szabályok, amit nem szabad elfelejteni, ha volt olyan helyzetben, hasonló az enyémhez. Ez nem az összes szabályt, hanem a tudás és a megértés ilyen, vagy legalábbis segít úgy érzi, többé-kevésbé bízik a látogató japán. Ugyanezek a szabályok lehet alkalmazni, ha csak megy a látogatást tett Japánban, és nem tervezi, hogy felfüggeszti egy pár éjszakát.

1. Ne feledje meyvaku!

Japánban van egy nagyon fontos fogalom, amely középpontjában a legtöbb viselkedési szabályokat nem számít, hol nem volt - meyvaku. Hogy a japán lehet fordítani, mint „problémák, szorongás, kényelmetlenséget okoz az a személy, az emberek azt hiszik, összhang hiánya. "

Kifejezéseket, hogy lehet tanulni ebben az esetben nézzük meg később. Közben én mondom ezt: próbálja meg, hogy csendesebb a víz alatti fű, ha úgy találja magát ebben a helyzetben, ne feledje, hogy a tulajdonosok a ház, nem veszi a kezdeményezést, nem vándorol a ház körül, anélkül, hogy semmisítse meg a szemetet, a hártyás mögött egy ágy - egy szó, nem svinichayte és tiszteletben tartják a hagyományokat a család. És ha akarsz valamit tenni - tanácsot azoktól, akik meghívott téged. Ebben az esetben, mindig konzultált Mizuki, és ő azt mondja, hogy hogyan kell megfelelően történt.

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Ha összekeverik ezeket a kellemetlenségeket és a bajok, akkor jobb, ha marad egy szállodában vagy kiadó szobát vagy lakást. Ha közted és a japánok monetáris megállapodás, akkor a könnyebb hozzáállás. Fizetsz - ha szállást biztosítani. És nem „meyvaku” már nem lóg akkor (bár még mindig néhány szabályt betartani, mégis szükség van).

2. Amikor belépett a házba ...

Amint a tulajdonosok a ház nyitott ajtót neked, mielőtt köszönni, akkor először elnézést a behatolás. És ami a legjobb lesz a megközelítés a kifejezésre お 邪魔 し ま す (ojamashimasu), ami azt jelenti: „Sajnálom, hogy zavarom.” Válaszul a házigazda tisztét, hogy bocsánatot kérni, ez visz elég szerény. Ebben a rituális kölcsönös bocsánatkérés befejeződött, és akkor megy a ház (de ne feledje, hogy vegye le a cipőjét a küszöbön, telepíteni azt a kijáratot és zokni fektetni a cipők, ha kínálnak).

Amellett, hogy ez a mondat, azt tanácsolom, hogy a japán otthon mindenki tudja használni legismertebb す み ま せ ん (sumimasen) - és ha van valami, amit szeretne kérni, és ha azt szeretné, hogy megköszönjem. Általánosságban elmondható, hogy abszolút minden helyzetben. A japán elvileg folyamatosan használja a kifejezést. De személy szerint, ez segít megmutatni, mennyire veszik észre, hogy szállít „meyvaku” jelenlétükkel.

3. Kell egy ajándék.

Ha elfogad egy japán család. akkor figyelmeztetni kell előre az ajándék a házigazdák. Ez nem lehet valami szokatlant és szuper drága (egyébként akkor szállít hosts másik „meyvaku”, és megpróbálja köszönöm ajándékokat cserébe). A legjobb az egészben, ha az ajándék lesz társítva az országot. Emléktárgyak és jó. És a második japán örvendezz még, mert valaki, aki, mint a japán szeretnek kipróbálni valami újat. Magukat egymástól utak hozza ehető omiyage. Ezért, ha jönnek, hogy látogassa meg a japán, akkor valószínű, várhatóan a te csináltál valamit enni - ami ritkán találni Japánban. Például, én vezettem haza Mizuki ajándék szett különböző típusú méz Altai, Mandula és Tula mézeskalács. Akkor jön valami mást.

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Egy fontos pont - az ajándék kell szépen csomagolva. A japánok nagyon érzékeny a csomagoláson. A legjobb, ha a tartalmát az ajándék maga szerint egy szép dobozban, a doboz egy szép átlátszó csomagolásban.

4. Amikor átadta egy ajándék?

Ajándék kéz szinte azonnal, amint átlépik a küszöböt egy japán haza. Persze, ha egy bőröndöt és táskák, ne dobja a dolgokat a földre, és próbálja adni ajándékba. Először is, jobb, ha megy a szobába, ahol laksz, hagyja a dolgokat ott, és csak utána megy a házigazdák, és ad egy ajándék. Ha jön csak inni sirályok, az ajándék oda, ha átmennek a folyosóról a nappaliba.

A csomag egy ajándék fejében tartja az alsó két kézzel -, hogy tudta, hogy őt fogadó a fogantyúkat. Egyik kezével átadása ajándék tiszteletlen.

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Ne feledje, egy egyszerű kifejezés: す み ま せ ん つ ま ら な い も の で す が (sumimasen tsumaranai mono desu ga), és biztos, hogy elmondja neki, ha ad egy ajándék. A szó «す み ま せ ん» jelenti «Sajnálom, sajnálom a bajt„, és «つ ま ら な い» azt jelenti: »unalmas, semmi különös.« Így adva egy ajándék, hogyan mondod: „Nincs semmi különös”, és még bocsánatot, mert ajándék Japánban - ez mindig hátrány, egyébként.

5. Bölcsesség fürdőszoba.

Ha lehetséges, jobb, hogy megtudja, a mindennapi használat során a fürdőszoba ebben a konkrét családnak. Ahogy belép a házba, akkor biztos, hogy megmutassa, és mondd el, hogy mit és hol van. Ezen a ponton, és akkor feltenni a kérdést. Ha kényelmetlen kér róla, azt mondanám, hogy a legtöbb japán családok a fürdőszobába éjjel. Ha ez elég a hagyományos család, legfőképpen, hogyan használják a fürdő helyett zuhanyzó (annak érdekében, hogy takarékoskodjon a vízzel és a villamos energia, amely fordított víz Undermountain).

Általában az esti órákban található fürödni először, mivel akkor tájékoztatni kell. Mint, a fürdő kész - akkor megy mosni. És akkor meg kell tudni, hogy a legfontosabb szabályokat.

Ha bement a fürdőszobába, meg fogja találni karimájú forró vízfürdőben, és egy műanyag széken és a medence, akkor meg kell, hogy üljön le a fürdőszoba mellett egy széken, kanál vízben a fürdő medence és öntsük rá. Zuhany jobb, hogy ne érintse meg ebben az esetben. És ne tudjanak bemászni a fürdőben, amíg teljesen mosni (mint nekem, akkor jobb, és nem kap részt benne). Miután rendbe, minden esetben, ne engedjük le a maradék vizet. Akkor használja a család többi tagja, miután - nem csak a fürdő, hanem más fontos igényeket.

6. vacsora, reggeli, stb

Ebben a konkrét család, ahol élek, az összes élelmiszer trükköt nevezik. Le illegálisan az ebédlőben nem szükséges, hogy ne zavarja a család többi tagja az ő jelenléte. Ezért én személyesen nem a legtöbb időt ül a szobában, amit küldött a rend, és próbáld meg nem megy ki feleslegesen. Megértem, hogy a japán és elvárják tőled, ha telepednek le a család néhány napig. Ne zavarják a ház lakói, ne tegye a ház körül, ha nem hívja, és nem zavarja az üres beszéd, hogy a család többi tagja. Tételezzük fel, hogy nem is létezik.

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

7. búcsúzunk.

Amikor búcsút a japán család élt, ne felejtsd el megköszönni a házigazdák a vendéglátást. Meg tudod csinálni teljesen eltérő módon. De valószínűleg a megfelelő kifejezés lenne :. い つ も お 世 話 - に な っ て, ど う も あ り が と う ご ざ い ま し た (Itsumo osewa-ni natte, doumo arigatou gozaimashita), ami szó szerint azt jelenti: "Nagyon köszönöm, hogy mindig érdekel engem."

Itt általában minden. Remélhetőleg ezek a szabályok már segített több vagy kevesebb megérteni, hogyan kell viselkedni az egyik fél a japán. Személy szerint azt hittem tartózkodik a házban egy kis „félénk” japánul: én vagyok kissé fáradt az örök gondolat arról, hogyan fog ismét, hogy ne zavarják a tulajdonosok a ház. De másfelől, ez egy nagyon érdekes élmény. Élet a szállodában, akkor nem tanulnak semmit az élet egy közönséges japán család és merüljön olyan mélyen a kultúra és az élet Japánban.

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online

Mindenesetre, ne feledje, hogy a japánok nem olyan gyakran, hogy valaki jöjjön és látogasson el. És ha felkérik, akkor lesz egy nagy megtiszteltetés. A legtöbb japán család, ha korábban nem volt tapasztalata foglalkozó külföldiek látni a házamban, de zavaró, de ugyanakkor érdekes és élvezetes is. Az biztos, hogy meg fogja tenni egy emlékezetes fotó, és büszkén beszélni, hogy a barátok. Ezért, ha volt a vendég a japán család, próbáld meg nem elrontani a benyomást te tapintatlan intézkedéseket.

Szoktál él egy japán család? Ossza meg tapasztalatait!

Javasoljuk:

7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online
Élet és munka Japánban. Hogyan kell áthelyezni Japán és munkát találni ott.
7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online
Az élet és a Study in Japan. 1. rész A nyelvtanulás iskola
7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online
Japán család. Néhány érdekes adat
7 Golden magatartási szabályok látogató japán japán Online
Élet és tanul Japánban. 3. rész stand japán és különösen mentalitás