3. fejezet miért stevia kezeli

Miért Stevia kezeli

3. fejezet miért stevia kezeli

Grow stevia - ez fél siker. De ahhoz, hogy használni, meg kell értenünk, hogy miért stevia van ilyen csodálatos gyógyító hatású. Annak érdekében, hogy erre a kérdésre válaszolni, meg kellett tanulni nem csak a biokémiai összetétele a növény, hanem megérteni, hogy ezek az anyagok annyira előnyös az emberi. Nagyon jól tudom, hogy egy ilyen összetett kérdések szakmailag tudok válaszolni csak egy ember - egy biológus és phytotherapeutist Tula Svechkin. Ahhoz, hogy a következő fejezet sokféleképpen alakulhat csak azért, mert Dmitrij Svechkin univerzális tudás biokémia, botanikai és gyógynövény, és mindig kész megosztani velük, és velem, és magával.

Mondta - történt, és leültem, hogy írjon egy levelet Dima, amely kérte, hogy a hagyományos segítséget kiválasztása nagyon tudományos anyag biológiailag aktív anyagok az egyedülálló zöld gyógyító, bocsánatot, amiért figyeltem eléggé, amikor elolvasta az előadást. Természetesen, ha rájönnek, hogy amíg vártam a választ, nem ül tétlenül. Én még nem született tegnap, és néhány ötletet a gyógyászati ​​anyagok vannak, és csak ásványi mikrotápanyagok dokkolását. Így álltam viszont gyűjteni ugyanazokat az anyagokat, de ne feledjük, hogy Dima mondta.

Meg kell vallanom, nehéz meglepni rengeteg tápanyagot növények: ne felejtsük el, hogy én már tanulmányozza a biokémiai összetétele cinquefoil és arany bajusz, mivel ezek tekinthetők csodaszernek, de aztán én is csodálkoztam. És amikor Dima jelentést tesznek megállapításokat küldött, én teljesen elcsüggedt. És miért, meg fogja érteni, ha elolvassa egy részlet a leveléből.

Stevia - természetes gyógyszertár

Stevia levelek tartalmazzák a következő komponenseket, hogy annak egyedi terápiás és profilaktikus tulajdonságait:

- diterpén glikozidok (szteviozid és mtsai.);

- több mint 12 flavonoidok, beleértve a rutin, kvercetin, kvertsitrin, avikulyarin, gvayaverin, apigenen;

- vízoldható klorofillt és xantofilek;

- hidroxi-savak (kávésav, klorogénsav et al.);

- vízben oldható semleges oligoszacharidok;

- aminosavak, viszont a 17 aminosavat - a nyolc esszenciális;

- többszörösen telítetlen zsírsavak (linolsav lenolenovaya, arachidonsav, stb);

- vitaminok B1, B2, C, karotin (provitamin) és E-vitamin (A-vitamin-tartalom a Stevia lehet hasonlítani csak fekete áfonya), PP-vitamin (niacin);

- pryanoaromaticheskie anyag hasonló tulajdonságokkal kávé aromáját és fahéj;

- nyomelemek (kálium, kalcium, foszfor, magnézium, szilícium, cink, réz, szelén, króm, vas);

- illóolaj-tartalmú komponenst 53, és még sok más.

Tehát, ha írok minden anyag lesz, akkor kap meglehetősen nagy könyvet, és adok segítséget a tanulásban, megy velük a világ Szimpózium a problémát a cukorbetegség és a hosszú élettartam aktus.

Azt kell mondani, hogy az anyagok, amelyek azt mondta mindentudó Svechkin került 500 oldalnyi nyomtatott szöveget. Elborzadtam képzeltem újrahasznosítani őket, és tedd ide, és ... leesett az ötlet, azt gondolva, hogy ez alkalommal fogom kezelni a történetet a legalapvetőbb gyógyászati ​​anyagok stevia.

Mint írtam az elején, a fő hatóanyaga a stevia, ami miatt azt jogosan vált ismertté, a stevioside - egyedülálló diterpene glikozidot tartalmaz csak a levelek a növény, és sehol máshol. Ezt az anyagot 300-szor édesebb, mint a cukor, és nem tartalmaz kalóriát. Így mentheti meg az emberiséget legtöbb betegség okozta édes méreg - szacharóz.

- Van egy édes ízét anélkül, hogy más ízek;

- gyakorlatilag nulla energia értéke;

- stabil melegítés közben, és hosszú tárolás, expozíció savak és lúgok, és így könnyen fel lehet használni a főzéshez;

- nem csak élelmiszer paraziták és baktériumok, hanem gombaölő és antibakteriális aktivitással; jó oldhatóság vízben;

- ártalmatlan hosszú használat;

- rendelkeznek gyulladásgátló hatása;

- tartalmazza az anyagcsere-folyamat inzulin nélkül, mivel ezek nem változnak, és vércukorszint normalizálása.

Amellett, hogy a diterpén glikozidok hozzájárulnak normalizálására glükóz koncentrációja a vérben, és helyreállítsa a megzavart anyagcsere folyamatokat, így könnyebb a cukorbetegség, megvan a képessége, hogy táplálja a hasnyálmirigy, helyreállítása normál funkcióját.

Stevioside jogosan tartozik glikozidok, mivel ez a kifejezés származik a görög szó glykys - édes és Eidos - fajta. Néha tévesen nevezik ebbe a csoportba tartozó glikozidok, de glükozidákat csak azok a hidrolízis során felszabaduló csak a glükóz. Tehát, kezdetben ezek az anyagok tekinthetők édes. Nem véletlen, mert a készítmény mindig benne különféle cukrok és a nem-szén anyagi természet - aglikon. Ez a struktúra aglikon-glikozidok és csoportokra osztjuk különböző tevékenységek, ez is biztosítja számukra a gyógyító intézkedés.

Korántsem mindegyik ártalmatlan és ízletes. Például, szívglikozidok, amelyek megtalálhatók számos berendezésnek van egy keserű íz, és erősen mérgező.

A gyümölcslé talált stevia-glikozidok és képviselőik - szaponinok (a latin sapo -. Szappan). Ez a csodálatos nevet azzal a ténnyel magyarázható, hogy képesek adni, mint a szappan, legkopenyaschiesya kolloid oldatok. Mivel az ilyen meglepő jellemzőit ezen anyagok könnyebb köpködés. Egy könnyen ingerlékeny hatást a gyomor nyálkahártyára bekövetkezik reflex megnövekedett mirigyszekrétum, ami előnyös a hörgőket.

A szaponinok van vízhajtó hatása és jótékony hatása alatt krovoochistitelnoe tanfolyamok. Ezek hozzájárulnak a kezelés a bőr és a reumás betegségek. Enyhítésére duzzanat és gyulladáscsökkentő hatása. Végül támogassák a felszívódását a szervezetben más komponenseinek Stevia.

Bár Svechkin Dima, és állítsa be az illóolajok a lista végén az orvosi anyagoknak Stevia, ezek közül a fő összetevők. Az illóolajok erős, jellegzetes szagú és csípős ízű, ezek biztosítják a jellegzetes illattal és keserű íze citrus húzza őket. Olaj felhalmozódott különleges sejtek. Az illóolajok a Stevia tartalmaz, több mint 53 különböző elemek és anyagok. Ennek köszönhetően egyedülálló szerkezet, hogy van egy igazán csodálatos gyógyító tulajdonságait:

- gyulladásgátló, gyógyító és regeneráló hatású különböző bőrirritációk, vágások, égések, fagyás, ekcéma, nezazhivlenii gennyes sebek és posztoperatív varratok (így elhagyja hegek);

- van köptető, vizelethajtó, görcsoldó és frissítő hatása a gyomor, a belek, a lép, máj és az epehólyag;

- gátolja a növekedést a káros baktériumok, vírusok és kórokozók fermentáció;

- hozzájárul a kezelés kapcsolatos betegségek urológia, gasztroenterológia, immunrendszer erősítésére és a szint a bioenergia képességeit az emberi szervezetben.

Mint látható, maslitse nem egyszerű, és az arany. Az ókorban illóolajok használt füstölő a kozmetikumok és gyógyszerek. Köszönet nekik, és stevia a kozmetikában is használható, ahol nem sok köze, és nem szükséges, főzött teát magam egy táskát, majd megtörölte az arcát. És lesz a bőr fiatal és egészséges. Sőt, az olaj és a gyomor orvosi kezelés, és a máj egészségesebb és ad a hosszú élettartam.

Továbbá, meg kell jegyezni, az egyik jellemzője: illóolaj könnyen oldódnak szerves oldószerekben (éter, alkoholok, olajok, a kerozin, stb ...), de majdnem oldhatatlan vízben. Ezért kozmetikai célokra érdemes használni alkohol vagy olaj infúzió stevia.

Chrome - Carter a cukor

Jelentősége az egészségre, azt találták, az 1950-es években a kutatók Schwartz és Mertz. Nézték „diabetpodobnoe” állapotban a patkányok az élelmiszer, amely nem tartalmaz krómot.

Leggyakrabban krómhiány alakul a terhesség alatt, ami az úgynevezett terhességi diabetes, amely kifejezett súlygyarapodás, folyadék-visszatartás és növeli a vérnyomást. És ez azt jelenti, Alexander, könyvében, akkor különösen kell ajánlani stevia - forrásként króm a terhesség alatt. Igen, és más mutatók is tökéletes, csak a jó szándék és az anya és gyermeke jövője. Nos, ha stevia vagy annak termékeit nem értem, akkor meg kell enni a máj, sajt, bab, búzacsíra, citromfű sört.

Cink - az inzulin

A cink általában egyedülálló eleme. Bár ő volt a tiszta formában izolált 1509-ben, mint az utóbbi évtizedekben az emberi test tanult csak 1934-ben, és csodálkozott, hogy milyen a korábban élt anélkül, hogy a cink. Bár ez nem teljesen igaz, a homeopátia valami tsinkuzhe használták a XIX - a kezelés idegrendszeri zavarok. El sem tudja képzelni, Sasha, hogy ez mennyire fontos eleme az élet az ember játszik, csak a szokványos működése a nemi szervek és karbantartása szexuális képesség a megfelelő szinten. De mint tudjuk, ha ezen a területen valami nincs rendben, és idegrendszeri betegségek jelennek meg, és azok a homeopaták, cink. Tsinkodefitsit első

Ezt fedezte fel 1961-ben a fiatal férfiak Iránban. Azt is megfigyelték, hogy ezek az emberek fokozott fej mérete, alacsony termet, csökkent szexuális képesség.

Már írtam nektek, hogy a cukorbetegek nagyon fontos cink. Ez fontos szerepet játszik a termelés az inzulin a béta-sejtek, csökkenti a koleszterinszintet a cukorbetegek. A minimális dózist, amely ajánlott cukorbetegek számára, 15-30 mg naponta. Ezen túlmenően, a cink nélkülözhetetlen a normális növekedéshez a bőr, a haj és a körmök, és sebgyógyulás, mivel fontos szerepet játszik a fehérjék szintézisét a szervezet. Az állam az emberi immunrendszer is érinti ez az elem, akkor kell venni a harcot a fertőző betegségek és a rák. És ami a legfontosabb, a cink, azt mondhatjuk, felelős az összes szabályozása a szervezetben, mert fontos szerepet játszik az oktatás. Így a stevia nagyon hasznos, nem csak a nők, hanem a férfiak, hogy nem kell idegeskedni.

Azt hiszem, hogy még a vizsgálat ezen anyagok azt mutatja, hogy a stevia különleges táplálkozási és gyógynövények, így csak lépni, hogyan lehet használni a gyakorlatban.

Megjegyzések:

Lásd a könyv Alexander Korodetsky "Potentilla - Marsh gyógyító.". - megjegyzés. Ed.

Kapcsolódó cikkek