1. kérdés pap

Üdvözlünk! Mondd, kérlek, ahol jobb akasztani ikon „Seven nyilak”? Olvastam, ami a legjobb az ajtó előtt a bejáratnál, hogy a szobában. És van az ajtó előtt üres falra.

Natalia, a legfontosabb dolog - nem ott lógni, és hogyan kell kezelni azt. Mielőtt az ikonra, hogy imádkozzanak, és hol fog lógni: több mint egy ajtó vagy egy szobában, ez nem számít. Kapaszkodj fel, ahol lesz kényelmes, hogy imádkozzanak, mielőtt ezt az ikont.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Szia, talán a kérdés buta, de még mindig szeretnék feltenni. Tudja, uram, én nagyon nehéz teherbe esni, de az otthonomban nem volt probléma. Azt gondoltam, hogy a keresztanya nincs gyermeke, és egyedül él, és mi volt nagyon hasonlóak, különösen külsőleg, úgy érzi, mintha az anyám. És szeretnék átlépni, én nagyon babonás, én vallomás és a közösség volt, és Jeruzsálemben. Hogyan lehet ezt megtenni, és mit vesz, én 26 éves. És akkor hagyja el a régi kereszt, már világít a Temple of the Szent Sír? És egy kérdés: Van egy keresztlányom, de a legjobb barátom, aki most terhes, nagyon akarja, hogy keresztanya gyermekét. Lehetséges, hogy keresztanyja két gyermek, úgy történt, hogy a felelős ember nem elég. Köszönöm szépen a figyelmet, Isten áldjon.

Üdvözöljük Xenia! Nem lehet átlépni, ez lenne egy nagy bűn. Hiszünk „egy a keresztség” és tanúskodik róla a mi Creed által elfogadott, a szent atyák a Ökumenikus Tanács. A keresztség szentségét elég egyszer, és nem bűnök vagy a keresztszülők, rokonok vagy a szülők, vagy akár az ember, nem törli az összes ajándékot a kegyelem, hogy kapnak az ember a keresztség szentségét. Hagyjuk el a babonák, megoldja az életed, és imádkozom alázatosan Istenhez. Ezután a megfelelő időben, az Úr küld neked egy gyerek. Legyen keresztanya több gyermek is lehetséges, de meg kell, hogy megfelelően kiszámítja az erőket. Végtére is, a keresztszülők felelősek a lelki nevelését keresztgyermekei, és meg kell komolyan imádkozunk értük. Ha nem kell sok, akkor is tud fogadni.

Priest Vladimir Shlikov

Jó napot! Apa, mondd, kérlek, miért nem dobja ki a hajuk, és függetlenül attól, hogy hagyjuk a párnát a koporsóban, ugyanakkor azt mondta, hogy a körmök az azonos kell gyűjteni. Őszintén szólva, még kellemetlen, hogy nem így van, de az egyház az emberek azt mondják (ha jól értem a szerzetesek és apácák könyvekről).

Natalia, nem soha nem hallottam - mi egyházi emberek és a szerzetesek ilyen ostobaságot nem folytat. Valamilyen furcsa babona - Nem is tudom, minek nevezzem. Vágott haj és a körmök kell eldobni - ez szemetet.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Azt akarom, hogy a kereszt-barátnője, és ő volt házas, de nem gyerekek. Van olyan vélemény, hogy még nem szülni, nem lehet több. Igaz ez?

Keresztanya nem lehet gyermeke. A lényeg, hogy a keresztfia (lánya), hogy készen áll, hogy utasítsa a hit és a jámborság. Ehhez azt magának kell egy templom személy. De ez, persze, ideális esetben. A mai napig a készenlét enchurched a keresztfia már megéri.

Archpriest Maxim Hizhy

Kérem, mondja meg, hogyan kell legyőzni a babona kapcsolódik a kisgyermekkori bennem a szüleim és a szeretteit, és hogyan lehet meggyőzni a szülők a bűn a babona? Tudom, hogy a babona bűnnek, de amikor a szülők kezdenek szid engem nem tartása a babona, úgy érzem, nyugtalan. Például, ha veszek egy sétát a ház egy zokni, anya elkezd szid engem: „Tedd a második zokni azonnal, ha nem akarja, hogy maradjon egy árva!”. Szerint neki, rajta egy zokni - a veszteség az egyik szülő. Én tilos kinézek az ablakon, amikor az egyház, vagy hogy vegye ki a halott férfi azt mondta, hogy lehet, hogy arról, hogy valaki meg fog halni, mint a miénk. Amikor voltunk autóval, és átszaladt az úton egy fekete macska, apa ült egy másik módja annak, hogy elkerülje a bajt, és az összes hasonló. És senki nem tud meggyőzni. Ha van a család minden, a ki hisz én bennem, mintha a nyomás a részükről, tudják, hogy ha Isten ments, hogy megtörténjen, nem jár a jeleket, majd szemrehányást, nem voltam óvatos jelei.

Archpriest Maxim Hizhy

Üdvözlünk! A temetés, az apám, a lányom azt mondta, hogy dobtam a sírba én kesztyűt. Arra a kérdésre, hogy miért csináljuk, ment válaszolni. Megvan nem egy nagyon jó kapcsolatot, ő féltékeny és komplikált ember. Kérem, mondja meg, mit jelent ez? Persze, én nem dobja semmit, mint az előző temetés sosem látott valaki dobott holmijukat. Köszönöm a választ.

Natalia, azt hiszem, mindez vonatkozik néhány babona, figyelni rájuk, és vegyék komolyan nem is kell -, hogy az emberek hajlamosak elér valamit, ami helyettesíti a valódi, igazi spiritualitás és a hit. By the way, nem hiszem, hogy a lánya volt a szándéka ezzel az intézkedéssel teszel valami rossz, nem is sejti azt. Jobb belső egyeztetni vele, és nyissa meg a szívét. A nők gyakran versengés és a féltékenység, sőt néha, mint a férfiak. Tudod, van egy mondás: „Hét tengelyek közel két zsinór - nem fogja fel.” Ez körülbelül a férfiak és a nők. Nem követik ezt a példabeszéd, és minden rendben lesz.

Abbot Nikon (fej)

Áldd meg, uram. Azt akartam, hogy kérdezzek, hogy a csapás sokáig. Szeretem visszaállítani az ikon, de nem mindig, és amikor a lélek rejlik. Be kell szerezni, illetve a kereskedőket. ha vétkezik, nem fog kárt, ha az ikonok, mert a különböző emberek. Ikonok hagyja otthon, nem eladó, néha, hogy a barátok.

Roman, úgy gondolom, hogy nincs semmi baj az a tény, hogy állítsa vissza az ikonokat az élet. Éppen ellenkezőleg, ez még nagyon jámbor dolog, nagyon Christian szolgáltatást a világ. Nem szabad összekeverni, a munka és az üzleti viták jobb, vegye, kérjük áldásodat a plébános.

Abbot Nikon (fej)

Üdvözlünk! Miért nem néz TV 40 napon belül egy személy halála? És miért kell élni is 40 nappal halála után a férfi zárt tükör?

Irina, mindez vonatkozik egyes babonák. Azonban alapján babona, ha jól értem, a jámbor vágy, hogy ne érezd, és rengeteg, hogy imádkozzanak az elhunyt 40 napon belül. Értelmezése azonban ez a vágy vált meglehetősen furcsa, és még pogány. Ahhoz, hogy a tükör egyáltalán nem kell zárni, és még tévét, akkor, de a legfontosabb dolog - ne felejtsük el ugyanakkor, hogy imádkozzanak a halott, és hogy ne merüljön a nem megfelelő és az üres szórakozási sértő emléke elhunyt szeretett egy.

Abbot Nikon (fej)

Üdvözlünk! Mondd kérlek, de csak negyven napig lehet, hogy a fényképek a halott rokonok, és akkor meg kell tisztítani, és nem egy portré ne legyen, és csak akkor lehet valahol kell hazudni? És hol kellene ikonok, ha nem egy különleges hely? Mivel lehetséges, hogy az ikonok voltak ugyanazon a polcon, családi fotók, vagy ez elfogadhatatlan? Köszönöm előre!

Daria, mielőtt az ikonok imádkozunk, és elkülönítve kell tartani a többi terméket nem szabad őket együtt fotók rokonaik. Ikonok nem biztos, hogy hol tesz valamit, akkor lehet lógott a falon. Fényképek elhunyt rokonok maradhat bármikor - még jó, hogy nem számít. Ez csak egy emlék a család az Ön számára, ez minden.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kapcsolódó cikkek