20 könyvet olvasni az iskolába - Alina Fuchsian - Irodalom - Anyagok Site - sznob

Az idősebb hosszú olvas, és mit akar. Ő most követően Terry Pratchett és Tolkien. Úgy gondolom, hogy nem a legrosszabb választás.

A kedvenc könyv, mint a gyermek volt „King Matt az első,” a gyerekek is elolvasta.

A másik dolog, azt javaslom, a könyv Ivan Shmelev „My Mars.” A forradalom előtt Shmelev meglehetősen népszerű volt, aztán volt száműzetésben, és szinte feledésbe merült. „Az én Mars” - ez a gyermek ablakot a felnőttek világában a jó. A könyv a kapcsolat egy fiú és egy kutya, amit kommunikálnak egymással, mint apa és a gyermek, ill. Érdemes elolvasni mind a gyermekek és a felnőttek.

„Moomin” - egy csodálatos könyv, amely fejleszti a gyermek fantáziáját. És persze, a munkálatok a Hans Christian Andersen. A gyerekeim nagyon jó benyomást tett „The Little Match Girl”.

Egy másik kedvenc „Uncle steppe” - ez a könyv, az úton, segít felismerni Moszkva.

Az oroszlán ordít a sötét éjszaka,
Cat nyögi a cső,
Bourget és Beetle Beetle dolgozik
Elpusztul az osztályharc.

egyáltalán nem zavart értetlenség kifejezése „osztályharcos”, és a „polgári”.

Ki érintetlen marad? Pinocchio - ha nem veszi figyelembe a nagy kinomyuzikl gyerekkoromban. Igen, arra lenne szükség, hogy találkozzon vele, de véleményem szerint, egy fa fiú huligán ez sokkal szórakoztatóbb, mint tanulságos. Azonban ő ügyesen perepriduman szovjet irodalmi ízlés grafikonon, és a gyermek nem éppen elrontani. És mi van a könyvben mind jó - a szegények, és minden rossz - a gazdagok, a gyerek nem fogja észrevenni, ha nem pontosítják.

De a nemes Aibolit még mindig jobb - mind a próza, és ismét versben.

Szörnyű, brutális mesék a Grimm testvérek (ha nem adaptált)? Swindler Puss in Boots? Betli Emelya és egyéb Ivana-bolondok? Ja, mellesleg, a mese - ez jó, különösen, ha a Multikulturális meséket. De lehet egy tartós benyomást sotsiofilosofskoe néhány gyermek.
Őszintén szólva, nem tudom, hogyan rangsorolja óvodai olvasás. Azt, hogy a hat éves, véletlenszerűen húzott ki a szekrényből, hogy Romain Rolland és ostobán olvassa el az oldalak, mint ötven én nem emlékszem, melyik regény, anélkül, hogy megértenék őket, és nem emlékszem egyáltalán. De semmi - túléltem.

Nem mondhatom, hogy van némi „kötelező listát”, hogy a gyermek meg kell tanulnia, mielőtt iskolába.

Nincs gyerek. De én majdnem 20 éve dolgozik a szülőkkel, mint egy tanácsadó és pszichoterapeuta.

Ijesztő vagy kétértelmű helyzetet az Ön számára a könyv - ez egy olyan alkalom, hogy megvitassák azokat a gyermeke. Akkor tulajdonképpen beszélni, mi jó barátja, mint Carlson, mindig jön valami új érkezik, amikor a gyerek egyedül, megmenti őt a Bok, segít elkapni a rablók. És a rossz: az egyik dob foglalkozni szülők, magával rántja őt a tetőre, és újra dob egy bűncselekmény, ha valami nem tetszik neki, megpróbálja, hogy a legjobb magukat, és így tovább, és így tovább ....

Spontán beszélgetés előforduló könyv vagy a film helyzetek - kiváló képzést a jövőben. Ha úgy döntünk, egy teljesen „biztonságos” könyveket, akkor nem fogja megtanulni, hogy a modern szülők kell korábban és gyakrabban - kibírja a környezetben. Ha egy gyermek elhagyja a házat - az óvodában, az iskolában, az utcán - egyre inkább van, hogy „külön legyek szelet”, hasonlítson és néha, hogy engedélyezi a belső családi értékrend az, hogy a „külső”. Akkor miért nem dolgoznak ki előre, és ne csak azokat a „steril” könyveket?

Regina Joffe-Kravitz igazgatója, a Zsidó Kulturális Központ Nikitskaya:

„A legjobb család a világon”, Susana Lopez ( „KompasGid” Kiadó).

„Apa, anya, nagymama, nyolc gyermek és egy teherautó”, Anne-Kathrine Westley (kiadói
"Fecskefarkú").

"The Adventures of Emil i Lönneberga" Astrid Lindgren. Handbook of bármely hat éves tréfacsináló.

A gyűjtemény verseit Irina Pivovarova állatokról „Volt egyszer egy kutya” ( „fecskefarkú” Kiadó).

Kedvenceim a következő: „Deniskiny történetek” - pszichológia junior hallgató, a családi élet, a gyermek érdekes és hasznos, egy kis hely a növekedésre.

„Maugli” - az első történet, arról, hogy hogyan jut el a farkasok és nyer Sherkhan, - elleni vakcinázás idegengyűlölet, az ötlet a szerződés, „Mi vagyunk ugyanaz a vér - te és én”, lelkes és tiszteletteljes hozzáállás, hogy a dzsungelben, a természeti világ.

Mesék a Grimm testvérek - van néhány édes archetipikus horror, ez együtt jár egy óvodáskorú kislány, és egy helyet az esti, a tűzhely, a kályha mellett, a nagymama a szomszédban.

Persze a gyerekek, olvastam ezeket a könyveket.

Névleges számlálás elvek

SamoeSamoe népszerű

Hogyan határozzuk meg azt?

20 könyvet olvasni az iskolába - Alina Fuchsian - Irodalom - Anyagok Site - sznob

Kapcsolódó cikkek