10 "vektor" Koltsovo, Szibériában 1988 - Vigyázz! Biológiai fegyver!

Window „Vektor” közigazgatási épület borított dér. Ez volt a tél közepén, és ez a szibériai zord - külső hőmérő csökkent mínusz negyven. Tudományos munkatársak, szűk kis szobában, csomagolva egy gyapjú pulóver, némelyikük még ül kabátok. Úgy morgott, átkozta a hideg és a szovjet prodsnab.

- Nem emlékszem, hogy utoljára mikor látta, hogy a friss paradicsom, - átkozódott valaki.

- Hamarosan jön a tény, hogy mi viszi az élelmiszer állati sejtekből - vihog, azt válaszolta a másik.

Mosolyogtam jóindulatúan. Ismeretében elég jól szinte minden vezető beosztású alkalmazottak, én nagyra a fekete humor.

Ember, nevetni a tréfán szinte mindenki, aki ott volt a szobában, elemzi Nikolai Ustinov. Amikor találkoztunk, azt negyvennégy év. Ez volt a szibériai, kretskogo alkotmány, a kimenő és szellemes. Ustinov szerette a munkáját. Ő vezette csoport dolgozó munkatársak a Marburg-vírus - olyan vírus vérzéses láz, amit elkapott a 70-es években. Ez a projekt ítélték nem kevésbé fontos, mint a munka a himlő vírus.

Ustinov dolgozott „vektor” sok éven át. Ő nagyon szeretett és nagyra értékelik a csapat „Biokészítmények”. Mindig talált időt, hogy beszéljen a kollégákkal. Felesége, Zsenya dolgozott másik laboratóriumban ugyanazon intézet. A család két tizenéves fia. Mielőtt rátérnénk a vita ügyek, gondoltam, mit kérdezni Ustinov, ha tudtam segíteni neki ételt. Elfelejtettem csinálni.

- szörnyű történt - motyogta.

- Igen. Ustinov megszúrta a hüvelykujját, és felemelte a sebek a Marburg-vírus - a hangja és a szánalom, és a csalódás. - Dolgozott a laboratóriumi tengerimalacok, amikor ez történt.

Marburg vírusával volt az egyik legveszélyesebb, dolgoztunk együtt. És nem csak azért, mert nagyon keveset tudtak róla, de azért is, mert ő volt a legpusztítóbb hatása az emberi szervezetre.

Huszonnégy ember, aki dolgozott a laborban voltak az áldozatai, egy ismeretlen betegség, később megbetegedett hat ápolók, akik törődnek velük. Hét ember minden fertőzött halt meg. Ez a kitörés egy ismeretlen fertőző betegség okozta riasztás az egész világon, és felhívta a figyelmet, hogy a tragédia a vezető biológusok és a szakértők a ritka trópusi betegségek.

Titokzatos, ismeretlen vírus, mint kiderült, elvékonyodik az emberi szervek. Ő váltja több vérzés, a belső szervek és mielőtt az áldozat meghal, minden centimétert a test vérzik. Az egyik túlélő a betegség megőrült. Rejtélyes betegséget szó oldjuk fel az agysejteket.

Miután a hagyomány, ismeretlen vírus nevezték a helyet, ahol először felfedezték.

A legjelentősebb és legismertebb mikrobiológusok és biokémikusok tanult Marburgban, köztük Albrecht Kossel, amelynek kutatási segített felfedezni DNS és Alexander Iersen, egyike azoknak, akik felfedezték a kórokozót a pestis (ő tiszteletére nevezték Yersinia pestis). Marburg-vírus először laboratóriumban vizsgálták elemzi Emil von Behring.

Vírusok Afrikában talált, genetikailag kissé eltér a törzse, amely a Németországban bejegyzett, de voltak mégis rokon. Vizsgálat elektronmikroszkópos vizsgálattal két vírustörzsek, hogy szaporodnak, „vystrelivaya” sejtekből, már az általuk készített megszerezni a szükséges tápanyagokat, az apró rostok vagy szálak, - ez olyan, mint dobtak egy horgászbot horgász. Ezek a menetek voltak kissé behajlítva a végén, egy hajszál, mint a halászati ​​horog. Felkészülés hogy rögzítsük a következő cellában a gyűrűben szőttek, mint mikroszkopikus lasszó. Azt hitték, hogy az Ebola és a Marburg tartozik néhány teljesen új típusú vírus mikroorganizmusokat. Ők kaptak nevet filovirusok. [16]

Annak ellenére, hogy a hosszú távú vizsgálat filovirusok, még mindig rejtély marad. Keveset tudunk arról, ahol ezek a vírusok leselkednek, és hogy pontosan hogyan vannak az emberre. Egyes esetekben a fertőzés léphet fel a harapás egy állat vagy egy rovar. Vannak olyan esetek, nemi úton terjedő betegség. Néhány tudós még azt is javasolta, hogy a vírus jelen lehetnek bizonyos növények. Az is ismert, hogy az Ebola és a Marburg átvihető egyik emberről a másikra közvetlen érintkezés nélkül. Egyesek Németországban és Afrikában elfertőződött tartózkodás után ugyanabban a szobában a fertőzött betegekben. A halálozási arány a Ebola jelentése 70 és 90 százalék.

Kutatásaink során a világ minden tájáról, „ígéretes” a vírusokat, a Marburg-vírus törzset találtak, és bevitték a Szovjetunióban. Ez történt csaknem tíz évvel azután, hogy elszigetelt. A rendelkezésre álló nyilvántartások még mindig nem világos, hogy ez az Egyesült Államokban, illetve közvetlenül a Németországban vásárolt, de pontosan tudjuk, hogy ő azonnal szerepel a listán azok a vírusok, amelyek különösen fontosak a létrehozni ezek alapján a tömegpusztító fegyverek. Azt már volt ideje, hogy vizsgálja meg néhány más mikroorganizmusok, amelyek szintén befolyásolják a vérerek, ami vérzéses láz, mint a Junin vírus Argentína és Bolívia Machupo. De Marburg képest van egy erősebb potenciális katonai alkalmazások.

Vissza Koltsovo Ustinov ott töltött egy kísérletsorozatban tengerimalac és tengerimalacok, hogy kövesse a szervezet válasza a növekvő koncentrációja Marburg vírus. Véletlen stab ez a vírus koncentrációját jelenti, hogy a vírusrészecskék száma a vérben meghaladja száz, talán több ezer alkalommal az egyik, hogy volt az áldozatok Németországban. Azt gondolta, hogy a túlélési esélyei nullára.

Azonnal hívott egy különleges biztonsági osztály, kértem őket, hogy küldjék el az alkalmazottak a Virológiai Intézet a Honvédelmi Minisztérium Zagorszk, ahol a tudósok fejlesztettek ki a antiszérummal. [18] Ezután hívtam az Egészségügyi Minisztérium, és utasította, hogy küldjön Koltsovo csoportja orvosok a szükséges anti-vírus szérumot.

De ez volt minden hiába. Mielőtt Koltsov kell repülni egy síkban négy óra és a következő járat csak az esti órákban. De még ha sikerül, hogy a szérum, attól a pillanattól kezdve a fertőzés lesz majdnem két napig - abban az esetben, a Marburg-vírus, ez majdnem egy örökkévalóság. És Zagorszk áll rendelkezésünkre csak száz milliliter antiszérumok.

Kaliningrádban tartott néhány találkozó, amikor belenéztem a recepción, és kérte a titkár, ha beszélhet vele. Tatiana, csak nézett rám, berontott a szobába. Általános megszakította az ülést, és meghallgatta részletes jelentést, hogy mi történt.

- Most azt várom kriptogram az „Vector”, de nekem úgy tűnik, hogy mi lett volna a holttest - tettem hozzá. Kaliningrádban fordult egy kicsit sápadt.

- Hát nem tudja menteni? - kérdezte.

- Én nem számítanék rá is.

- Mi lesz, hogy számoljon be a felső - sóhajtotta.

A reakció a csúcson a baleseti jelentést zavarta Több mint valószínű halál Ustinova szegény, de lehetetlen volt hibáztatom érte. Is tisztában voltunk, hogy elég komoly balesetet megkérdőjelezni, hogy létezik a „Biokészítmények”. Voltak még elég friss az emlék, a katasztrofális következményei a tragédia Szverdlovszk. És miután a csernobili baleset történt, csak egy év, és a Szovjetunió már kevésbé valószínű, szükséges az új sokkok.

Azonban az oka, hogy mi történt Ustinov, és elment az állam. Jön a következő tesztet a „vektor”, én nem csak győződve milyen gyilkosan kihasználva idején a legjobb tudósok. Sandakhchiev soha nem mondta, hogy az alkalmazottak kénytelenek dolgozni elviselhetetlen körülmények között. A munka a „vektor” nagyon veszélyes volt. És ez volt a puszta őrültség, hogy technikusok dolgozni sokáig egy ilyen fertőző mikroorganizmusok. Munkavégzés Zone III a nehéz védőruhák, emberek hamar elfárad. Fáradtság válasz eltompult, és ebben az állapotban, könnyű volt hibázni. A problémát súlyosbítja az a tény, hogy a munka a Marburg-vírus indult, mielőtt a „vektor” feltéve, antiszérummal.

Ustinov nem szenvedett több mint három hétig. És mindez, miközben dolgozik a vírus nem állt meg.

Kapcsolódó cikkek