10 kérdés, hogy a közjegyző a legacy nyerni, és ha ez jobb, hogy ki

Olvasói kérdésre adott válasz közjegyző által Moszkvában, PhD Alexander Dudarev

Ljudmila Stanovova: - Mennyi idő a halál időpontját, a tulajdonos az ingatlan nem kerülhet örökséget? És akkor kell adót fizetni a földön: a halál pillanatában, illetve a hatálybalépés időpontját örökséget?

AD - kérelmet nyújtanak be a jegyző elfogadását az örökség, akkor léptek bele.

Az adó adót fizetni át az örökösök a halál időpontját az örökhagyó.

Natalia - Ismerős nagymama akarja kiadni az adománylevél lakás anyám. De nagymamám van egy lánya, ő nem akarja elhagyni semmit. Lehet egy lánya megtámadni az adománylevél után nagymamám halála?

AD - A lány joga van fellebbezni a bíróság, azonban, ha a szerződés az adományozás kerül ki megfelel minden követelménynek a törvény, a valószínűsége nagyon kicsi megsemmisítését a szerződést.

Elvira A. Suverneva: - Az én nagyapám, hogy kiadja a tettet lakások rám, hogy egy másik városban?

AD - A licenc szerződés így együtt nagyapám személyesen kell alkalmazni a közjegyző, vagy nagyapja adhat meghatalmazást egy harmadik személy, aki nevében nagyapja kapsz egy lakást.

Olenka - 4 évvel ezelőtt meghalt az apám férjemmel. Öröklési változatlan maradt, és a ház, még mindig vannak olyan örökösök - a testvérem és anyám.

3 évvel ezelőtt a férjem és a testvére írt elutasítás az öröklés, mert az anya megígérte, hogy a férje egy lakás az elkötelezettség - de nem. Sőt, ő még mindig nem lépett örökségül. Most a férjem, hogy írjon egy kérelmet lépését egy örökséget? A lakás él bennem, a férjem és a három kiskorú gyermek, mind kifejtett lakásban.

AD - Csatlakozz az öröklési a házastárs nem lesz képes, mint a 3. bekezdés szerinti cikke. 1157 a Polgári Törvénykönyv, a „elutasítása az öröklés nem később módosítható vagy vesszük vissza.”

Galina E. Kulgavtseva: - Nagyanyám két fia volt, egyikük - az apám, aki már meghalt. Ő egy házban él, hogy privatizálták privatizációs uchuvstvoval nagymama, a férje meghalt, és apám meghalt.

Ő most a házban lakik egyedül fog iratkozni ez mellett egy második fia, aki nem vett részt a privatizáció. Ebben az esetben nekem a nagymama azt mondja, hogy nincs joga a házat, és nem kap semmit. Mondja, tudom a jogot, hogy az otthoni vagy bizonyos részét?

AD - Önnek joga van, hogy örökölje a részvény tartozó ön elhunyt apja, és abban az esetben, apád meghalt, mielőtt a nagyapád nagyapja is örökölnek egy részét a képviseleti jog egyenrangú nagyanyja.

Anna: - A mostohaapám biztosítja számomra, hogy abban az esetben, halála telek lesz anyukám. Az ingatlan formálják, amikor a mamám és mostohaapjával már házasok, de az összes dokumentumot tulajdonosa a mostohaapja.

Dokumentumok megerősítik, hogy anyám is részt vett a földvásárlás, nem. És van két felnőtt fia van. Mire számíthatok?

AD - A halála esetén a mostohaapja, anyád lesz képes lefoglalni a házastársi részesedés, azaz ½ részesedése a földet ... Ha a mostohaapa nem írt végrendeletet, az ő részét ½ megoszlik az örökösök az első szakasz (a gyermekek, házastársak és a szülők).

Vintabru22: - Ha a hagyatéki ügyvéd követelte dokumentumok örökölt lakás, amely elveszett.

Mit kell tenni? Állítsa vissza a dokumentumokat a lakásban? A közjegyző kell, hogy egy örökletes esetben dokumentumok nélkül? Vagy van egy másik megoldás erre a problémára?

AD - szia. A közjegyző a jogot, hogy nyit egy örökletes esetben anélkül dokumentumok megerősítik a jogot az ingatlan tulajdonjoga az elhunyt. És keretében az örökletes esetek segítenek az örökösök a gyűjtemény által kiadott dokumentumok a vonatkozó kérelmeket az illetékes hatóságoknak.

Victor S. - próbál megnyitni egy örökletes üzlet után anyja halála. Közjegyzői elutasítja bennünket, mint

a születési anyakönyvi kivonat a tanúsítványt az anyja halála az anyja neve van írva különböző módon (egy betű a különbség). Közjegyzői ajánlatok jönnek után a hibák kijavításával, de hiányzott az a határidő való belépés örökségül 6 hónap. Vajon a közjegyző nem igaz?

Bagira5789: - Én örökölt egy házat a Vladimir régióban.

Igényelhetek tagság az öröklés a jegyző Cseljabinszk? Vagy meg kell menni a helyét az örökség?

AD - megnyitása örökölt akkor az utolsó lakóhely az elhunyt.

Vladimir Mare: - Anya azt akarja, a halála esetén elhagyni a lakást, hogy nekem, a lakás díszíti rajta, és nem privatizálták. Hol kezdjük? Lehet, hogy szükség van, hogy átírja a lakás az én nevemben, vagy kiadni egy ajándékutalványt?

AD - Ha regisztrált a lakásban, és az édesanyja egyetértenek abban, hogy magánkézbe került az Ön számára, akkor nem vesznek részt a privatizáció, és akkor lesz az egyedüli tulajdonos.

Kapcsolódó cikkek