33 Mi varázsa lehet kopott a lánc szombaton

33 MI amulettek lehet kopott a lánc szombat

Mint ismeretes, tilos, hogy példány szombaton a magán közkinccsé - az egyik a tiltott munkát szombaton. Egy ember azonban hagyjuk, hogy menjen szombaton a közös helyiségekben öltözött, és még rajta le rájuk a dekoráció. Szóval lehet menni, fel a gyűrűt, egy láncot vagy kalapot, és egyéb ruházati cikkek és ékszerek. Egyéb tételek ő végezze nem kellene. Például, ha nem hagyja el a házat egy közös helyiségekben tűvel betáplálni ruházat (ha a tű nem dekoráció); akkor nem megy ki a ceruzát a füle mögött (újra, ha fel van szerelve ott nem a kedvéért szépség).

A bölcsek megvitatták a kérdést, hogy mi egy ékszer, és mi nem. Az egyik alany kitéve sok vita volt az amulett [28] kopott a lánc, és az a célja, hogy a betegség gyógyítására, vagy megakadályozni.

A bölcsek a Misna megállapította, hogy csak akkor, ha az amulettet már hatékonynak bizonyult (azaz nyilvánították „szakmai amulett”), hagyjuk, hogy menjen ki vele szombaton (csatolja a lánc) az épülettől a nyilvánosság. Mi amulett tartják a „szakmai”? Aki háromszor meggyógyított ember. Ebben az esetben, akkor viselni szombaton egy emberben, mint például egy epilepsziás (hogy felépüljön a betegség) és egészséges (nem lehet beteg epilepsziás).

A Talmud nem válaszolt erre a kérdésre.

Babiloni Talmud traktátus szombat 61a-61b

Share az oldalon

Kapcsolódó fejezetek a többi könyv

356. A nő Mary. Viselhetek a nevét a Szűzanya. Evangélikus emlékszik az egyház nem lehet. A szabály az Isten kegyelméből íjak felébreszteni! Az első alkalommal hallottam, hogy mit írsz. A templomban nincs tilalom, nevét viseli a Szűzanya. És baja az, hogy ünnepli, akik

Tudok ruhát heterogén szöveti? ieromonah Job (Gumerov) Ez egyaránt szó szerinti és szimbolikus. Az Úr Isten a választott népet a törvény tiltja, hogy csatlakoztassa a heterogén (Zsid kilaim.): 1. Keverjük össze különböző fajtájú szarvasmarhát; 2 oltottunk egy

Milyen bűnök halandó, és hogyan lehet beváltani? Hieromonk Job (Gumerov) Szükséges, először is, hogy különbséget szenvedély (stabil bűnös szokásokat, amelyek veszélyes betegségek a lélek) és bűnök (összes bűncselekmény Isten parancsolatait). Szerint a St. John

Lehet viselni mellkereszt által továbbított örökséget? Hieromonk Job (Gumerov) lehet viselni egy kereszt, amely generációról generációra. Ez összhangban van az ortodox hagyomány. Meg kell határozottan megszünteti mindenféle babonákat

Mi gonosz szem, kár, hogy bármely, bármilyen átok. Tisztelt rabbik - a tanárok és a törvénynek tanítói Gd Mindenható. Mit mond. Mi gonosz szem, kár, hogy bármely, bármilyen átok. Bűn és szenny mi - ez az oka a bajok és szerencsétlenségek ... Nem tudtam, nem lehet és nem lesz képes az ember-hamu

Lehetséges, hogy szombaton gyógyítani? 10 Egy napon Jézus tanított a szombatot egy zsinagógában. 11 Volt egy nő, aki tizennyolc éve szenvedett okozta betegség tisztátalan lélek: ő súlyosan púpos, és nem tudta kiegyenesíteni. 12 Amikor Jézus látta, ő hívta, és

29 MI KÖVEK eltűnhetnek ASS szombat szombat tilos folytatni objektumok, amelyek nem használható ezen a napon. Ezért szombat tilos folytatni, vagy csak tartani a kezében a kő, mert nem tudják meg, hogy lehetővé tette a használatát

40. Lehet-e élni SZEMÉLY szombat bölcsei Misna megállapította, hogy kezében egy élő személy az ágyon szombaton nem sérti a tilalom a tárgyak mozgása egyik tartományból a másikba. Azonban az átadás egy holttest feküdt az ágyon

43 Csatolhatok szombat kecske pórázon Beard KECSKEFÉLÉKRE zsidó köteles gondoskodni az állatok pihenni a szombatot, ahogy meg van írva a Tórában: „Hat napon dolgát, de a hetedik napon pedig megpihent, pihenni bika te és a te ass” (Exodus 23,12) .Poetomu szombat

4, és még az öregségi én vagyok, és még dér szőrszálak azt viszi; Hoztam létre, és azt viszi, és szállít. 3-4. Elvitt a méhben, vitt a méhben, és a régi kor én vagyok. Azt viszi. fenntartása és védelme.

142. K: Tudjuk közvetett jelek, amelyek feltételezik a tinédzser a kábítószer-használat? Ezek a tünetek ismertek. Hagyományosan, akkor lehet sorolni több gruppam.Fiziologicheskie jelei: sápadt bőr; meghosszabbított vagy

Lehetséges, hogy lehetővé tegyék a zsidókat, hogy viseljen egy keresztnevet? Újságok arról számoltak be, hogy a Szent Szinódus kialakítva egy másik bizottság, hogy megvitassák a kérdést: lehet, hogy a zsidók viselnek keresztnevet? Régóta esedékes ez a probléma, és itt az ideje, hogy rendezze azt egyszer és mindenkorra, és végül. név

Fejezet 742: Lehet, hogy kiosztani néhány nap alatt (éhezés)? 917 (1987). Pass az „Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah, hogy ha egyszer megkérdezte tőle:„Vajon Allah állt ki, sallallaahu”alaihi wa sallam, minden nap (elkövetni további eseteket

Fejezet 898: milyen feltételekkel samovykupa [1746] szolga lehet hosszabbítani. 1094 (2560). Pass az Aisha, akkor Allah legyen elégedett anhaa hogy Barira, így Allah legyen vele elégedett, jött rá, hogy kérjen segítséget a szerződés megkötése samovykupe, de mire a lány még mindig semmi

2. Nevezhetjük Istennek, mint gyógyító „projektek”, hogy néhány elemét a gyakorlatban az ortodoxia? Kérdés: mi Istennek nevezünk, mint gyógyító „projekt”, amely tartalmaz néhány elemet a gyakorlatot ortodox papok válaszol?

Beszélgetés 23. A királyi és költséges gyöngyök csak születik a vetőmag a király, és mennyei gyöngyöket lehet viselni de csak Isten gyermekei 1. Egy nagy, költséges és királyi gyöngyök belépő a királyi koronát, tartozik csak a király; és egy király lehetne viselni ezt

Kapcsolódó cikkek