5 Tévhitek glutén

5 Tévhitek glutén

A közelmúltban, a divat forrás az egészséges életmód és táplálkozás, gyakran találkoznak hivatkozásokat a glutén. Úgy tűnik, gluténmentes mozgás egyre nagyobb a lendülete Oroszországban!
Az első alkalommal hívta fel a figyelmet, hogy a termékeket a következő felirattal «gluténmentes» az Egyesült Államokban. Ott szinte minden bolt polcain vannak jelölve az ilyen termékeket, és a menüben az egyes éttermekben vannak gluténmentes, ami nagyon népszerű. Igen, és a többi helyen jártam gyakran, mert mindannyian tudjuk, hogy a # luchshiepozhrugi szeretnek enni, és nem vagyok kivétel.
Amikor megkérdeztem egy amerikai barátja glutén, azt válaszolta, hogy nem csak egy divatirányzat, és az ő véleménye, glutén ártalmas és lerakódik a falakon a gyomor és a belek, elrontja emésztőrendszer.
Akkor ez a téma nagyon érdekel engem, mert abban az időben Oroszország nem olyan, mint én még nem találkoztam, és úgy döntöttem, hogy javítsd meg!

Mint kiderült, a glutén pánik valóban érkezett az Egyesült Államokba. Vannak gluténmentes mozgás elején indult kétezredik években. Ennek eredményeként a társadalom két táborra oszlik. Néhány szószólója gluténmentes diéta, mások azt állítják, hogy a glutén ártalmatlan. Tehát függetlenül attól, hogy korlátozza magát, és be kell tartaniuk a gluténmentes diéta?

Kezdeni, lássuk, mi skryvaetya a „glutén”.

Glutén - ez ugyanaz, mindannyian ismerik glutén, amely összetett növényi fehérje található elsősorban a gabonafélék. Hangok nem túl rossz, mert mint tudjuk, a fehérje elengedhetetlen a normális működését a szervezetben: az érintett az építkezés az új sejtek, a hormonok szintézisét, erősíti az immunrendszert, és még nélkülözhetetlen a különböző folyamatokat.

De viszály mókus!

Összegyűjtöttem a legrosszabb mítoszt glutén és megosztani veletek!

Mítosz №1. A glutén ártalmas az emberi egészségre.

Van egy helyettesítése fogalmak. Meg lehet osztani minden tartalmazó élelmiszerek glutén két típusa van:

  1. Természetes termékek forrásai glutén
  2. Mesterségesen dúsított glutén termékeket.
Nézzük laknak az első formában.

Glutén bajnokok - a búza, rozs, árpa, zab (az emberek - árpa). És ennek megfelelően az összes termék ezekből szemek:

  • étkezés: süteményekben és pékáru
  • korpa;
  • müzli
  • gabona: zab, árpa, dara
  • tészta
Ez lehetővé teszi, hogy formálja a gluténmentes pékárut és sütés teszi őket puha és hajlékony.

5 Tévhitek glutén

Ezek a termékek nem csak nem káros, hanem hasznos, különösen, ha a teljes kiőrlésű lisztet, megtartják vitaminokat és ásványi anyagokat, és a szokásos gabonaféléket, adalékanyag hozzáadása nélkül. Ki ne hallott volna már a hasznosságát zabpehely reggel? Ez a kedvenc változata a reggelit!


Kiderült, hogy a gabonafélék szert sok hasznos tulajdonságai miatt glutén, amely a következő:

  • Úgy viselkedik, mint egy kapcsolat vitaminok és nyomelemek;
  • Ez a forrása a fehérje a gabona növények;
  • Tartalmaz vitaminokat B, A, E, kalcium és foszfor formájában legkousvaemoey;
  • tartalmaz esszenciális aminosavakat, amelyek befolyásolják a szervezet egésze, például treonin támogatja kichechnogo gyomor-bélrendszer és a máj, a lizin erősíti az immunrendszert.

5 Tévhitek glutén


A tudomány még nem igazolta, hogy a glutén a veszélyes és nem veszélyes az emberi egészségre, kivéve emberek glutén intolerancia. A betegség az úgynevezett lisztérzékenység. Beszélj róla később.

De az igazság egy részét az állítás a káros hatás a glutén még mindig ott van.

Végeztem egy kis kutatást az élelmiszerbolt, és kiderült, hogy a gyártó cég megy a trükk, add glutén lehetőség származó kolbász és befejezve a smink. Az ilyen széles körű használata a glutén az élelmiszeriparban vált népszerűvé miatt kiváló tulajdonságait - ragadós. Ily módon a vállalatok csökkenthetik költségeiket. Mivel a glutén lehet előállítani egy egyszerű és olcsó módja. A termékek és ételek a glutén adunk javítsa az ízét és megjelenését.

Mint minden túlzásokat, túlzott használata gluténmentes termékek miatt mesterségesen dúsított őket, okozhat negatív hatásokat: a fejlesztés a cukorbetegség és az elhízás; megsértése a gyomor és a bél funkciók. Figyeljünk, ha van egy része a felirat: módosított keményítő, hidrolizált proteint Ehető. Gyakran alatt ezeket a neveket használjuk glutén, valamint más fehérjék előállított mesterséges eszközökkel.

Mesterségesen dúsított glutén termékek:

Ahhoz, hogy megértsük, vajon ez az állítás igaz, úgy döntött, hogy megpróbálja, hogy menjen a gluténmentes diéta. Elvégre a pletykák szerint, volt már, hogy ne csupán egészséges, hanem vékony, hogy különösen fontossá válik a küszöb az új év!

Képzeld el a meglepetés, hogy felfedezzék egy részét gluténmentes termékek vagy zsír vagy keményítő, beleértve a módosított, térfogatnövelő szerek és egyéb adalékok. Így a gyártók próbálják helyettesíteni glutén megőrzése érdekében a termékek tulajdonságait. Tehát a kísérlet glutén helyettesítő nem került sor. Ilyen helyzetben nem valószínű, hogy képes volt lefogyni, és meg tudjunk nekem, de súlyfelesleget nem lenne probléma, az biztos.

3. tévhit: A gluténmentes diéta segít a fogyásban.

5 Tévhitek glutén

MIF 4. betegek coeliakia (glutén intolerancia) évről évre növekszik.

1 és 3% -át a világ népességének szenvednek a glutén intolerancia. A betegség többnyire veleszületett, vannak olyan esetek is beszerzés a betegség élete során, beleértve a részben megszerzett. Ebben az esetben a különböző források azt állítják, hogy a növekedés a coeliakiás betegekben és annak oka az élet során túlzott fogyasztása élelmiszerek mesterségesen dúsított glutént, vagy eszik genetikailag módosított gabonafélék. Megerősítette a tudományos kutatás ebben a témában még, már csak feltételezések. Gyakran előfordul, hogy ha érzékeny a glutén nem szükséges, hogy véglegesen kizárja azt a diétát, néha csak annyi, hogy korlátozzák a használatát.

Gluténmentes termékek (nem adalékanyagok, vagy tartósítószereket, összetételét lásd a csomagban.)

  • Gabona - hajdina, rizs, köles.
  • Fehér hal.
  • A gyümölcsök és zöldségek.
  • Túró, tej, joghurt.
  • Nuts - mandula, kesudió, mogyoró.
  • Honey.
  • A burgonya természetes.
  • Bab, lencse, mungóbab és más hüvelyesek.

5 Tévhitek glutén

MIF 5. Cosmetics kiegészített glutén allergia.

5 Tévhitek glutén

Barátok, legyen óvatos, amikor a termékek kiválasztásához, enni természetes szerves termékek adalékanyagok nélkül és tartósítószerek, alaposan tanulmányozza a készítmény. Az egészségünk 80% -ban függ az élelmiszer.

Légy egészséges és vigyázz, mit eszel!