2018 Hogyan lehet a szélessége az ablak a tevékenység, és a magassága a android

Androidok .help orosz Android-közösség.

Van ListFragment, amely hozzáteszi, 2 véleménye onActivityCreated () metódus - a fő típus MAPview (perzisztens fejléc). Szeretném listanézeti megjelenítéséhez MapView és címét a portré mód, és a jogot, hogy MapView és címmel tájkép módban. Én is szeretnék MAPview magasság (portrait) és szélessége (fekvő tájolás), hogy a rendelkezésre álló bytprotsent ablak méretét (mínusz az akció bar, állapotsor, és a navigációs sáv - ha van a készüléken). Ahhoz, hogy ezt elérjük, azt hiszem, meg kell nyernie az ablak méretét és rasschitatsootvetstvuyuschee magasság, szélesség és a helyszíni elrendezés mind a 3 beadványt. Azt pytalsyaneskolko dolgok ajánlott az ilyen ügyekben, noreshenie mindig visszatér a magasság / szélesség az eszköz, és nerazmer ablakán tevékenységét.

Bármilyen ötletet. Köszi előre.

Top 5 Respuesta

Nem vagyok biztos benne, hogy a válasz az, hogy a méret a képernyő, és a megfelelő elrendezések álló és fekvő használó súlya ingatlan kiosztani képernyő helyet a különböző fajok.

Azt hiszem, akkor van egy tartály elrendezés, amely képes befogadni a különböző elrendezését töredékek.

Láthatjuk néhány egyszerű példát az XML töredékek a fájl helyét.

Remélem, ez a pontot a helyes irányba.

Méretarányosan lehet elérni a következő lépéseket követve:

majd alkalmazza a Params, amit akar.

A különböző orientációjú, azt javaslom, egy másik program, hogy az elrendezés és az elrendezés - telek mappák vagy dinamikusan hozzá szabályokat az alábbiak szerint:

Mint mások is mondták, szeretnék, hogy különböző rendszerek orientáció, és csak kezelni azt különböző módon:

A logika a RES / föld értékének

Tudtam, hogy megoldja ezt a problémát segítségével ViewTreeObserver.

Legutóbbi kérdések

Kapcsolódó cikkek