4 A Tanács, hogyan kell kommunikálni a gyermek kiabálás nélkül - cikkek pandaland

Anyukák és apukák is tisztában, hogy sikoltozva nem segít. De nem mindenki tudja, hogyan kell kezelni az érzelmeiket, annak ellenére, hogy a bohóckodás a gyermek. Pszichológusok tanácsot alkalmazni a 4 lépést, amely segít, hogy ne kiabálj én gyermekem. Nézzük őket részletesen.

Fontos, hogy ne csak az érti a szöveget, hanem elkezd másként viselkednek. Ezért, hogy a pontos megoldást, hogy hagyja abba a sírás istálló, és kövesse az új szabály szerint legalább 3 hónapig.

Kezdjük kidolgozását 4 pont.

Lépés №1: Legyen tisztában az érzéseit, ami okozhat benned a vágy, hogy sikítani

Igen, természetesen, ugyanaz a harag és a félelem. Azt akarom, hogy mérges, ha van egy vágy, - hogy azt tegyék, amit akar! Próbáld indulat igazságszolgáltatás irgalom, és azt mondod magadnak: „Igen, én nem vagyok az Isten, és nem mindenki tudja rám, úgyhogy nem lesz mérges volt hajlandó alávetni magát az én akaratom.” Ha van értelme a harag, vegyünk egy mély lélegzetet, és mondd magadnak: „Szóval, csendesen, valamilyen oknál fogva úgy döntöttem, hogy a gyermek - az én tulajdonom? Tegyük is hibázik. "

A szülők félhet sok dolgot: a gyermek betegsége, késések, rossz következményei, ítéletek, stb Állj meg egy pillanatra, és kérdezd meg magadtól: „Mit tehettem félni?”, „Mi fog történni szörnyű, ha a gyermek nem csinál / fogja ezt vagy azt?”.

Az érzés a félelem irracionális és illogikus. Igen, akkor úgy gondolja, hogy ha a gyermek nem eszik egy tál leves, akkor biztosan kap a beteg, és Isten ments, meghal. Azonban nem ez a helyzet. Függetlenül attól, hogy csalni magad? Próbáljunk meg logika. Az egyetlen biztos módja annak, hogy megtanulják, hogyan kell kezelni érzelmeiket és érzések - ezek felismerése és elengedni.

4 A Tanács, hogyan kell kommunikálni a gyermek kiabálás nélkül - cikkek pandaland

Lépés №2: Értsd okait bizonyos viselkedések baba

Minden gyermek megfelelően viselkedik bizonyos belső vagy külső okok miatt. A fő motívum - valami újat tanulni a világon. A 3 éves kor éves gyereket arra törekszik, hogy függetlenebbé válnak, és azt akarja, hogy mindent magának. Ne rongálja meg és ne hagyja ki ezt a lehetőséget. Folytatva mindent megtenni a morzsákat, még azt, amit ő képes, akkor provokálni feladja függetlenségét.

Ahhoz, hogy megértsük az érzéseit a baba, indítsa nézi a világot az ő szemével: csúszás, tanulmány helyet. Próbálja újra a memória az azonos érzelmek, amit tapasztalt az azonos korú, hasonló helyzetben. Értsd meg, hogy a gyermek úgy érzi, közel azonos, és az érzéseket, hogy emlékszik, miután a büntetés a szülők - látja ugyanaz. És igen - ez teszi ki a legtöbbet, amely lehetővé teszi a valós lehetőségeket.

Lépés №3: Értsd meg, hogy járnak el a szabványos

Igen, a hasonló helyzetekben, gyakran megengedjük magunknak a hatalom sztereotípiák és jár, nem alapul a konkrét esetben, hanem azért, mert már annyira, és nem szükséges, hogy „kitalálni” valami újat. Néha még a különböző helyzetekben viselkednek, mint normál, mert a testünk képes reagálni egyaránt több ingerekre.

Az esetek 98% -ában, reagálunk a gyermek akciók öntudatlanul, és sablonos. Még ha a gyerek nem azt, amit akart, és még nem tett semmit a szörnyű, de belül betölti jel „szól a már” - elkezd forrni.

Úgy néz ki, mint a sztereotip viselkedés: baba jogszabály - merültek érzelem - akkor kiabálni - úgy gondolja, hogy mi történt.

Lépés №4: Új viselkedési algoritmussal és használja tudatosan

Vegyünk egy mentális feljegyzést, hogy a dolgokat másként - ahelyett, hogy kiabálva van egy másik alternatíva: a gyermek aktus - rájössz, hogy te dühös - nem sírni, és úgy gondolja, milyen más lehetőségek vannak reakciók ez a helyzet - akkor járt szerint az új döntéshozatalban.

Kapcsolódó cikkek