8 értékes tapasztalatokat az élet, hogy mi lehet tanítani a kutyát

Bájos kutyafajta pomerániai nevű Puff élt gazdájával Keith Wood Dél-Karolinában. A barátságuk tartott majdnem 11 éve, és ez idő alatt, Kate sikerült sokat tanulnak a kedvenc, amit használnak, hogy megosszák az örömünk és bánatunk, hogy megfeleljen a változások és a tapasztalatok jelentős pillanatait életét.


Megfigyeltük az Puff, gazdájának rájött, hogy a férfi meg kell tanulnia a bölcsesség a kutyák, amelyek bemutatják a természeti és közös megközelítés sok élethelyzetben. Annak érdekében, hogy megosszák másokkal a kis felfedezés, Kate Wood online bemutatott a nyilvánosság néhány életfeladatokat tanít, hogy az ő kis kutya.

8 értékes tapasztalatokat az élet, hogy mi lehet tanítani a kutyát

1. A kutyák kapnak egy esélyt mindenkinek.
Kaptam egy kutyát, amely még mindig él New Yorkban. Abban az időben nem tudtam nevében bármelyik szomszédja: ez nem titok, hogy a nagyvárosokban, az emberek ritkán kommunikálnak idegenekkel csak úgy. De amikor elkezdtem, hogy menjen ki Puff, minden alkalommal ő volt a leírhatatlan öröm mások, barátságos kivétel nélkül - a gazdag a hajléktalanoknak. Így erőfeszítéseket Leveles én történt, hogy számos beszélgetés a lakosok New York, sőt, végül tudják az emberek a házamból, és a területet, amelyre valószínűleg így sosem értek volna el anélkül, hogy úgy tűnik, én társaságkedvelő szőrös vadállat buzgón húzza a pórázt. Természetesen a lakosság nagy városok gyakran fukar a kifejezés a barát, de a legtöbbjük nem tud ellenállni a varázsa szép kiskutya. Az emberek hajlamosak megítélni mások sietve, mivel a kutyák az ellenkező véleményen van.

8 értékes tapasztalatokat az élet, hogy mi lehet tanítani a kutyát

2. A kutyák a kockázatot, hogy megpróbál valami új, legalább egyszer.
Miután frolicking a medence, Puff hirtelen esett a vízbe. Meglepetésemre, ő azonnal elkezdte vitorlázni magabiztosan. Pár évvel később jöttem Kaliforniába és megfogta a kutyát, a strand, és arra gondolt, hogy ő is szívesen vándorol át a sekély vízben. Azonban Puff boldog beugrott a vízbe, és lebegett. Spitz alig egy született úszók, de a kutya kap izgatott már az illata az óceán. Figyelembe véve, valami újat, még ha úgy tűnik, hogy nem megfelelő az Ön számára, próbálja ki ezt sem. A legrosszabb esetben ez csak nem tetszik. Nos, a legjobb - megvan az új kedvenc időtöltése.
3. A kutyák értékelik az öröm megható.
Puff szereti a figyelmet és szeretetet, gyakran naprashivayas a poches gyomor- vagy legalább egy kis löket a fejét. És ő nem egyedül a törekvés tapintható öröm. Kellemes érzés simogatta és dédelgetéssel sajátos jellege és az emberben, ezek természetes és szükséges is. De tekintve a tartós foglalkoztatás olyan könnyű elfelejteni, és figyelmen kívül hagyja, hogy az élete része. Még míg él egy szeretett, akkor fröcsköl ismét megcsókolni vagy enyhén karcolja a hátán. Miért nem lehet kifejezni a vonzalom? Az ilyen múló gesztusok javíthatja a hangulatot, hogy egyfajta bizalom és a baráti támogatás.

8 értékes tapasztalatokat az élet, hogy mi lehet tanítani a kutyát

4. Kutyák talál időt, hogy fenntartsák az egészséges szervezetben.
Még most is, egyre idősebb, Puff még mindig ugyanaz a nyugtalan, folyamatosan fut, és játszadozik. Gyakran jár a tevékenységét rám kitartóan kérve őt, hogy részt vegyenek a játék, és néha lelkesen csatlakozik a kutya egyedül mulatságok. Még ha egy ilyen funkció - csak egy megnyilvánulása ösztön, akkor minden bizonnyal az, ha az ösztön elengedhetetlen az élet jelentőségét. Annak érdekében, hogy egészséges maradjon, néha nem elég csak egy ilyen szokás állandó aktivitás.
5. A kutyák a jelenben élünk.
Természetesen Puff emlékszik fontos dolgok (különösen az ebéddel és a hely, ahol tárolni a jók), valamint számos hasznos dolgot (például azt észleli, meglepően sokféle kimondott szavak egy ember), de a legtöbb esetben ez nem megragadnak a múltban és nem aggódik a jövője. Persze, ez nem mindig praktikus: az öröm lesújt egy nehéz doboz csokoládét talált szenteste a karácsonyfa alatt, Leveles nincs ötlete, milyen következményekkel jár egy ilyen ünnep a gyomor lesz elég drámai. De ha valami boldoggá tesz, nem fenyeget, hogy problémát okoz a jövő, csak nem a legjobb, hogy élvezzük. Hagyja a gondjait, és élvezze, hogy mi történik most.
6. A kutyák szívesen fogadja a bókokat.
Puff, mint a legtöbb társaik, a nagy vadász kap dicséretet és jóváhagyásával mind barátok és idegenek. Dühösen csóválja farkát, azt fejezi ki őszinte öröm az ilyen megnyilvánulások a figyelmet a személy. Másfelől, az emberek ezt a fajta viselkedés gyakran kíséri egy érzés nyugtalanságot és kényelmetlenséget. Miért nem fogadja el a megérdemelt bókot kellő részesedése a büszkeség, ha tényleg volna valami jó? Ahelyett, hogy a szokásos félénkség dicséret próbálja magabiztosan mondani, hogy „köszönöm”, és hálásan fogadja el. Felismerve saját teljesítményüket, az ember megérdemli erősíti önbecsülésüket, és megtanulja értékelni az erőfeszítéseit.
7. Kutyák tudja, hogyan kell megbocsátani és kész.
Én egy csomó dolog, hogy nem tetszik Puff, például - mélyen a munkát, nem fordítanak megfelelő figyelmet neki, vagy például, ments ásni a szemetet. De nem számít, mit tettem vele szempontból Puff mindig megbocsát. Lehet szomorkodni és vágyott egy rövid ideig, de elég hamar ismét megközelítették a jó barátok. Puff segített abban, hogy rugalmasabbá válnak, és most is könnyen elfelejteni a sérelmeiket. A végén, a kis hazai bajok, mint a könyvek és rágott pulóvert, sőt nincs nagy jelentősége, összehasonlítva a boldogság, hogy hozok én kutyám. Hajlandóság megbocsátani felszabadítja, és lehetővé teszi számunkra, hogy élvezzük az életet, megosztva örömüket másokkal.

8 értékes tapasztalatokat az élet, hogy mi lehet tanítani a kutyát

8. A kutyák képesek alkalmazkodni a változásokhoz, és hasznára legyenek.
Néhány hónappal ezelőtt vitte haza a menedék egy másik kutya, Rico. Puff soha nem élt a többi kutyával és az első nem volt túl boldog a megjelenése egy ilyen „testvére”. Mi már rendezett Rico matrac, amely Puff még soha nem mutatott nagy érdeklődést, és ha megcsináltuk, gondolom, aki azonnal elindult, hogy aludni is! Mindazonáltal egy idő után Puff felolvasztjuk. Egyszer, amikor Rico knock out erős betegség, ő mindig tartott, közel a szegény ember. Bár az elején a kutya kommunikációs csökken csak morogni már idősebb Puff szinte mindig működik a főkolompos a közös játékot. Aggódtam, hogy élt oly sok éven jogairól szóló az egyetlen állat, Puff nem tud alkalmazkodni az új környezethez, és kezdjük el megosztani a háziasszony a többi állat, de tévedtem - azt igazítani viszonylag könnyen és kecsesen, míg a fogadó egy igazi playmate . Váratlan változások az életedben - akár mi eleinte úgy tűnik, ijesztő - képes bemutatni Önnek valami teljesen új és értékes, ha képes helyesen venni.

Kapcsolódó cikkek