36. fejezet, „sör osztriga”

„Sör osztriga”

A taverna étterem „Beer osztriga” (nagy, egyszerűen berendezett, mocskos szobában olyan szaga volt, a sör ömlött a táblák és az emeleten), a tulajdonos egy lendületes gesztussal átadta a számlát.

- Akarod, hogy én bolond, mi?

Ott állt mellettem, és rámutatott, hogy a papírt.

- Ez a legfontosabb dolog: összesen öt Scyld.

- A három napos akkor? Fáj nagyon, azt hiszem.

- Három napig a legjobb szobaár. Itt van. - mutatott az egyik ujját. - Ez az élelmiszer, ital itt.

Pouk kerülte a szemembe.

- És az étel a kutya. Itt van.

Megragadtam a karját

- Ismétlés. Mondd tovább.

- Élelmiszer kutyája. - Fogadós világosan érezte magát. - Az ilyen nagy barna kutya fárasztó egy nyakörv tüskékkel - akut, mint cápa fogai. Adtunk neki egy csontot a konyhából, egy pár vekni szikkadt kenyér megöntözzük forró zsír a serpenyőben, húsnyesedékek és darabka különböző - és nem igényelnek díjat is. De ő lehúzta egy hatalmas darab hús, de megéri a pénzt.

- Velem nem volt kutya, mikor bérelt egy szobát. - Én megszorította a kezét szorosabban fogadós, mivel úgy tűnt nekem, hogy ő fog beindítani a nyomában az első adandó alkalommal. - De mielőtt volt egy kutya, Pouk tudja. Te bemutatott Pouku kutya, mi? És Pouka kérték kié?

Pouk erőteljesen megrázta a fejét:

- Nem jött rám minden kutyát, uram, esküszöm. És nem azt mondom, bármilyen kutyát.

- Azt akarta büntetni azért, amit iszik az én költségén, noha tudta, hogy volt egy kis pénzt - mondtam. - De ha hazudnak a Gilf, nem fogom büntetni. Ha hazudnak a Gilf, el kell válnunk veletek itt és most és a jövőben jobb lesz, hogy maradjon távol tőlem.

- Nem láttam egy étteremben sem kutya, uram - Pouk felkapta a fejét, - és még nem hallott semmilyen PSE. Sem neki, sem mástól - mintegy a kuvasz nevű Gilf, ami előttünk a vízbe ugrott, sem bármely más kutya.

A fogadós hiába próbált menekülni.

- Miért nem mutatják, a kutya Pouku? - kérdeztem.

- Azt akartam, de ő alszik.

- Tegnap este, upivshis a sört. Vajon azt mondta, hogy hagyjuk, hogy igyon, hogy mennyit szeretne?

A fogadós nem szólt semmit.

- Azt mondta, hogy a kutya ellopott egy darab húst. Miért nem mutatják meg az én szolgám, akkor? Pouk Ne maradjon itt, amíg jöttek Modgud vele?

- Ő küldött nekem egy fiú a ló - mondta Pouk. - Elmentem a vár vele telepedett le a hátsó ülésen.

- Szóval, ma reggel Pouk ébren - mondtam. - Egyszer egy hírnök, hogy találkozzanak és beszéljen vele.

- Nem tudtuk elkapni a kutya, uram Abel. Ravasz.

- Te is. - Azt hittem, a számlát, és több arany Septra, maradj velem. Tudtam fizetni, de akkor elvesztette volna pénzt a semmiért. - Nem áll szándékomban fizetni húst. Akkor nem táplálkoznak maradékot és az összes többi kutya, aki ellopta egy hatalmas darab hús -, akkor már tudta, hogy ott van, és nem tett semmit, hogy megakadályozza őt húzni a hús, ami valószínűleg heverni a konyhában felügyelet nélkül.

- Nos - mondta a fogadós. - Engedd el a kezem, és törlöm a számla értéke a lopott húst.

- És hogyan fogsz venni neki?

- Három szócsöve. Nem elviszi a húst, mondtam. Hadd menjek.

Megráztam a fejem, és talpra állt.

- Nem Felajánlom neked. Kifizetem három sapka ... - szabad kezet, én fogtak ki a derék pénztárca három nagy réz érmét, és odadobta az asztalra. - És nekem mutatni egy kutya, most, és elviszem. És elengedni. Egyetért?

- Nem tudok. Megszökött.

Azt felmarkolta az érméket az asztaltól.

- Ebben az esetben nem fogom fizetni az élelmiszer a kutya. Akkor hagyd el, de volt, hogy jelentse, hogy az én szolgám. És nem fizetnek egyetlen garas italok, ivás Poukom. Kereszt ki véve a költség az italokat, aztán megbeszéljük a többit. Ha nem csalt, én fizetek mindent.

- Ez lesz az öt Scyld - makacsul fogadós. - Öt mínusz három sapka az élelmiszer a kutya. Pay - vagy hívom az őröket.

Felvettem a levegőben, fejjel lefelé, és leesett a földre.

Elhagyva a fogadós, hogy feküdjön a földre, felmentünk a szobájába, mossuk és megváltozott ott, majd összepakolta minden cuccot venni a „nyugati kereskedő.”

Amikor mentünk le újra, az ajtó kocsmában vagyunk ólálkodtak a lovag egy zöld köpenyt. Megpróbált fizet nekem egy szeletelő ütést a fejére, és amikor lehajoltam, a kard ment mélyen a ajtófélfa. Támadtam a lovag előtt tudta húzni a kardot, és bekopogott.

Amikor tettem a hegyét a torkán saját tőrét, ő kért kegyelmet.

Bólintottam, felállt a padlóról, és letöröltem a port a térde.

- Én, uram Abel nemes szív, és szükségem van a páncél, a pajzs, az összes fegyvert, de a kard, és a ló -, ló, ha egynél több - és a pénztárca. Adj minden a fenti - és mehetsz.

- Uram Nitiren a Feyrholla. - Ő feltápászkodott, és meghajolt. - Az ajánlat nagyon nagylelkű. Elfogadom.

Pouk felhorkant, és nézek mondtam neki, hogy kuss.

Nitiren Kicsatolta pajzsát, és nekidőlt az íróasztal, aztán vasaló bélés, köpeny, páncél és hogy mindent a legközelebbi asztalra.

- A sisak erõsítve a nyeregfa - mondta. - Tudom tartani a köpenyt? Ő hímzett kabátom.

- Köszönöm. - Ő kioldotta az erszényt az övéről, és átnyújtotta nekem. - Öt Scyld és néhány garas. Azt mondta, tudja tartani a kardot. Ez vonatkozik a hüvely és parittya?

- Az étterem tulajdonosa azt mondta, hogy te vagy a tolvaj. Egy kicsit később fogok beszélni vele.

- Én is - mondtam, és akkor azt mondta Pouku hogy nézd meg a lovat, és hozzátette, hogy ő kell írnia, hogy nekem az összes lovat, ha több, mint egy.

- Három ló - Nitiren mondta. Ő véletlenül kihúzta a kardját a tokjából. - És ugyanakkor, kattintson ide az én földesúr, kicsi.

Pouk kisietett.

Néztem után Pouku, amelyek nem rendelkeznek, mert Nitiren majd tett egy villám támadás, és szinte átszúrta rám keresztül-kasul. Beugrottam vissza, alig marad a lábát, és a penge hegye ütött én köpenyt. Következő karaj, előállított, fentről lefelé, megölt volna, ha a kard nem érintette az alacsony mennyezet. Különben is, én felhívta a tokjából, és egy lapos vége Mechedrobitel Nitiren hit az arca. Mire az ajtó jött a lovag Nitiren leült a földre, és megpróbálta megállítani a vérzést. Squire rohant a segítségére, de nem rabolt Nitiren kezét az arcáról, és megmutatta neki sebeit. És én nem mondok semmit.

- Most a lovak tartoznak nekem - Squire mondta. - Pouk, köztük van csataló?

- A ló, amelyen lovagolt, csak jó - Pouk mondta. - Nem tudom, harc, vagy nem, de jó. Aztán ott van még a lova ... - Pouk kell Squire - és packhorse.

- Minden, ami málhás ló is tartozik nekem - Squire mondta. - Elviszem a packhorse és urad ló. A ló, amelyen vezetsz, a saját? Vagy Sir Nitiren?

- Sir Nitiren, uram ...

- Sir Abel. Én ... én ... Nem kell páncél.

- Most van. Adok egy lovat, amelyen éppen halad. Figyelj. Azt jogosan vette a lovát, amikor felülkerekedtek a csatában, és most adtam. Most, hogy ez lett a tiéd, azt akarom, hogy neki, és vette a gazdája valahol, ahol van egy gyógyító.

- Van egy ház közelében van, uram Abel. Én ... Te egy igazi lovag. Remélem hamarosan szintén lesz egy igazi lovag.

Azt kívánta, hogy a fiú a szerencse.

- Be kell vallanom, hogy én is azok között volt, akik verte meg a Felvonulási téren. Nem kell adj gyorsabban.

- Nem fogom vissza a jó hangulatú - mondtam. - Ez a tiéd. Tedd be a mester és elvitték.

Mi Poukom kiment, és figyelte őket. Amikor már ki az első körben, a kanyargós utcákon, Pouk megkérdezi, hogy meg kell látni, hogy milyen dolgok kapnak hozzánk pack ló. Azt megrázta a fejét, és azt mondta neki, hogy megtalálja a fogadós.

- Ön, uram? Igen, már régóta elszáguldott teljes vitorlával.

- Még mindig keresnek. Akkor biztosan van néhány dolgozók - szakács, szolgák és hasonlók. Keresse meg őket is. Leszek a kocsmában, hogy próbálja meg a páncél Sir Nitiren.

Volt egy kardot és Nitiren. Nem volt szükség rám, de örülök, egy jó lehetőség, hogy fontolja meg.

Bár ez valamivel nagyobb, mint a hossza a kardját Sir Ravda és megmérjük egy kicsit, én nem hiszem, hogy ő is ugyanolyan jó. Akarta, hogy ellenőrizze a minőségi penge, én tolóerő be az asztali állvány. Bement a fa öt vagy hat centi, és beragadt. Otthagytam a kard ott.

Már fel páncélt Nitiren és meghúzni a csipkék (ami elég nehéz csinálni, ha postázni), amikor visszatért Pouk sűrű arany nő.

- Ez a fogadós felesége, - mondta. - És ez az én uram, Sir Abel nemes szív.

A nő udvariasan leült, és elmagyaráztam, hogy én forgatás őket egy szobába három napig.

- Az első emeleti terem - tette hozzá Pouk.

- Ez a kis, tudom. - A feleségem a fogadós megbökte a válla fölött a hüvelykujjával mutatva Pouka. - És itt láthatjuk először, Sir Abel. Azt mondta, hogy ő egy lovag, de nem hittem niskolechko. Ő egy tengerész, uram, és szeretik szőni mindenféle nonszensz.

- Tengerészek látni sok csodát, hogy nehéz elhinni. - vontam vállat. - Elhiszi, ha ő mesélt a sziget Glas?

- Nem csodálom. De azt is látta, hogy a sziget Glas és még ment rajta. A matrózok fekvő ugyanúgy, mint mi, és ugyanezen okokból. De én az igazat.

- Nem fogok hazudni neked, Sir Abel.

- Köszönöm. Mondd meg az igazat, és mi továbbra is jó barátok. Tudja hol van a férje? Szeretnék beszélni vele.

- Fogalmam sincs, uram Abel. Úgy néz ki, mintha valahol.

- Igen, úgy tűnik. Távozása előtt azt mondta, a kutya, hogy megjelenik a kocsmában. Egy ilyen nagy, barna PSE egy gallér a tövis.

- tüskés - bólintott nő - és törmelék lánc.

- Tiszta. A férje azt hitte, hogy a kutyám, és remélem, nem tévedett. Azt már régen elvesztette a kutyáját. Tudja, hol van most?

- Nem, uram. Láttam tegnap, de nem tudom, hol van. Mindannyian üldözi őt, hogy elvegye a húsdarab lopott a konyhában, de megszökött. Egy ilyen hatalmas kutya floppy fülek és hatalmas mellkasát.

- leírását hasonló a Gilf. Ha visszatér, szebb vele, és azonnal szólj. Élek egy vár Shirvol.

- Megpróbálom, uram.

Figyelem nők fegyverfogható Nitiren, beszorult a rack. Azt mondta, akinek a kard, és azt is mondta, hogy sem ő, sem a férje nem érintette addig, amíg vissza nem tér Nitiren érte; és a nő leült tisztelettudóan.

- Megértem, hogy ez zavarja ... - kezdtem.

Megrázta a fejét:

- Az emberek jönnek ide a kardot, Sir Abel, és hiányozni fog egy bögre vagy két, ameddig csak bámult rá, és hallgatni a történeteket. Azt, hogy jó pénzt rá.

- Remélem. De amikor Sir Nitiren újra itt lesz meg kell fizetnie. Mondd meg neki, hogy elhagyta a kard, mert nem kell.

- Ő a barátom, Sir Abel?

- Van egy neheztel rám - mondtam. - Úgy tűnik, uram Nitiren utánam az étterem és dobta a futtatásához a férje előtt a harcot vele. Észrevetted már, hogy ő az ajtófélfa?

A nő vonakodva bólintott.

Saját fiók feküdt ugyanazon a helyen. Vettem a papírt, és megmutatta a háziasszony.

- Azért vagyunk itt megvitatni ezt a férjeddel. Számlált öt Scyld. Úgy látszott, mintha túlságosan nagy összeg.

- Néha túl messzire megy, uram Abel. Horn - ő.

- Minden, amit néha túl messzire megy. Tudsz írni?

- Adok négy ezüst Scyld, ha írsz ide „teljesen fizetett”, és tegye az aláírása.

A nő sietve elhagyta, és visszatért hamarosan tintával, homok és egy lúdtoll toll.