9. fejezet - vőlegények emelnek pénteken - Darja Dontsova - az otthoni könyvtár

- Igor úgy véli, hogy az oka a halálát okozta azzal, hogy valaki trauma - bólintott Zvyagin - de showdown ha semmit nem lehet beállítani. A seb halántékán feltehetően a szék karfáját, ahol apja ült. Valaki nyilvánvalóan az erő tolta neki, hogy miért ütötte a halántékára, majd a gyilkos tedd jobbra és balra.

Féltem.

- A gyilkos a házban. Elfogyott a szobában éjszaka, attól, hogy az apja, aki váratlanul bejelentette, megkezdődik a ostromolnak bennünket. Ki kerülhet a hálószobába, hogy a menyasszony ebben az időben? Csak családtag. És ki tudja, hogy nem voltam ott? Jaj!

- Mi az? - Roman éber.

- Én nem nyúltam Gleb Davidov, - suttogtam, - Esküszöm, hidd el. Azért jött, hogy meséljen egy hiba útlevéllel, utalt rá ... vagy inkább azt mondta kertelés nélkül: „Lehet, hogy meg kell venni közelebbről?” Nos, én végezték el.

Roman keresztbe tette karját a mellkasán.

- Apám egy nőcsábász, de nem egy erőszaktevő. Ő mindig nagyon udvariasan kezelt nők és ha nem volt hajlandó, feltöltötték a téma érdekes ajándék. Egy ilyen jellegű. Azt hiszem, Marina jól válogatni a pszichológia Gleb L., ezért kapta a házassági ajánlatát. Goncharov mondta határozottan: az utat az ágya keresztül az anyakönyvi hivatal, vagy bármilyen módon. És az apám dolgozott vadász ösztön. Akkor nem kell félni az agresszió az ő részéről, nem kellett volna elfutni. Valószínűleg ...

Roman Glebovich megállt, és én ideges lettem.

- Mondhatjuk, hogy én nem hagyja el a termet, Gleb Lvovich még mindig élne? De hogyan tudnék csinálni egy férfi, aki felbukkant a szobámban éjjel, bejelentés nélkül, egy köpenyt az ő meztelen testét, és bejelentette a hivatalos megkötése közötti házasság számunkra, felajánlotta, hogy „megismerni”?

Roman csettintett a nyelvével:

- Igazad van. Teljesen.

- A gyilkos a házban - ismételtem. - Ő egy tagja a családnak. Vagy ez az egyik munkás?!

- Nem lehet - mondta Roman nyomatékosan. - Inna Stanislavovna velem volt ... De ő, mint Anton és Rosa Ignatyevna gyanút. Edward is.

- Ki az Edward? - kérdeztem. - Még soha nem hallottam ezt a nevet.

Zvyagin hátradőlt a székében.

- Inna Stanislavovna két gyermek? - Meglepődtem.

Roman Glebovich keresztbe tette a lábát.

- Nem Inna második feleségem. A család hagyománya van nagyon korán lép az első házasságából, és én aláírt Nina, első felesége, alig kapott igazolást. Az első években nem sokra tartják akciók! Házasodtunk, amikor terhes lett. Nina korán meghalt. Edward velem maradt. Látod őt a reggelinél. Csak semmi meglepett! Hmmm ... van egy nagy kérés, hogy Ön: Kérjük, ne jelentse senkinek, amíg a gyilkosság Gleb Davidov.

- Azt akarod, hogy elrejtse a apja halála? - Megdöbbentett. - aligha lehetséges.

- Ma este lesz egy előadás az új parfümöt cég „Buck” - mondta Zvyagin - és ez egy hatalmas esemény a vállalat számára.

- Értem - bólintottam.

- Igen, akármilyen oldalon nézd, semmi jó - motyogtam. - Ha nem félre az esemény, újságok azonnal vádolni az érzéketlenség és nastrochat címoldalára, mint a „Can-Can sírjánál apja.” És ha a nyaralás nem kerül sor, akkor bocsáss meg egy csomó pénzt fektetett a szerkezetét. És, sajnos, egy új illat minden esetben rejlik árnyékában bűncselekmény, riporterek hamarosan megtudja, mi Gleb L. nem halt meg a betegségben, és indítsa irkafirka papírt. Szinte mindenki fog szavak kíséretében: „A szellemek a” tank „jobban leírni, mint” Midnight gyilkosság”.

- Te egy okos lány, - mondta Roman. - És mégis, kérem tartsa a nyelvét egy pár napra. Hagyja, hogy a illatanyag csendben ünnepelni a születésnapját, akkor kezdődik eladási, aztán megmondom, a szerencsétlenséget. Valószínűleg, mire Igor már tudja a nevét, a gyilkos, és megértjük, hogyan kell eljárni. apja holttestét minden bizonnyal az összes kitüntetéssel temették tartott nyomán, és minden ezt követő kilenc és negyven napos ünnepségen.

- Oké, nem fogok mondani semmit - bólintottam. - Egy újságíró nem fogja kérni, hogy miért Gleb L. ott a dob parfüm?

Roman dőlt könyökölt a szék karfáját.

- Legyen érdeklődő, van egy jó válasz: az apa nászút, ifjú után a forgalmas nyaralás balra feleségével nászúton. Te, az úton, nem kell úgy tenni, mintha a Marina Goncharova. És tudod, mi történt velem? Tálca, parfüm a helyszínen kell úgy tűnik, hogy Asya Balakirev. Nem tévedek?

- Igen, ez az egyik fő résztvevője a ceremónia - bólintottam.

- Nagyszerű! - Roman ragadtatva. - Asya megy először az üveget, és a mögötte akkor új illatos parfümöt. Képviselni illat lesz kettő.

Ziháltam. Minden sikeres karrier modell egy sorsdöntő pillanatban. Úgy tűnik, hogy az én fordul elő ma - este Stepanida Kozlov kap minden objektívek. Saját fotók rastirazhiruyutsya fényesség, és azt, képletesen szólva, felmegy pár lépésre fel a ranglétrán. Ha a lány bizalmát néző tendenciák, akkor automatikusan tekinthető egy top modell. Ennek megfelelően, a növekedés és a jövedelem.

Minden világos: Roman Glebovich szeretnénk megköszönni a segítséget. De Zvyagin okos, tudja, mit kell mondani, hogy a kollégája kertelés nélkül: „Tyapa, itt egy zsák pénzt, és a nyelvébe harapott” - nem teljesen helyes. A lányok buta és sértődékeny. Kozlov hirtelen felkiált: „Én nem eladni!” - és büszkén fölemelve fejét, menj hívja az újság „sárgaság” egy történetet arról, hogy az élet véget ért Gleb Davidov?

Igen, én is gondoskodik üzletember leküzdhetetlen bajt. Ebben az esetben jobb hez barátság és a promóció. Íme Zvyagin tisztában vele, nem tudja, hogy hogyan érzem magam, készen állok rá egyáltalán. A végén, mert én megállapodott abban, hogy lesz mostohaanyja, majd semmit nem mond a gyilkosságot.

- Nos? - Roman mondta.

- tekintetében nem aggasztanak - mondtam határozottan. - Azt hiszem, Inna Stanislavovna is hagyja cserben. De hogyan kell reagálni, és Anton Rose Ignatyevna?

- Hogy veszem - mondta Zvyagin.

- Igen, - motyogtam. - A szolgák? Igor, valószínűleg az összes közvélemény-kutatások.

Zvyagin órájára nézett.

- Kérem, nem kell aggódni.

- Igor Nyikolajevics kell mondani az igazságot az esküvő ... - Azt mondta vontatottan.

- Már mindent tud - mosolygott oligarcha.

- Oh! - Megrándultam. - Nos, akkor kezdett. Pletykák repülő madarak.

Roman Glebovich jött, és megfogta a kezem:

- Tyapa, során csak néhány embert. Mi Inna, Anton, ahonnan lehetetlen volt elrejteni az esetet, és a másik Felix.

- Irányító tudott a helyettesítés a menyasszony? - Össze voltam zavarodva. - Éjjel, bemutattam neki Marina. Nagyon buta.

A bérbeadó megveregette a fejét:

- Felix és Igor nagyon megbízható emberek. Kérjük, ne aggódj, senki semmilyen módon nem vádol az én védelmem alatt. Dolgozz nyugodtan ma este, hagyja, hogy a többiek, hogy oldja meg a helyzetet. Most megy a reggelit. Igen, és az utolsó. Mi Ina nagyon hálás neked, és felajánlotta, hogy élnek a haza egy hétre, mint díszvendég. Megy?

- Nem tudom a dolgokat - Össze voltam zavarodva - Menj haza, és megteszi a szükséges.

- Semmi bonyolult, - mondta Roman. - Miután a mai ünnepet vezető elviszi bárhová parancs, várjon, és hozd vissza. A birtok egy csodálatos wellness, uszoda, fürdő, és anélkül, hogy dicsekedett, hogy azt mondják: a szakács a legjobb Oroszországban. Tetszik opera?

Tény, hogy a klasszikus zene tesz ellenállhatatlan álmosság, de valójában szégyellem bevallani. És hamar bólintott.

- Holnap meglátogatjuk Covent Garden, - mondta Roman álmodozva jön az ajtóhoz. - Én azonban nem tudom, mi van a repertoárban ezen a héten. Ugyan, azt hiszem, minden előadás jó.

- Covent Garden? - Össze voltam zavarodva. - De a színház Londonban! Hogyan jutunk el oda?

Zvyagin, akinek sikerült kinyitni az ajtót, megfordult, volt egy őszinte kifejezése a meglepetés az arcán.

- Ez furcsa hallani ezt a kérdést akkor, repülő Francois világszerte. Természetesen a gépen. Menj dél körül ebédelni Angliában egy kis exkluzív éttermében, a show, és menjen haza. Általában öltözz és gyere le reggelizni. Rose Ignatyevna nem bírja, ha valaki késik a kávé, és ez nem lehet diagnosztizálni vele.

- diagnózis? - Nem értem.

Roman integetett.

- Hülyeség. Nagymama szeszély. Ő egy őrült.

- Elnézést, de hogyan jut be a helyiségbe, ahol laktam? - kérdeztem. - Most mi van a másik hálószoba.

Roman visszatért, felvette az asztalról a telefont, mondván, hogy „azonnal menjen,” magyarázta:

- Először is, nyomja meg a gombot az „INT” jelölt, akkor a tárcsázott számjegyeket a „10” és össze van kötve a szolgák. Saját szám "egy", Innin - "két" Roses Ignatievna - "három", Anton - a "négy", Felix - "öt".

- Mit akar? - Kérdeztem halkan.

A szobalány volt szolgálatban az ajtón, vagy tudott teleportálni.

- Olya segíteni Stepanida, - mondta Roman. - Ő a díszvendég. Vigyétek a vendég, ahol élt Marina Goncharova felesége Gleb Davidov.

A szobalány bólintott, és mentünk át a folyosókon, valahol a mélyben az épület. Talán Olga és meglepődött a sorrendben, de nem érzelem, csak a vágy, hogy legyen szíves egy barátja a tulajdonosok, nem tükröződött az arcán.

- Kérem - mondta, amikor találtuk magunkat, közel a nagy kétszárnyú ajtó - itt.

- Köszönöm, - mosolyogtam. - És mi van akkor megy a menza?

- Hívja fel a tízes szám, akkor hajtják végre - udvariasan mondta a szobalány, és csendben visszavonult.

Vettem egy gyors zuhany, húzott farmer, pulóver, és felkapta a telefont.

Alig egy perccel később, mint a szárny óvatosan bekopogott.

- Olya, jönnek! - kiáltottam, húzza a haját lófarokba.

De állt a küszöbén egy másik nő.

- A nevem Hit, - ő mutatkozott be, szippantás.

Az új szobalány betegnek látszott - szeme vörös bevágások, duzzadt orr és az orr hangon. Rögtön gondoltam, a hallott beszélgetés tegnap Inna Stanislavovna Galina, és azt mondta:

- Magyarázza el, hogyan lehet eljutni az étkező.

- Elviszlek - alig hallható hangon mondta Vera.

És tudtam megérteni: a kastély Romana Glebovich gyorsan terjedő vírusos fertőzés. Tegnap rosszul Galina - panaszkodott a hányinger, gyengeség, fejfájás, ma fertőzés terjedését a hithez. Nem akarom, hogy a következő áldozat, és ezért csökkenteni szükséges kapcsolatot a bacilusok hordozó minimális.

- Köszönöm, inkább sétálni egyedül - mondtam.

- mondta, hogy a vendégek a hely - tette nagynénje újra megszagolta.

Úgy döntöttem, hogy érdekel a jó modor:

- Vera, akkor az influenza, de a terveim nem tartalmazza a betegség, ezért nem akarok járni veled a ház körül. Ne érts félre, én is könnyen megfertőzheti.

- Én teljesen egészséges - komoran válaszolt néni - Felix Beniaminovich nem teszi lehetővé egy személy egy szervizbe.

- Mégis, van dolgozni beteg - nem adtam fel. - A szabad szemmel látható jelei a nátha.

- Hát ... ez egy allergia - hazudta Vera - Megvan mindig virágzó rét fű kezdődik.

Azt az ablakra mutatott, amely hivatalosan is esett a nagy hópelyhek.

- Bluegrass - luc? Vagy fenyő, fenyő? Evergreen?

- Nem, - zavaros szobalány - mint ez a fű.

- Kétlem, hogy most Moszkvában syschetsya az allergén - gúnyosan mondtam. - Nos, legalább nem jön ki a válaszok fülű ananászt. Köszönöm, nem kell kísérő.

- Ez nem az influenza - szilárd hit - ígérem. Szidott, ha tudnák, hogy nem teljesítette a rendelést római Glebovich ő szigorúan elrendelte, hogy vigyázzon a vendég, hogy kezelje őt, mint egy terhes macska.

- Kiváló összehasonlítás - kuncogott, I - remélem jön vele, és nem a mester. Azt már mondtam, hogy nem akarom, hogy vegye fel egy fertőzés. Most hívom Inna Stanislavovna ...

- Ó, kirúgtak! - kiáltotta Vera. - Nos, kérem, higgyék el, én nem egy vírus! Minden a szolgák teljesen egészséges.

- teljesen egészséges? És Galina? - Ott voltam háborodva. - Tudod jól, hogy neki!

Egyszerű szavakkal felkeltette a lány felett elégtelen reakció - ő megragadta a nyakánál fogva, hangot hallatott, mint egy fojtott köhögés, és elkezdte lázasan kenet könnyek kezét, ömlött a szeméből.

Kapcsolódó cikkek