7 helyzetek, amikor meg kell mondani, köszönöm

„Köszönöm” - a leginkább alábecsült a világon a szót. Helyénvaló szinte bármilyen körülmények között. Nézzük hét közös helyzetekben, amikor azt mondjuk, semmit, választotta ahelyett, hogy egyszerűen azt mondják, hogy „köszönöm”.

1. Ha egy bók

Mi kényezteti bók, amikor kezdenek mindent tagadni vagy viselkednek túl szerény. Talán félsz hangot arrogáns vagy önteltek.

A probléma az, hogy elutasította egy őszinte bók, akkor nyomja egy férfi, aki kiderült, hogy nagyon szép mondani valami jó. Csak megválaszolása „köszönöm”, akkor kifejezni a háláját, hogy az a személy, aki egy bók, és segít élvezni a pillanatot.

Példa: „Van egy nagyon szép ruhát.”
Rossz: „Ó, ez a régi dolog? Hordom ezt évek óta. "
Helyes: „Köszönöm. Örülök, hogy tetszik. "

Példa: „Wow! Húsz pont ma. Te tényleg jó ez a játék. "
Rossz: „Igen, de kimaradt egy pár támadást, a harmadik körben.”
Helyes: „Köszönöm. Örülök, hogy az este olyan jól ment. "

Figyelembe bók, akkor ismeri a saját képességeit. Ha elutasítja azt - adja fel a saját eredményeit.

Kap bókokat szórakoztató és élvezetes, de gyakran az összes port. Nincs szükség, hogy szabotálja az ilyen gesztusok. Vedd őket a hála, és élvezni a pillanatot.

2. Ha későn

A késés nem jó. Ez egy nagy stressz az a személy, aki a végén. és tiszteletlenség a személy, aki vár.

Talán furcsának tűnik, hogy köszönöm, hogy valaki a problémákat, hogy ő vette, de ez az egyetlen helyes válasz.

A legtöbb ember az ajtó azt mondja: „Sajnálom, hogy késtem.” A probléma ezzel a válasz az, hogy a helyzet továbbra is csak érvényes Önre. Csak köszönetet mondani. Tehát változtatni a helyét egy férfi, aki megtalálta magát kellemetlen helyzetbe, várja, hogy „Köszönöm a türelmüket.”

Példa: Menj be az ajtón egy 14 perces késéssel.
Rossz: „Nagyon sajnálom, hogy késtem. Hatalmas forgalmi dugókat. "
Helyes: „Köszönjük a türelmet.”

Néha, mert hibáink szenved valaki mást. A standard válasz egy ilyen helyzetben -, hogy bocsánatot az ő hibája, de jobb, hogy köszönetet mások türelmét és hűségét. Köszönjük nekik, amit tettek, annak ellenére, hogy a hibákat.

3. Ha valaki vigasztalni

Ha valaki jön hozzád rossz hír, a helyzet nagyon kényes. Azt akarjuk, hogy egy jó barát, de néha a megfelelő szavakat nem jöhetnek szóba. Gyakran azt gondoljuk, hogy ez egy jó ötlet -, hogy megtalálja pozitív módon a probléma helyzetet. „Nos, legalább, de ...”

Ez egy rossz viselkedés, mert a szavak nem változtat semmit. Minden, ami igazán szükségünk van - csak ott lesz, és köszönöm a bizalmat helyezni téged.

Példa: anya és kollégái hirtelen meghalt.
Rossz: „Legalább van hátra sok csodálatos emlékek, hogy mindig legyen veled.”
Helyes: „Köszönjük, hogy megosztottad a bánat. Tudom, hogy ez egy nehéz időszak az Ön számára. "

Példa: A bátyád elvesztette az állását.
Rossz: „Legalább, az egészség minden rendben.”
Helyes: „Köszönöm, hogy elmondtad. Veled vagyok. "

A nehéz időkben, nem kell szó, hogy valahogy enyhíteni a fájdalmat, szükségünk van egy személy, aki képes lesz arra, hogy megosszák velünk a hegyen. Ha nem tudja, mit mondjon, csak hálát adni, és ott lesz.

4. Amikor megkapja építő kritika

A kritika nagyon hasznos lehet, de ritkán látni azt, hogy a fény. Ez lehet unflattering értékelje a munkáját a fejét, vagy egy e-mailt egy elégedetlen ügyfél, ami a mi szokásos válasz - egy védekező helyzetben. A helyes válasz a kritika - csak azt mondani, köszönöm, és használják fel az információkat, hogy javítsa.

Példa: „A munka rosszul. Azt hittem, jobban csinálni. "
Helytelen: „Te nem érted. Itt van, mi történt valójában. "
Helyes: „Köszönöm többet várnak rám.”

Példa: „Vettem neked a múlt héten, és ez már törött. Nem vagyok boldog. "
Rossz: „Hogyan használjuk? Az utasítások azt egyértelműen előírja, hogy a termékeket nem tervezték, hogy bizonyos feltételek mellett. "
Helyes: „Köszönjük, hogy írt nekünk. Igyekszünk jobban. Tudna kidolgozza inkább az a probléma? "

Senki sem szereti a mártogatós, de bármilyen hiba - ez is egy eredmény. Válaszoljon az építő kritikát hálával és ezt az információt, hogy jobb.

5. Amikor megkapja az indokolatlan kritika

Előfordul, hogy a kritika nem hordoz semmi hasznosat. Ez egyszerűen egy megnyilvánulása bosszúvágy, irigység és aljasság az egyes emberek. Az egyik legjobb módja, hogy kezelni gyűlölők - köszönetet mondani, és kész.

Ha valaki köszönöm a kritika, sőt igazságtalan, azonnal semlegesíti a hatásuk. Ezen reakció miatt, a helyzet nem nőtt bele egy értelmetlen érv.

Példa: „Ez lehet jó tanácsok kezdőknek, de azok, akik már ismerik a témát, nem fog találni semmit hasznos a maga számára.”
Rossz: „Egyértelmű, hogy írtam ezt a kezdők számára. Persze, meg fog lepődni, de nem minden a cikkek írok neked. "
Helyes: „Köszönöm, hogy megosztotta velünk véleményét. Legközelebb megpróbálom jobban csinálni. "

Példa: „Az alkalmazás - a legostobább dolog, amit olvastam a héten.”
Helytelen: „Te egy idióta. És most elmondom, hogy miért ... "
Helyes: „Köszönöm a kritikát. Még mindig sokat kell tanulni. "

Mentesség a vágy, hogy nyerjen minden érv - jelzi az érettség. Az interneten, hogy valaki a baj? Tehát mi. Jobb és sokkal fontosabb, mint bármely győzelem a vitában - élőben, ahogy jónak látja.

6. Ha valaki ad kéretlen tanácsokat

A gyakori helyzet az edzőteremben. Mindenkinek megvan a véleménye, hogyan kell helyesen végrehajtani a gyakorlatot. Sokan csak próbál hasznos lehet, de nagyon bosszantó kéretlen tanácsokat. Védekező reakció - szarkazmus, mentség durvaság - nem vezet semmi jóra. A legjobb válasz? Csak köszönetet mondani.

Rámutatva, hogy a hiányosságokat a többiek, akkor nem megszabadulni saját. Köszönjük az emberek számára a részvétel, akkor is, ha nem kért tanácsot.

7. Ha nem vagy biztos ez megköszönni

Ha kétségei vannak, csak köszönetet mondani. Ön nincs semmi vesztenivalója. Te tényleg aggódnak, hogy túl sok ember hálát adni?

„Ha küldök egy képeslapot hála ebben a helyzetben?” Igen, kéne. „Kell borravalót?” Még ha nem, legalább köszönetet mondani.

Gyakran mondják, köszönöm.

Kapcsolódó cikkek