2 fajta beszéd

Alapvető kérdés: Miért van rá szükség? Szükség van az életünkben, különösen a kommunikáció. A rendszer segítségével a beszéd, meg tudjuk kifejezni érzéseiket és érzelmeiket. Különböző helyzetekben, mint például a kommunikáció a szülőkkel, barátokkal, az iskolában, az általunk használt különböző beszédet. Ezért tudnunk kell, hogy milyen típusú a beszéd, a jogot, hogy kifejezzék gondolataikat szóban és írásban.

Milyen beszéd? A szöveges leírás diskurzus

Mi a története? Az elbeszélő - az a típusú beszéd, amely leírja az események időbeli sorrendben. A narratíva formájában beszélt és művészeti stílusok. Művészi elbeszélés alapján egy bizonyos kompozíciós séma: kiállítás, kiállítás, fejlődésének a cselekvés, a csúcspont, végkifejlet. Ebben a szövegben esemény lehet leírni az előre irányban, azaz a időrendi sorrendben, és fordított sorrendben. Egyes művek intézkedés leírása időrendben, hanem a narrátor időnként eltérhet meg, emlékeztetve a múltbeli események, vagy éppen ellenkezőleg, túltenni magunkat, és azt mondta, hogy mi fog történni a jövőben. narratív formában gyakori ebben a műfajban az irodalom, mind a visszaemlékezések, levelek.

Példa elbeszélő szöveg: Ez a téli szórakozás és párja Michelle értesítést kapott Pszkov a tulajdonosai otthon, és most a bérlő, hogy a felesége elvesztette gyermekét és házas, elhagyta a lakást, tartozott neki egy jelentős összeget. Elhagyta néhány bútort, amely a bérlő és megszámoltuk az övé, ha Michelle nem küld neki a pénzt a jövő hónapban. Miután elolvasta ezt a levelet, reggel ivás után, Michelle dühösen összegyűrte és kidobta az ágy alá, hogy ne gondolj a múltja színtelen (M.Zoshchenko).

Mi a leírás? Leírás - ez a fajta beszéd, amellyel ábrázolt minden jelenséget a valóság szállítóeszköz és közzététele a fő jellemzői. Más szóval, az ilyen típusú beszéd leírt funkciók tárgyak, események, emberek, állatok. A leírás gyakran használják szinonimaként, következetes és következetlen definíciók, hiányos, névadó javaslatok; már nem használja jelölő szavak adottságok, objektumok tulajdonságait.

leírás Példa: én még soha nem láttam a szemét bájos, mint a Belinszkij. Kék arany pöttyökkel a mélyben a diákok, azok a szemek, normális időkben fél szempillák, tágult, és ragyogott az ihletett pillanat; pillanatok vidámság vette a szemét lenyűgöző barátságos kifejezéssel a kedvesség és a gondtalan boldogság (Turgenyev).

Mi az érvelés? Érvelés - ez a fajta beszéd, a mely felvázolja megmagyarázza tagadta vagy megerősített bármely gondolat. Az érvelés jellemző összetett mondatok külön felváltva, különböző típusú asyndetic és szakszervezeti kommunikáció; foglalkozik a szakszervezetek, de annak ellenére, annak ellenére, as, mert stb.; költői kérdések, nyugtalanság, kérdő és felkiáltó mondatok. Ez a fajta beszéd különböző és sajátos szókincs: használt több jelölő szavak elvont fogalmakat.

A szöveg-argumentum általában három részből: értekezés (kifejezve alapötlet); argumentum (ez a gondolat bizonyított vagy éppen ellenkezőleg, cáfolják); következtetést.

Példa érvelés: Később arra gondoltam, ezt a történetet. Lehet az emberek engem egy részeg? Úgy tűnik, hogy ott van, nem valószínű, tettem egy ilyen benyomást. De még ha ez vettük részeg. Úgy látta, hogy csupa vér volt, valami történt - csökkent, hit - miért nem segít, vagy legalábbis nem kérték, mi ez? Tehát, hogy adja át, hogy ne vegyenek részt, hogy ne pazarolja az idejét, erőfeszítés, „nem érdekel” vált egy ismerős érzés? (Granin)

Például: kimegyek a tisztásra, és hirtelen megláttam közel a régi, hosszú út leküzdésére EZZHENNOY Két fehér gomba. IGEN NEM TÖBB! Kalapok Minden kis kevesebb MY sapkát. Vágás őket késsel. Láb vastag, erős. Csak abban az esetben még egyszer körülnézett, körülnézett - és megdermedt: még két SZINTE mellett én növekszik, és egy kicsit tovább - egy másik. És mivel a kiválasztás. Ezután én szerencse mindezt Polyanko felmászott négykézláb. DE TÖBB NINCS nem található. (G. SKREBITSKY) - Narration + leírás.

Következtetés: megismertem a fajta beszéd és megtanulta, hogyan lehet őket kapcsolni egy szövegben. Most már tudjuk, hogyan kell kifejezni gondolataikat írásban és szóban.

Kapcsolódó cikkek