40 hiteles hadiths az élelmiszer

Mohamed Próféta béke legyen vele, azt mondta: „Aki megőrzi az én Umma negyven hadísz mondani az ítélet napján:” Jöjjetek paradicsom, amit kapu szeretné „”

40 hiteles hadiths az élelmiszer

Hadiths termékekről

A Próféta ﷺ azt mondta: „A kegyelem a One a kinek kezében van a lelkem, eszik mézet. Mert nincs otthon, mert aki nem kérte a türelmi angyalok, ha a mézet. Ha valaki eszik mézet, ezer gyógyszer szerepel a gyomrát, és egymillió betegségek menni. És ha a belsejében az elhunyt lesz a méz, akkor ne érintse meg a tűz a pokol. "

Allah Küldötte ﷺ azt mondta: „fokozott elővigyázatossággal, hogy két gyógyszer: a méz és a Korán” (Ibn Masood)

A Próféta ﷺ mondta: „Aki kezdi a napot a hét préselt (adzhva) dátumok, nem fenyegeti a mérgezés és a boszorkányság a nap”

Allah Küldötte ﷺ azt mondta: „A dátumok a gyümölcsök Paradicsom. Ezek gyógyító ellen mérgezés „(At-Tirmidhi)

A Mohamed próféta ﷺ ajánlott: „Reggel enni füge éhgyomorra, mert megöli a férgek” (Kanzul-Ummal, X, 26)

Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah azt mondja, hogy néha vett egy hónap, és a tűz nem gyullad meg a házban a Próféta ﷺ. „Mi maradt csak esedékessége és víz” (Bukhari)

Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah, aki narrátora, hogy a Próféta ﷺ azt mondta: „A házban, ahol vannak dátumok, soha nem éhezik” (Muszlim). Azt is mondta: „A ház, ahol nincsenek dátumok, mint egy ház, ahol nincs élelmiszer” (Ibn Majah)

„Nézzük szülési dátumokat. Ha nem tud adni neki friss dátumok, így szárított, mert nincs hasznosabb fa nő, mint a datolyapálma „(” Umdat al-Qari”, 21:68)

Úgy tűnik, hogy Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, azt mondta:„Amikor a Próféta ﷺ megoszlik követői nyúlik, így minden hét darab. És ő adott nekem hét dátumok, amelyek közül az egyik az volt, száraz és éretlen, de nem volt köztük drágább nekem, mint ez, mivel nehéz volt megrágni „(Bukhari)

„A Próféta ﷺ evett dátumokat fiatal görögdinnye” (Abu Dawud). Azt mondja a hívők anyja Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah: „A Próféta ﷺ evett dinnyét a füge, és azt mondják:” Szárazság mi egyensúlyba egymással páratartalom, hideg egy egyensúly a hőt egy másik „(Abu Dawud, Al-Tirmidhi)

A Mohamed próféta ﷺ mondta: „Bármelyik nő, aki evett görögdinnye, hogy terhes, biztos, hogy gyermeke született, szép megjelenés és jó karakter”

Tól Abdullah ibn Jafar, hadd legyen elégedett vele, narrátora: „Láttam az Allah Küldötte ﷺ eszik friss dátumok uborka” (Bukhari, Abu Dawud, Al-Tirmidhi)

Miután a Mohamed próféta ﷺ jött egy szegény ember, és hozott egy tál szőlő, mint egy ajándék. Mohamed próféta ﷺ elfogadta az ajándékot, és vett egy szőlő és eszik meg, elmosolyodott. Aztán a második, harmadik, és minden egyes alkalommal, amikor mosolygott, miközben a férfit, ha kész volt felszállni az öröm. És a társa figyelte. Ők voltak meglepve, mert Allah ﷺ mindig megosztott velük, de ezúttal - nem ... A Mohamed próféta ﷺ megette az összes szőlőt, és visszatért a poharat az embert, és távozott nagy örömmel az arcán. Aztán az egyik Társak, Allah legyen elégedett Allah azt mondta: „Ó Allah Küldötte! Miért nem megosztani velünk?”. A Próféta ﷺ mosolygott, és így válaszolt: „Láttad az öröm az arcán? Amikor megpróbáltam szőlő volt savanyú. És attól félek, hogy ha megosztom veletek, néhányan azt mondják, ez ideges neki "

A Próféta ﷺ mindig evett kenyeret készült árpa liszt korpát. Abu Hazm narrátora: „Kértem Sahl bin Sad:” Vajon Allah ﷺ evett kenyeret finomított liszt? " Azt mondta: „Attól a pillanattól kezdve ő próféta küldött halála nem látta a finomított liszt.” Megkérdeztem: „És ugye van a képernyőn?”. Azt mondta: „Attól a pillanattól kezdve ő próféta küldött halála nem látta a képernyőn.” Megkérdeztem: „Mit eszik átvizsgálatlan árpa?” Azt mondta: "Van úgy őröljük, majd fújt rajta, összegyűjtöttük mi szórja, kevert vízzel és gyúrt tésztát„(Bukhari)

Úgy tűnik, hogy egy nap (egyes) ember, amely előtt feküdt a sült bárány, meghívást kapott (enni) elhaladó Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, de nem volt hajlandó enni, mondván:„Allah Küldötte ﷺ elhagyta ezt a világot, és nem evett a kitöltés (még) az árpa kenyeret. "

Yusuf ibn Abdullah ibn Salamah narrátora: „Láttam az Allah Küldötte ﷺ vett egy darab kenyeret, tedd nyúlik, és azt mondta:” Ez a fűszer, hogy ez a „(Abu Dawud)

Közvetíteni a szavak Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, hogy az éjszaka folyamán út a Próféta ﷺ hozott két tálak, amelyek közül az egyik tele volt a bor, a másik - a tejjel. Miután rájuk nézett, és megfogta a tejet Jibril, sallallaahu „alaihi wa sallam, azt mondta:»Dicsőség Allahnak, aki küldött: ha megtették a bor, a közösség eltévedt!«(Muszlim)

Abdullah ibn Busra és testvérei a következőket jelentette: „Egy nap, néztük a Próféta ﷺ, és felajánlotta neki a vajat és tíz óra. A Próféta ﷺ szeretett vaj „(Abu Dawud)

Anas, Allah legyen elégedett „anhu, beszámol arról, hogy az Allah Küldötte ﷺ azt mondta:»Nincs gránátalma a kertekben, hogy nem megtermékenyített mag a gránátalma Paradicsom«.

Ali, hadd legyen elégedett vele, narrátora: „Allah Küldötte ﷺ mondta:” Egyél és gránátalma pép, mert tisztítja a gyomrot „(Ahmad ibn Hanbal)

Ibn Abbas (RA) narrátora: „Jabir ibn Abd Allah, hadd legyen elégedett vele, így a próféta ﷺ gyümölcs birs, amely hozta őket Ta'if. A Próféta ﷺ azt mondta: "A birsalma elűzi szomorúság, világosítja a szív„(Tabarani)

Talha, hadd legyen elégedett vele, meséli: „Egy nap meglátogattam Allah ﷺ. Mikor jött rá, ő volt a kezében a gyümölcs a birs. Azt mondta nekem: "Ó, Talha, Finomságok birsalma erősíti a szívet, fenntartani a jó hangulatot.„(Shamail al-Nabi)

Abdullah ibn „Umar, Allah legyen elégedett” anhu, beszámol arról, hogy az Allah Küldötte ﷺ mondta: „Kétféle hullák és kétféle vér engedélyezett élelmiszer. Kétféle dög - a hal és a sáskák, és kétféle vér - ez a máj és a lép „(Abu Dawud, Ahmad, Ibn Majah)

Ibn Abi Avfa, hadd legyen elégedett vele, amikor azt kérdezték, hogy lehet-e enni a sáskák, azt mondta: „Én voltam az Allah Küldötte ﷺ hat vagy hét harcol, és együtt megette (sáskák)” (Abu Dawud)

Közvetíti a szavait Umm Hani, legyen Allah legyen vele elégedett: A próféta ﷺ odajött hozzám, és megkérdezte: „Mit kell az élelmiszer?” Azt panaszolta: „Van egy darab kenyeret és ecetet.” A Próféta ﷺ mondta: „Amennyire egyedi termék - ecet!”

Mohamed próféta ﷺ is mondta: „Hozzátok (ecet). A ház, amely egy ecet nem tekinthető rossz „(At-Tirmidhi)

Adab (szabályok) táplálékfelvételt

Közvetíteni a szavak Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, hogy Allah Küldötte ﷺ azt mondta:»Evés két elég lesz három, és az étel elég 3-4«

Úgy tűnik, hogy Abu Hurayrah, Allah legyen elégedett „anhu, azt mondta:»Allah Küldötte ﷺ soha szemére nem étkezés: ha akar, akkor eszik, és ha nem tetszik, elhagyta azt«(Bukhari)

A Mohamed próféta ﷺ mondta: „Grace küldik le a középső az étel, így enni, mert a szélén”

Úgy tűnik, hogy „Omár bin Abu Salamah, Allah legyen elégedett mind a kettőt, azt mondta:„Mint egy gyerek voltam az ellátás Allah ﷺ. Én általában kézzel a különböző végeit a közös étel, de (egyszer) Allah Küldötte ﷺ azt mondta nekem: „Oh boy, mondván:” Az Allah nevében „Egyél a jobb kezével, és hogy milyen közel van a te” - és azóta! akkor eszem egyetlen módja „(muszlim)

Közvetíti a szavait Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah, Allah Küldötte ﷺ mondta: „Figyelembe kell enni, legyen minden, hogy emlékszik a neve Allah, de ha elfelejti, hogy emlékezzen Allah nevét elején (élelmiszer), hadd mondja:” Az Allah nevében az elején és a végén is! „(Bi-media-Allaah fi Abba-chi va Akhir-hee!) (Abu Dawud, al-Tirmidhi)

Közvetíti a szavait Jabir, Allah legyen elégedett „anhu, hogy hallotta Allah Küldötte ﷺ azt mondta:»Ha az ember belép a házába, és emlékezik Allah a bejárat (a házban), és evés közben, a Sátán azt mondja, hogy az ő csatlósai:«Ne lesz az Ön számára (itt), nincs menedék, nincs vacsora, „Ha belépett (a ház), nem pomyanuv Allah a bejáratnál, a Sátán azt mondja:” Ha a kapott menedéket „-, és ha nem emlékszik Allah és étkezés közben Sátán azt mondja: „Ha a kapott és menedéket, és a vacsora” (muszlim)

Úgy tűnik, hogy Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah azt mondta: „(Egyszer, mikor) Allah ﷺ evett hat társa, jött egy beduin fejezte be (teljes kiőrlésű vette csak) két darab, és az Allah Küldötte ﷺ azt mondta: „Valóban, ha ő jutott a neve Allah (evés) biztosan elegendő lenne akkor (minden)!” (At-Tirmidhi)

Továbbítja Abu fejében, hadd legyen elégedett vele, hogy miután befejezte ott, a Próféta ﷺ szokta mondani: „Dicsőség Allahnak, (dicséret) egy csomó, a jó és áldás (dicséret, ami soha) nem lesz elég (dicséret, hogy) nem szabad megszakítani, dicséret, (ami nélkül) nem tehet! (Ez -) Urunk "(Iz-Allaah Hamdan kyasiran, tayiban, mubarakyan fi hi-Al-Hamdi ghayr makfiyin wa wa la la muvadda'in mustagnan„en-hu Rabbah-on!)"(Al-! Bukhari)

Közvetíteni a szavak Mu'aadh bin Anas, Allah legyen elégedett „anhu, hogy Allah Küldötte ﷺ mondta:»Aki étkezés után azt mondja:«Dicsőség Allahnak, add nekem ezt, és adott nekem, hogy bár még nem volt igénybe bármely trükkök, sem hatalom "(Al-hamdu Vajon Allah allyazi at'ama-Razzaq sem Haza va-ni-chi min ghayr Howlin„minnie va la kuvvatin!) - bocsánatot fog a múlt bűneit"(Abu Dawud, at-Tirmidhi )

Allah Prófétája ﷺ azt mondta: „Bizony, Allah elégedett ezzel a rabszolga, aki dicséri Allah minden darab elfogyasztott étel által nekik” (Muszlim)

Ibn „Umar, Allah legyen elégedett” anhu, beszámol arról, hogy az Allah Küldötte ﷺ azt mondta: „Ha valaki közületek iszik, vagy eszik, hadd egyenek és igyanak a jobb kezével. Mivel balkezes evés és ivás Sátán „(Muszlim)

Úgy tűnik, hogy Hudhayfah, hadd legyen elégedett vele, azt mondta: „Hallottam a próféta ﷺ azt mondta:” Ne viseljen (ruha készült) selyem és Dibaj *, ne igyon az arany és ezüst edényeket, és nem eszik meg az arany és ezüst ékszerek, mert valóban, mindez számukra (hitetlenek) ebben a világban, de nekünk - a világon az örök „” [* Dibaj - a nevét egy drága anyag alapján selyem. A tilalom a viselése ilyen szöveteket csak a férfiak]

Allah Küldötte ﷺ azt mondta: „Igyál vizet nélkül lassan egyre teli szájjal” (Dzhamius-Sagyr, 1/392)

Lásd még:

Kapcsolódó cikkek