8. rész 9 - csillagászati ​​siddhantas, 3. rész

8. Kérdések és válaszok.


Kérdés: Amennyire én tudom, Sríla Prabhupáda soha nem foglalkozott az ő obyasneniyaschh a fogalom magasabb dimenziók. Ő mindig is hangsúlyozta, hogy szükség van a felfogása a szöveget, ahogy van. Esvli az ötletek igaz, akkor miért Srila Prabhupada nem jelölte meg ezeket, megkönnyítve számunkra megragadni?
Válasz: Amennyire én tudom, a védikus irodalom nem utal közvetlenül a koncepció magasabb dimenziós térben. Ez a koncepció kölcsönzött modern matematika. Azonban a védikus leírása univerzum megértette ezt nagyon többdimenziós, ami elég indokolt fellebbezést a matematikai fogalom többdimenziós térben, ha ez segít tisztázni a lényege az ügyet.
Például, a leírás a látogatás Úr Brahma Krishna a Dwaraka kimondja, hogy jelen voltak több millió Brahmas más univerzumok. Azonban minden Brahma vette a helyzetet, mintha ő lett volna egyedül Krisna. Így Krishna priststvoval egyszer sokasága univerzumok, és a mi Braahma látta egész idő alatt. Lehetetlen egy olyan világban, mint a miénk, és bemutatja a többdimenziós a védikus helyet. (Lásd CHAP. 2)
Kérdés: Ha volt a Holdon, azt látná, hogy lakható-e vagy sem?
Válasz: Srila Prabhupada azt mondta, hogy „szinte láthatatlan” (lásd 6.s.1.)
Kérdés: Nem lehet, hogy láthatatlanok számunkra csak azért, mert láthatatlan és ruházat, élelmiszer, lakások számunkra, gépek és egyéb tárgyak félistenek terméket. (Képzeld el, hogyan fog kinézni a láthatatlant ruha félisten!) Más szavakkal, a félistenek élni egy olyan világban, amely nem lát, nem tekintik őket. Tudják mozgatni a világunkba az ő misztikus képességeit, és a fejlett jógik lehet navigálni a világot. Azonban a hétköznapi emberek nem érzik a félistenek és minden, ami körülveszi őket. Ez az, amit mi a szó és a világ nagyobb méreteket. "
Ezzel a szó szoros értelmében „vékony”, emlékeznünk kell arra, hogy beszélünk teljesen érzéketlen világ, amely érzékelhető egészen valóságos lények lakják azt. Ez más, mint mondjuk a szellemek, amelyek megjelentek a világ egy finom formában, és nem tudja befolyásolni.
Kérdés: Lehetséges, hogy ezek a világok magasabb dimenziók, és nem állnak a hétköznapi emberek, de ha léteznek, ott kell lennie valamilyen empirikus bizonyíték a létezés? Vagy inkább vakon elfogadni a hitet a valószínűtlen feltételezés?
Válasz: A történelem szinte minden kultúrában ősidők óta meghaladja boltokban, mint bizonyítékot. A modern tudomány ebben az értelemben sem kivétel. Az 5. fejezetben röviden prassmotreli néhány ilyen bizonyítékot. (A nem-védikus forrásokból).
K: De ez a bizonyíték nem tökéletes.
Válasz: Az empirikus bizonyítékok mindig hiányos. Akkor megteszi a sásztrák jelen generáció, de akkor a saját gyakorlati tapasztalatok. Persze, Sríla Prabhupáda volt mindig az első útját.
K: Egyes helyeken, a Srímad Bhágavatam azt mondja, hogy a héj a világegyetem kezdődik eleme a víz. Mivel a víz és a többi héj átlátszó, nem látjuk a fényt más univerzumok? lehet

Kapcsolódó cikkek