21. fejezet boszorkányság ma

A kutatók a modern boszorkányság, akik maguk nem tagjai a „vallás a boszorkányok”, általában tévesen azt hiszik, hogy ez a kultusz nem több, mint 20 éve, és hogy jött létre, hogy nyugdíjas malajziai vámtisztviselői Gerald Brousseau Gardner. Minden okom megvan azt hinni, ez a következtetés helytelen.

1953-ban, az egykori tanár az enyém be nekem, hogy Louis Amfrevillem Wilkinson, aki él egy kis faluban dorsetshirskoy Hezlberi-Bryant Wilkinson, fia a tulajdonos-igazgatója Előkészítő Iskola Sussex (megye Anglia), éltem egy érdekes és teljes életet.

Kezdetben tanult Oxfordban, de azzal vádolták istenkáromlással és kizárták. Aztán át a Cambridge-ben. Ott összebarátkozott a testvérek Powys. Az önéletrajzában,

Nagyon izgatott. Mint sokan mások, én olvastam fantázia Antropozófia Margaret Murray (vegyes csodálkozás, ámulat és a szkepticizmus); de nem tudtam elképzelni, hogy a boszorkány klán, amelynek ő írta, vannak a XX században.

Udvariasan megkérdezte, ha azt hiszi, hogy Crowley megengedett magának egy vékony vicc. Erre ő azt felelte, hogy bár Crowley és hajlamos volt szórakozni ilyen vicceket, ebben az esetben ő igazat mond. Aztán a társam, mintha bizonyítani szavait, elismerte, hogy ő volt a késő 30-as - a korai 40-es években. Voltam jóban a tagok a boszorkány boszorkánygyülekezet hatályos New Forest.

Visszatérve a gombák, szükséges tisztázni, hogy minden kétséget kizáróan ez a munka Gerald Gardner lendületet adott a gombák növekedését népszerűsége boszorkányság 50-es és 60-HGG.

1940-ben csatlakozott Gardner psevdorozenkreytserskuyu szervezet élén a lánya Annie Besant. A tevékenységek a szervezet végeztük Christchurch Hampshire, ahol szervezett úgynevezett „rózsakeresztes Színház”. Ez az a város Gardner találkozott (legalábbis ő ezt mondja) a követői a vallás boszorkányok, aki a „rózsakeresztes szervezet csaliként halászat, az újonnan felvett az ő klán. Gyanítom, hogy ez ugyanaz coven, amely kapcsolatba lépett Louis Wilkinson.

A végén, Gardner indult a csoport, és szerinte, már kinevezett ügyvéd. Úgy tűnik azonban, hogy nem volt kedveli az egyszerű szertartások és ezért úgy döntött, hogy létrehoz egy átgondolt és romantikus változata a boszorkány vallás.

Néhány évvel Gardner megismerkedett Aleister Crowley, ahogy szenteltek VII ° O.T.O. és emellett ő volt a levél, amely megadta neki a jogot, hogy kezelni egy bizonyos fajta menedékházak az OTO De soha nem vette igénybe ezt a jogot. A több más hajlamait, úgy döntött, hogy létrehozza a saját szervezet, amely bérelt Crowley, hogy ő írta a nagylelkű díj bonyolult rituálék az új „Gardner” boszorkány vallás. Körülbelül ugyanebben az időben, Gardner írta (vagy rendelt komponálni a) az úgynevezett „Book of Shadows” - útmutató a boszorkányság, állítólag írt XVl az. Ő magától értetődik, hogy minden sorban a munka, kevesebb, mint középszerű stilizált angol Erzsébet-kor, adja modern eredetét.

Végén a 40-HGG. Gardner írta álnéven scire hosszú és szinte lehetetlen olvasni a regényt „Kézikönyv Nagy Magic” - körülbelül mágia és a boszorkányság a középkori Angliában. Úgy tűnik, hogy ez a könyv teljes kudarc - öt évvel megjelenése után a regény, láttam a kiadó polcok még mindig tele súlya alatt eladatlan példányban. És mégis, a regény felkeltette a figyelmét néhány olvasók, akik hajlamosak az okkult témák és Gardner hamarosan szerzett néhány követője.

Sajnos Gardner volt önostorozó. Van egy tendencia, mind a korbácsolás és a szemlélődés erotikus jelenetek. Ezek hatással volt a vágy és a rituálék, amelyek többségét be súlyos büntetéseket. És mi Gardner felhívja a „Nagy Ritual” volt közösülés között a nagy papok és papnők a Nagy körülvéve más tagjai a klán.

Gardner meghalt 19b4 Ekkorra volt már jelentős számú szervezetek alakultak elsősorban tevékenységét Némelyikük azonban nem volt hajlandó szélsőséges szexuális gyakorlatokat.

Ma, a vallás boszorkányok oszlik öt vagy hat háborúzó szekták. Néhány közülük még mindig erős tendenciájával szexualitás. Például, az egyik csoport a rendkívüli „halálos varázslat”, amely magában foglalja a részvételét papok és papnők meglehetősen kényelmetlen folyamat - ott hevertek egy lyukat fúrt közepén a kő ereklye, állítólag tartozó neolitkum!

Egyéb modern klán szigorúbbak a saját hozzáállását szex és intenzívebben foglalkoznak a gyógyításban, amely egyesíti a munkájukat, és ábrázolja a használatát a gyógynövények.

Talán a legérdekesebb képviselői kortárs boszorkányság van, egyrészt egy vagy két megélték-Gardner coven, másrészt pedig az úgynevezett „öltözött klán” Az utóbbi, mint a neve is mutatja, tartózkodjanak a meztelenség és egyesítik imádják a szarvas isten és a hold istennő egy bizonyos fokú ortodox hit, mint például a rituális mágia, dowsing, asztrológia és így tovább.

Kiegészítés modern boszorkányság továbbra is befolyásolja a hatalom képviselői a mágikus hagyomány. Tehát, ez a hatás nyilvánvaló népszerű könyvek M. Stewart és J. .. Farr. Legalább az egyik modern gyakorlatban csoport Enochian varázslat.

Share az oldalon

Kapcsolódó cikkek