10 alapelve az iskolai közösség sikere

10. elvei siker az iskolai közösség

10 alapelve az iskolai közösség sikere
Szereted a munkád? A munkám - az életem. Lehet, hogy ez tette a saját kezét, szerelem különösen erős, akkor is, ha a nehézségek az úton sokat. Azt akartam, hogy megosszák a tapasztalatokat létrehozásának koreográfiai csoport egy középiskolában.

Az iskola 50-én jött dolgozni egy 17 éves diák. Elkezdtem csapat, amely most 77 diák, három lány. Ez ma a gyermekek táncszínház „szeplő” 8 éves, és a szülők hajlandóak, hogy a gyerekek iskolába, majd tárcsázza csoport nehéz volt. Köszönöm, anya és apa bízta a gyerek és a támogatott minden szempontból! Az első hét osztályok kezdett kialakulni elveinek munkámat.

- Légy tandem a szülőkkel. Koreográfia - egy művészeti forma, amely előírja a napi és a test, és a lélek. Ezért nagyon fontos, hogy a rendszeres képzés, a gyermekekkel, hogy nem csak egy klub, hanem egy komoly tevékenység, amely nem hagyható ki. A csapat - ez nem csak a gyerekek, hanem a szülők. Most együtt élünk: így dekorációk az előadások, visszük gyermekek fesztiválok, szülők nélkül nem lenne a gyönyörű jelmezek.

- Készítsen saját foglalkoztatási feltételek. Iskola - ez nem egy művészeti iskola, ahol minden irányul a munkahelyteremtésre. Amikor elkezdtük táncolni, ahelyett, hogy a gép szolgált számunkra fűtés cső, tükrök nem létezik. Ezen kívül, mi most részt vesz a szobában, amely együtt az étkező. Amennyire lehetséges, már felszerelt a szobában: apukák magukat vágású fa gép, és tarts egy tükör a falon. Előfordul, hogy a leckét idő egybeesik a recepció a diákok étel, de mit lehet tenni? Ismerje meg, hogyan húzza ki a többitől, és működjön együtt a koncentráció.

- Ne „gombot a” diákok. Adj minden gyermeknek egy esélyt. A feltételek egy Tankönyvek nem tudunk beszélni a diákok kiválasztása által fizikai szakiskolában. Meg kell tanítani a gyerekeket, hogyan működik, hogy túljut magad, és lesz egy méltó előadó még a klasszikus koreográfia.

- olyan légkört teremthet a barátság. Pszichológiai légkör a csapat kényelmesnek kell lennie. Van egy gyerek is kifejtse véleményét a kérdésben, arra utalnak, hogy színpadra változata a munkát. De soha nem hagyja ki a finom vonal a kapcsolatot tanuló és tanár. Fegyelem kell cég.

10 alapelve az iskolai közösség sikere

- adjon helyt a szellem egészséges versenyt. Diákok kell fejleszteni, szeretne többet elérni, különben nem lesz ösztönző csinálni. De a gyerekek mindig maradnak gyerekek. Nagyon boldog voltam, amikor a gyermek versenyek tapsol más csapatok, barátkozz a többi játékos, de a győzelem nem ad.

- Fedezze fel a saját stílusát. A sajátossága produkció, hogy a gyermekek nem csak a tánc, hanem beszélni. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy hívja a számot minispektaklyami csapat. Repertoárunk van tánc és irodalmi előadások ( „The Fly Merészen zümmögő”) és a miniatúrák ( „a gyerekek”, „Children of War elleni háború”), és táncok különböző tánc-nak, a fő, ami egy játszótér dance ( „Merry liba” "A méhek játszani", "baby ház"). És volt egy műfaj felirat a kollektív cím - Táncszínház.

- Nevelés a lelket. Nem szabad elfelejteni, hogy a „tánc - mozgás a lélek.” Az osztályteremben szükség van, hogy végezzen egy beszélgetést a diákok, nem csak a témában a performance, hanem, hogy megvitassák a fontos kérdések foglalkoztatják a fiatalabb generáció. Továbbá, minden színházi munkát kell kezdeni a történetet, hogy táncolni fog, milyen érzelmeket közvetíteni, hogy a nézőt. Például, mielőtt a tanulás a ciklus a háború, már felülvizsgált katonai krónikák, a gyermekek mondják el, mit tud ezekről a szörnyű események a történelem az anyaországgal. Mégis, „Ma - gyerekek a jövő - az emberek,” a mi feladatunk az, hogy oktassák nem csak a technikai fölény művész, de azt hiszem, a művész, jelen, szellemileg teli ember.

- Vágó kreativitás. Minden beszámoló koncert művészek mutatják kis színpadon terem egyedül. Először is vizsgáljuk meg a számot a szűk kör csapata, minden tanuló kifejezhetik kívánságaikat kezdő rendező. Edzés után a számok önmagukban, a segítségem nélkül. Csak hosszas próbák számát be a koncertre. Ez a legértékesebb gyümölcseit munkám: a gyerekek úgy gondolja, a gyerekek létre. És elkezdtük a projektet maguk a diákok számlálva „naplementék Scarlet” (Pauline Zherebchuk Darja Rybal'chenko).

- Love. Természetesen a legfontosabb, hogy szeressék a diákok, és őszintén nem számítottam hála. Gyermekek mindig úgy érzi, amikor szükség van rájuk, amikor szeretett. Gyermekek lehetetlen becsapni.

Share szociális. hálózatba