6 ok, hogy (nem) nem zavarja, hogy fogadjon el egy gyermeket

Vegyünk egy csecsemő vagy gyerek? Hogyan nyilvánul ő örökségét? Mondom neki, hogy nem a saját gyermekét? Családi pszichológus Ljudmila Petranovskaya részben megmagyarázhatja a szülői elfogultság.

6 ok, hogy (nem) nem zavarja, hogy fogadjon el egy gyermeket

Elfogadása - egy nehéz és hosszadalmas. Ez megköveteli az ilyen energiát, hogy a szülők gyakran állnak csak azért, mert a szívük melegíti az ideális kép a régóta várt baba. De, mint a megjelenése természetes gyermeket, elkerülhetetlenül szembe a tény, hogy az érzékelés a gyermek különböző mértékben, nem igaz. „Ez veszélyes lehet betölteni a gyerekek elvárásait, amit kell - figyelmeztet pszichológus. - Túl gyakran végződik csalódás és tiltakoznak a szülők a gyermek. Elvégre ő, mint minden ember, fontos, hogy szeressék feltétel nélkül, csak azért, mert ott van. "

Tudjon meg többet a leendő örökbefogadó szülő, annál kevésbé őket ILLUSIONS, annál kevésbé lesz csalódás.

Amikor a gyermek belép a nevelőszülőknél, akkor minden - ő és a fiatal szülők - időre van szükségük, hogy eligazodjanak, és létrejönne egy új rendet. És ez nem mindig viselkednek álmodott ő örökbefogadó szülők. Minél több felkészült a találkozó jön felnőtt, annál kevésbé lesz illúziói a jövőben a gyermek, annál kevésbé lesz csalódás.

1. elfogadja a legjobb baba

Baba - nem egy üres oldal, akkor már megvan a saját története. A téves azok, akik úgy gondolják, hogy teljesen „átírják” neki, és felejtsd el az a tény, hogy az örökbefogadott gyermek. Addig, amíg ő volt hat hónapig (és néha több), nehéz felmérni a kockázatot, hogy a szülés előtt vagy után, tudta mozgatni bármilyen betegség vagy sérülés. „Nem minden szülő tud megbirkózni ezzel a bizonytalansággal jár, és nem mindenki kész bütykölni a baba - hangsúlyozza Ludmilla Petranovskaya. - De a gyerek, persze, fontos, hogy vették a gyermek otthonában a lehető leghamarabb - minden nap, hogy ő tölti itt, lelassul a fejlődés. " A fizikai és mentális fejlődését idősebb gyermekek, persze, hogy lehetséges, hogy többet megtudjon. És az örökbefogadó szülők könnyebb, hogy tájékozott döntést. Ezen túlmenően, a gyermekek a tapasztalat, a családi élet és biológiai szülők (akkor is, ha nem volt a legjobb élmény, de a szeretet és az őket gondozó legalább időnként) gyorsabban alkalmazkodjon nevelőszülőknél, mielőtt azok előfordulnak őszinte szeretettel. „Ilyen a gyermek tudja, hogy mit jelent”, hogy egy gyermek a családban „, ő összpontosított felnőtt, kész meghallgatni őket, hogy bízom bennük - folytatja pszichológus. - Ő abban az értelemben, hogy elválasztja az elfogadási folyamat. és ő is „hogy a család” az új szülők. Azok számára, akik nem rendelkeznek tapasztalattal a bensőséges kapcsolat felnőtt, nehezebb elhinni, hogy ő szereti, ezek a gyerekek egyszerűen nem tudják, hogy mit jelent szeretni. Ezért ezeknek a gyerekeknek megbirkózni jobban felnőttek, akiknél nem ez az első vagy az első örökbefogadott gyermek. "

6 ok, hogy (nem) nem zavarja, hogy fogadjon el egy gyermeket

Ina és gyermekei: Mária, Macarius, Irina

Hét évvel ezelőtt, 45 éves Inna, vezetők a vendéglátó iparban, úgy döntöttem, hogy fogadjon el egy gyermeket. Most együtt a polgári férje nevelnek három örökbefogadott gyerekek már.

„Nőttem fel, testvérek, és ő mindig is álmodott egy nagy család. De hosszú ideig nem működött. Amikor néhány év után a kezelés meddőségi orvosok javasolták, hogy tegyek IVF, úgy döntöttem, hogy elég volt, hogy kigúnyolják a saját testét. És nem voltam hajlandó. De a vágy, hogy gyerek maradt - Gondolkodtam elfogadását. Ahhoz, hogy megértsük, mi ez, és hogyan történik, érettségizett nevelőszülők. Azonban az örökbefogadási papírok benyújtott egyszerre: ez elvitt hat hónap, hogy a végső döntést, és előkészíti az érkezését a gyermek. Saját jog férjem egy gyermek az első házasságából származó, ezért a legfontosabb dolog, „ideológus” elfogadásának volt voltam a családban. A férj mindig támogatott engem, gyerekekkel az ő nagy kapcsolat. Hónap Marousi fényképet láttam a fórumokon, ahol az örökbefogadó szülők kommunikálni. A képen ő volt három gyermek, de valami volt, hajlott volt az arca, megható szemöldökét. Rájöttem, hogy szerettem volna megismerkedni a nővel, és felszólította, hogy a gondnokság. Amikor a kórházban hozta Marusya, valahogy rögtön az az érzésem, hogy az én gyermekem. Ez természetes érzés, mintha reggel vettem, hogy az óvoda, és most eljött, hogy vegye fel. Tehát volt az első lánya a családomban. Hasonló érzések merülnek fel, és amikor megismerkedtem Makarushkoy és Irishev. Mindegyik ülések összefüggésbe hozták lánc egyes balesetek és véletlenek. És ugyanakkor megértem, hogy valószínűleg nem történt volna meg, ha nem volt értelme a célra, egy nyomás, és egy nagyon erős vágy, hogy a gyerekek ".

2. hasonlónak kell lennie az örökbefogadó szülők

A hasonlóság megjelenése vagy karakter szempontjából nincs jelentősége a családi kapcsolatok. Az a gyermek, amint ő a szeretet az új szülők, ez lesz, mint nekik. „Ő kezd akaratlanul másolni az arckifejezések, gesztusok, - mondja Ludmilla Petranovskaya. - nézek gyakran ilyen esetekben. Gyermek viselkedése függetlenül azok nemzetiségi vagy faji. Tehát, egy szerető család, két örökbefogadott gyerekek egy idő után azok képviselői teljesen más nemzetiségű körülvevő ikrek kezdte átvenni. " Mégis gyermekek ázsiai megjelenése sokkal nehezebb megtalálni a család. Ez annak köszönhető, hogy elfogultság potenciális szülők. „Ha nem fogadja el az emberek, más kultúrák, a félelem, az emberek egy másik nemzetiség, vallás azt jelenti, hogy ők nem hajlandók elviselni bármilyen eltérés a saját nézeteit és hagyományait, a család - folytatja pszichológus. - És ez egy komoly kontraindikálja szülői. Idegengyűlölet, az intolerancia ritkán szorítkozik csupán egyik vagy másik nemzetiség. Ez azt jelenti, hogy a szülők lesznek, mint rabja mindent egy gyermeket, hogy eltér a szokásos sztereotípia őket. A szülők teljes, és a gyermek vékony; aktív szülők és a gyermek lassú és lassú - megjósolni előre, ahol elutasítás is előfordulhat. A további funkciók és tulajdonságok a szülők elutasítják a gyermek, annál rosszabb a köztük lévő kapcsolatot. Az intoleráns szülők kevésbé ellenálló a lehetséges nehézségeket. "

„A legjobb család a világon,” Susana Lopez

3. Meg kell szeretni őt, mint egy testvér

Amikor azt mondjuk, hogy szeretjük a gyermek, az azt jelenti, hogy elfogadjuk azt feltétel nélkül, a szeretet egyszerűen mi ez, és ő a baba. Néha a szülők, különösen, ha van tapasztalata, „vér” Parenthood, attól tartanak, hogy ők „nem értem, hogy szeretik az örökbe fogadott gyermeket mint az övé.” Hogyan lehet akkor? „Érzelmileg, az emberek nagyon különböznek egymástól - a felelős Ludmilla Petranovskaya. - valaki beleszeret könnyen és gyorsan, és valaki a folyamat kialakulásának szeretet terjeszteni az időben. Nem tudjuk irányítani érzelmeinket. Továbbra is várni ... és a szeretet az aktivitás: gondoskodás a gyermek, az hallgassa meg, hogy ásni a részleteket élete távol otthonról, megpróbálja megérteni és elfogadni, hogy élvezze a sikert. " Néha elutasítás jelentkezik a testi szinten: annak érdekében, hogy a gyermek a karjában, a felnőttek kell erőfeszítéseket tenni. „Általában egy ilyen elutasítás jelentkezik először, már az idő a szerelem, - mondja Ludmilla Petranovskaya. - Ne harcot velük: senki sem hibáztatható, és ez jobb, hogy a gyermek úgy érzi, szívesen egy másik család, a többi szülővel. "

Az a tény, ELFOGADÁSUKRA - fontos része a személyes történetét, és így a személyazonosságát a gyermek. ERRŐL vele beszélni.

4. A gyermek jobb, ha nem tudom, hogy ő elfogadta

Csalás torzítja kapcsolatokat. „Kérdezd meg magadtól - kínál Ljudmila Petranovskaya - Szeretné, hogy hagyja szeretteit elrejteni valamit nagyon fontos? Nehéz találni valakit, aki szeretné, hogy maradjon a sötétben. És a tájékoztatás elfogadását is fontos része a személyes történelem, és így a gyermek személyiségét. " Próbálok körül ezt a tényt, az örökbefogadó szülők tagadják, hogy mi történt a gyermekkel, megfosztva azt a képességét, hogy szervesen épít az esemény be önismeret. Néha a felnőttek magyarázzák viselkedésüket vonakodás megsérül a fia vagy lánya. „Ez történik, ha a szülők látni elfogadását kérdés - kifogás Ludmilla Petranovskaya. - A gyermek nem tudja a valós képet a világ, ez összpontosít, hogyan kapcsolódnak, hogy mi történik a felnőttek. Ezen túlmenően, elrejti a gyermeket az igazság, a felnőttek meg magukat túszul eset: „barátságos” szomszéd megjegyzésként a talált dokumentumok, mismatch vércsoport ... Előbb vagy utóbb, a titkos világossá válik. És ez nehéz megjósolni, milyen reakciót nőtt gyerek, amikor megtudja, hogy hazudott az emberek legközelebb. "

Kérdések

5. Ő egy rossz öröklődés

A legnagyobb félelem a szülők -, hogy a fogadott gyermek örökölni bármilyen betegség vagy egy bizonyos „élet csapások”: iszik, jár, nem fog megtanulni. „Valóban, vannak betegségek, amelyek örökölt - mondja Ludmilla Petranovskaya. - Abban az esetben, nevelt gyermek leendő szülők ijeszt elsősorban ismeretlen. " Oroszországban, nehéz megtalálni a család, amelyben nem is volt alkoholista. Sokan hazánkban van a hajlam, hogy az alkoholfüggőség. De ez nem jelenti azt, hogy minden egyes ember nem válik alkoholista. „Van egy hajlam, és az, amit az emberek vele, amit a légkör növekvő - folytatja pszichológus. - Fontos, hogy a szülők ne csak támogassa a gyermek, hanem korlátozhatja, figyelmeztetnek a veszélyre. "

6. Azt akarja, hogy megtalálják biológiai szülei

„Ez a vágy gyakran felmerül a serdülőkorban, olyan időszakban, amikor a gyermek megpróbálja megérteni, hogy valóban megismerjük magát annak érdekében, hogy legyen egy felnőtt, - mondja Ludmilla Petranovskaya. - Ez lehet a különböző típusú, a passzív ( „jó tudni”), hogy a nagyon lépéseket. Néha egy gyerek egyszerűen tanulni valamit a szülők, néha fontos, hogy látni őket, eléjük. Ebben az esetben meg kell, hogy segítsen neki megtalálni rokonok. Ebben a vágy semmi veszélyes örökbefogadó szülők - gyerekek ápolja ezeket a kapcsolatokat, hogy van. " Valakinek fantáziák, hogy valódi szülei - híres emberek, filmsztár vagy show business, akik álmodnak, hogy újra velük. Ez szüksége van az a felnőttek, hogy megtapasztalják a frusztráció, hogy merülhet fel az ülés után a biológiai szülők. Ugyanakkor, a tizenévesek hajlamosak nagyon hálás az örökbefogadó szülők, ha ez a téma tárgyalja a család, és még inkább, ha a felnőtt készek segíteni nekik megtalálni a történeteket.

* Szerint a minisztérium Család és Ifjúságpolitikai Moszkva - www.dsmp.mos.ru

Oszd meg barátaiddal

Kapcsolódó cikkek