Életkor korlátozás. A következő korcsoport:

Fiatalok 15 év alatt: 2 mérkőzés 30 nap
Fiúk és lányok 15-16 éves korig: 3 csatát 15 nap, 30 nap harc 5
Juniors és felnőttek (nők és férfiak): 4 küzd 15 nap, 5 nap, 30 küzd.
Kezdők indulhat csak 3 hónap után képzés boksz.

A szabályok szerint a AIBA nemzetközi versenyeken is részt vehetnek a sportolók nem kevesebb, mint 17 és nem régebbi, mint 34 éve.

Verseny. Minden verseny tartanak az olimpiai rendszer - lő. A különböző csoportok a sportolók létre a következő képlet csatatéren.

- 1 számjegy vagy több, négy fordulóban a 2 perc

Éles orosz bajnoki küzdelem formula 5 forduló 2 percig. Előfordul, hogy a verseny kerül megrendezésre a megállapodás keretében. Ebben az esetben, a harc általános képletben lehet 3 vagy 4 fordulóban a 3 perc, vagy 5 vagy 6 forduló 2 perc. Amennyiben a verseny felett a regionális szinten, a fiatal férfiak 15-16 éves, junior, felnőtt nők és harcolni megy nettó idő, azaz a különböző leáll nem készített a csatában. Körök között mindig 1 perc pihenés.

Fiatal férfiak végezhetnek csata fiatalok szomszédos született. Juniors 18 év vehetnek részt felnőtt versenyeken. Megengedett, hogy végezzen harci kapcsolódó sport kategóriában. Boxer 1 mentesítés hagyjuk doboz mesterek a sport. beleértve világszínvonalú. Minden esetben nem szabad egynél több csatát naponta.

Nem versenyezhetnek boxer szerelmesek, vegyen részt a versenyeken szakemberek.

Bírói. Bármilyen versenyek és a játékvezetők a mérkőzések az alábbiak szerint: A legfontosabb dolog a bíró a verseny kikényszeríti a versenyszabályokat és meghozza a végső döntést az összes technikai kérdés. Touch bírók értékelik bokszolók fellépés és döntést hoz a kimenetele a mérkőzés. Hivatalos versenyek szolgálnak 5 oldalbírók. Ez lehetővé tette 3 bíró, de a verseny nem lehet magasabb, mint a régiós masshaba. Az időmérő nyilvántartja az idő és a mérkőzés jelző csengő. Bíró informátor jelentett az információt az események a szünetekben körök között. A játékvezető érvényesíti versenyszabályokat közvetlenül bokszoló a ringben, és ad parancsokat nekik. A bírák a párt végrehajtásának nyomon követése az összes szabály előtt bokszoló a ringben. Supervisor figyeli a műszaki és gazdasági verseny felszerelés. A technikai kiküldött képviselője az Orosz Föderáció a boksz a versenyben azok eredményeit a résztvevő lehet elnyerte a „Master of Sports Oroszországban.”

Versenyek szolgálhat bírók és játékvezetők a női és férfi. Játékvezetők gondozó szakemberek nem jelenhet meg az amatőr versenyt.

Bíró használ három csapat csata a szolgáltatás, „stop”, „doboz”, „bezáró”. Megjegyzések és figyelmeztetések kíséri gesztusok a játékvezető, és a bírók érteni bokszoló.

További részletek a feladatokat a bírák és más árnyalatok a szabályok amatőr boksz, megtalálja itt.

Megsértését. Attól függően, hogy milyen típusú megsértése boxer kaphat a játékvezető figyelmeztette, figyelmeztette vagy kizárják. Ha kisebb jogsértések játékvezető megállítja a küzdelmet, és egy pont a bokszoló, a második pedig a szünetben. Három pont ugyanazon megsértése maga után vonja figyelmeztetés. Ha a megjegyzésre történik bűncselekmény, amelyre a bokszoló már kapott figyelmeztetést, maga után vonja a második figyelmeztetést. Három figyelmeztetés - kizárás. Minden figyelmeztetés meg kell állítania a versenyt, és értesíteni róla a bokszoló és az egyes oldalsó bírók. A figyelmeztetés lehet követni után azonnal egy durva megsértése. Miután különösen durva vagy szándékos megsértése azonnal követi a kizárás. Minden figyelmeztetés, amely magában foglalja a töltés extra pontokat az ellenfél.

• Alacsony fúj, dudorok térd, láb.
  • Strikes váll, alkar, könyök.
  • Ütő nyitott kesztyű, a csukló, tenyér éle, fonák.
  • Kísérletek a hátán, feje mögött, a vesék, a nyak hátsó részén.
  • Fulladás, birkózás, rámenős, kezében az ellenfél.
  • A kötelek a támadás.
  • Szorította az ellenfél fejét a kötelet sorban.
  • Hurkok, tekercsek, navalivanie az ellenfél.
  • Alsó pályák és merülés, veszélyes mozgását a fejét.
  • Bilincs ellenfél karját feltűnő.
  • Fúj a fekve vagy emelkedő ellenfél.
  • Passzív védelem, hátat fordított az ellenfél.
  • Felesleges hívások és sértéseket.
  • Amennyiben nem tesz eleget a játékvezető.
  • Agresszív viselkedés játékvezetők.
  • Köpködés sapkák.
  • Tartása a kar az ellenfél arcába.

Mérkőzések eredményei. mérkőzések eredményei az alábbi:

• A győzelem pont (IN). Érintsd bírók által meghatározott tárcsázott szám pont ökölvívók.
  • Megtagadása, hogy folytassa a harcot (OTC). Boxer önként feladja a harcot. Megtagadhatja a második, dobta be a törölközőt.
  • Winning Tekintettel az előnyök (PL). Ítélni, ha az ellenfél kihagyott egy nagy száma, fenyegető egészségi állapota és az játékvezető számít neki a legnagyobb számú knockdowns megállapított szabályokat. Attól függően, hogy a kor és a képesség lehet 1-től 3 szándékkal bíró. Ez akkor is jár, ha a különbség hiányzó vagy hatásainak egyik versenyző (elektronikus bírói) a kezdete az utolsó fordulóban a 20 pontot. A fiatal férfiak és nők 15 pont.
  • Képtelenség, hogy továbbra is harcolni (LNB). Ha ennek eredményeképpen nem haladja meg a szabályokat a harcot a bokszoló nem tudja folytatni a küzdelmet egy sérülés miatt, a győzelem jár a bokszoló, aki abban az időben a leállás szerzett több pontot (ha a harc tartott több mint egy kör). Az orvos határozza meg, vagy a bíró konzultációt követően az orvos.
  • Win kizárással (DSC). Ha harc közben az egyik bokszoló kizárták, a győzelem oda ellenfelét. A játékvezető határozza meg.
  • Knockout (TC). Az egyik vadász eredményeként egy kihagyott szélütés nem tudja folytatni a küzdelmet 10 másodperc alatt. A játékvezető határozza meg.
  • Sorozatban által hiánya ellenfél (AES). Boxer a ringben teljesen kész a harcra, és az ellenfél a második felhívás a gyűrűt, és üti a gong 3 percig nem, vagy nem áll készen a küzdelemre. Ez a győzelem jár akkor is, ha az egyik bokszoló nem súlyú vagy kilőtte az orvos a harc előtt.
  • Döntetlen. Ez csak akkor lehetséges, ha az előre meghatározott a „rendelet a versenyeken.”
  • A győzelem a döntést a versenybíróság. Meghatározni a vita esetén (nem értés a játékvezető, a hiba az elektronikus pontozási rendszer, stb.)
  • Váratlan helyzetekre. Ha az eset befolyásolható a főbíró, előfordul az 1. vagy 2. forduló, a harc halasztani az egyeztetett időpontban, „rendeletek a versenyt.” Ha jött után 2 kör, a küzdelem akkor tekintendő befejezettnek, és a győztes határozza meg a pontszámot idején az eseményről.